Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tapasztalt anyukák! Mit...

Tapasztalt anyukák! Mit tegyek hogy engedelmes legyen a kisfiam?

Figyelt kérdés
2 és fél éves kisfiam egyszerűen nem tud viselkedni,nem fogad szót nekem!Ha pl elmegyünk vásárolni nem tud szépen mellettem jönni,v nem akar a kosárban ülni összevissza rohangál,a kasszánál türelmetlen,ha meg tudom oldani inkább nem is viszem magammal.Ha orvoshoz megyünk nem ül le a váróban,nem köti le se játék,se mesekönyv,ott is csak olyan dolgokat akar amiket nem szabad pl ajtót nyitogatni,lépcsőzni,a lépcső alatti kerekes székbe beleülni ilyesmi.Közben úgy irigylem mások engedelmes gyerekeit.Mit rontottam el?Ütni nem akarom.Vagy majd az oviban tanul fegyelmet?Olyan nehéz ez.
2013. febr. 23. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem rontottál el semmit. A fiad elevenebb. Az enyém is ilyen, viszont mellette jószIvű, most már kezd engedelmesebb lenni. Ki fogja nőni ezt. Gondolom egyke, mint az enyém. Unatkozik.
2013. febr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó ezt olvasni:) A környezetemben csak az én kisfiam ilyen "hiperaktív".Igen,egyke,anyum szerint is kinövi de én nem vagyok benne biztos.
2013. febr. 23. 17:29
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Ajanlom figyelmedbe a life networkon a szuperdada cimu musort. Onnan sok hasznos tippet merithetsz. Nekem bevallt.:) en a bunti szeket hasznalom. Ahany eves annyi percet kell ott toltenie. Adj neki feladatokat es jutalmazd:) legyel kovetkezetes..

Ha most hagyod, hogy igy viselkedjen...megnyugtatlak...nem fog valzotni:) vannak dolgok amiben igen..de ne feledd a szemelyisege van kialakuloban. Vannak adott tulajdonsai amin nem fogsz tudni valtoztatni..mert o is egy szemelyiseg...de TE FELESZ A VISELKEDESEERT:) tegyel meg mindent, es ne hagyjd ra a dolgokat.:)


6 eves lanyos ikrek anyukaja:)

2013. febr. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 HZsóka ***** válasza:
88%

Épp mint az unokám. Vagy épp mint az unokám anyja, a lányom ennyi idős korában.

Nagyon kellemetlen dolog, mert a környezet nem tolerálja, boltban, játszótéren, orvosnál kaphat a szülő a "neveletlen" gyereke miatt hideget-meleget.

Nevelési oldalról segítség (kipróbáltam):

- kötött napirend, mindig tudnia kell a gyereknek, mi mikor és hogyan történik a nap folyamán, minden nap egyformán éa minden nap ugyanazt a viselkedést várjuk el tőle ugyanabban a helyzetben

- a lakásban a tárgyi feltételeket úgy alakítom, hogy a kívánt viselkedést segítsem vele, a "rosszalkodást" nehezítsem (pl. átrendeztem a nagyszobát, hogy ne tudja megközelíteni a TV-t, vagy a telefon, óra, stb. magas polcra kerül,stb.)

- sajnos, folyton a háta mögött vagy mellette kell lenni, de legalább szemmel kísérni, és fizikai érintéssel (mert szóra nem reagál) a megfelelő helyre, feladatra irányítani. Vele együtt végzem (pl. a játékok pakolását ha a tiltás ellenére mégi szétdobálta), de akkor is meg kell történnie annak, amit kimondtam.

- nem adok olyan utasítást, amiről tudom, hogy nem képes megcsinálni

- az utasítások, amiket végre kell a gyereknek hajtani, legyenek nagyon részletesek és rövidek. Vagyis inkább több részre osztok egy feladatot, így könnyebb mindkettőnknek.

- ha idegen helyre vagy sétálni megyünk, induláskor is és ha odaérünk is, elismétlem, mit várok el tőle és ezt minden adott szituációban újra elmondom. Megpróbálom előre kitalálni a gondolatát, mire készül, és lehetőleg úgy helyezkedem, viselkedem, hogy akadályozzam a tervét. Orvosnál, boltban megpróbálom lekötni a figyelmét : pl. előbbi helyen mesekönyvvel, utóbbi helyen a vásárlással kapcsolatos mondanivalóval: pl. megnézzük a paprikákat, mondok róla valamit, vagy vele választatom ki a yoghurtot.

Boltba azért azt javaslom, ha lehet, egyelőre ne vigye, ha megoldható.

Ez a magatartás általában az idegrendszer lassúbb fejlődése miatt van, idővel a helyzet javul, de csak akkor lesz érezhető a magatartásban is a javulás, ha a helyes magatartást a napi cselekedetek gyakorlásával, vagyis szoktatással segítjük elő. Tehát: gyakoroltatás, szoktatás, nyugalom.

Jön a jó idő, tapsztalatom szerint a sok mozgás, kirándulás, futás, nagyon jó hatású a túl eleven gyerekre.

2013. febr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem rontottál el semmit.

