Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 és fél éves, és még alig...

3 és fél éves, és még alig beszél! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az unokaöcsémről van szó. Bölcsibe is járt, most kezdte az ovit. Örökké mosolygós, jó természetű, nem hisztis, szófogadó. De szinte alig mondd bármit:( A szülei egy kissé lazán kezelik, én viszont nagyon aggódok miatta.

Már csak azért is, mert látom, hogy próbálja magát megértetni, de mintha egy általa kitalált nyelven beszélne... És látom, hogy neki is nagyon rossz, hogy nem értjük meg.

Jár logopédushoz, de én mivel tudok segíteni? Mit olvassak neki, vagy hogy próbáljam fejleszteni a beszélőkéjét? Versek?

A hallása elvileg rendben, és mindent megért, amit mondunk neki. Félek, hogy ebből később baj lesz:(


2012. okt. 5. 10:48
 1/3 anonim válasza:
Az én fiam, (most 12 éves) 3 éves koráig nem beszélt, csak gagyogott, és mutogatta, hogy mit szeretne. Az látszott rajta, hogy mindent megért amit mondunk neki. Már valami tanácsadóhoz akart minket küldeni a védőnő. Pedig mi sokat beszéltünk hozzá. Aztán egyszer csak megszólalt, és már komplett mondatokat mondott... Azóta is mindig megdicsérték a szókincsét az oviban, iskolában. Van aki ilyen, szerintem ne aggódjatok.
2012. okt. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mozgással be lehet inditani a beszédet, pl TSMT torna, de beszédindító terápiákra ha rákeresel a neten, biztos sok hasznos tanácsot kaphatsz. A speciális torna, mozgás beinditja az agy azon részeit, melyek a beszédért felelősek.
2012. okt. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A humoros, mert megkap mindent, minek beszéljen:)

Az ismeretségi körben több gyereknél derült ki hogy, hogy nem hall, vagy bizonyos frekvenciákat nem hall. Erről sokszor a szaktekintélyek is elfelejtkeznek. Üdv

2012. okt. 28. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!