Majd kinövi. Persze meg kell szabni a határokat. Még jó, hogy az orvosnál ezt csinálja. Az én fiam a 15. hós oltás után az orvosnál torkaszakadtából ordított 3 éves koráig. Semmit nem tudtam vele csinálni, meg volt róla győződve, hogy itt valami szörnyű fog vele történni, még akkor is, ha csak a tesót vittük. De legalább mindig soron kívül beengedtek, mert senki nem akarta hallgatni.

A Szuperdadusról meg nekem az a véleményem, hogy egy dologra jó. Hogy megnyugodjon az ember, hogy nekem milyen földre szállt angyalok a gyermekeim!!! Persze az is egy show-műsor, azt nem szabad elfelejteni. Kiragadnak egy-két borzalmas jelenetet, aztán meg egy-kettő olyat, ahol a gyermek angyalian viselkedik. Ta-da! Milyen ügyes is ez a dadus! Akinek mellesleg nincs is saját gyereke...

2013. febr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért is várnád el egy ekkora gyerektől az engedelmességet!Neki ez az időszak a felfedezés,megismerés,kipróbálás azaz a tanulás,ismerkedés korszaka!Vásárlásoknál azt csináltam:a gyermekem is hozott egy kosarat és meg volt adva az,hogy mindennap van valami finom de ne legyen drága! Segített megkeresni a bevásárláshoz szükséges dolgokat.Ha nem tud leülni akkor biztosan ismersz fejből meséket,játékokat amit elő lehet venni amikor szerinted gond van.Az "igazi gyermek" pont úgy viselkedik ahogy a tiéd! Én attól kaptam volna frászt ha a gyermekem órákig ücsörög! Azok a gyermekek sokkal okosabbak akik végigjárták és felfedezték a környezetüket,mivel az érdeklődésük is sokkal tágabb és színesebbé vált.
2013. febr. 24. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én az engedelmes szó helyett inkább a szófogadó legyen.de véleményem szerint is, nagyon kicsi még,ennek ellenére most kell elejét venni ennek,igy csak próbálkozz lekötni,kérni mindig fogja a kezed,most melletted kell,hogy jöjjön,aztán megint szaladgálhat.ha lehet kevés olyan helyzet legyen amikor ezt megköveteled,de akkor maradj következetes,mindig guggolj le vele egy szintbe és úgy magyarázd el neki,most rövid ideig ez lesz,de biztos ki fogja nőni,hisz még 2,5 évesen nem igazán a csendben ülés,és a szófogadás a jellemző.nyugi nem a te gyerekeddel van a gond.
2013. febr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én 2 és fél évesem is ilyen, azzal a különbséggel, hogy viszonylag ritkán visszük vásárolni, és ez akkora élmény neki, hogy a boltokban nem szokott vele probléma lenni. Ha unatkozni kezd, elszabadul a pokol: hisztizik, mindent szétpakol, rosszalkodik (szándékosan), bántja a macskát és a családtagokat.

Nálunk a kötött napirend nem valósítható meg, egyszerűen nem tudom a féléves kistesó mellett ugyanolyanra megtervezni minden napunkat. Inkább az válik be, ha sok inger éri, fontos a szabad levegőn való rohangálás, séta, rendszeres új élmények, ismerős/rokon gyerekekkel való találkozás.

Sajnos most beteg volt ő is, a kistesó még mindig az. Nem tudunk sétálni menni, sokat foglalkozom a picivel, ettől aztán most a szokásosnál is több a gond a nagyobbikkal.

Szerintem nagyon fontos az odafigyelés, a kedves, szerető hozzáállás, minél kevesebb tiltás. Tehát pl. nem tiltom meg neki, hogy a radiátoron kalapáljon, mert annál inkább csinálja. Egy idő után úgyis megunja, főleg, ha a nemkívánt viselkedésre nem figyelek oda (ha nem veszélyes).

Én sem tudom a tutit, csak próbálkozom, azt hiszem, nincs két egyforma gyerek, ezért nevelni sem lehet őket egyformán. Sokat küzdök vele, de közben próbálom minél többet szeretgetni, és minél több minőségi időt tölteni vele, amikor csak rá figyelek.

2013. febr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs semmi probléma a fiaddal a dac korszak időszakát éli !Célszerű ilyenkor a folytonos szemkontaktust megszakítani , hiszen élvezi hogy ő van a középpontban az van amit ő akar, napirendet csinálni érdemes pl mint a bölcsődébe ébredés időszaka reggeli időszaka asztalnál megfelelően bonyolódjon le. Olykor pl sarokba ültetni ha valami rosszat csinál (rövid időre) A tette súlyosságát közölni vele és bocsánat kérésre ösztönözni őt pl ha nem kér bocsánatot hiába sír üljön....
2013. márc. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A nagymama nagyon hasznosakat írt! Az én idősebbik lányom is ilyen volt, azt hittem már-már hogy talán majd megkapja a hiperaktív stigmát, 2.5 évesen katttttasztrófa volt. Amit leírtál. Eléggé elkeseredett voltam, már láttam ahogy az iskolapadban ficánkol mint deviáns. Most 4 éves és 70 percnyi istentiszteletet nyikk bélkül végigül egy gyöngyfűző készlettel :-ooo 2.5 éves korában ezt valaki mondja nekem röhögőgörcsöt kaptam volna, hogy na, persze.........
2013. márc. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!