Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tapasztalt vki hasonlót 3 év...

Tapasztalt vki hasonlót 3 év körüli gyermeknél?

Figyelt kérdés

Kisfiam kb.egy hónapja nagyon sokat piszkálja a fütyijét. Először nem tulajdonítottam neki nagy lehetőséget, de már a bölcsiben is szóltak, hogy egyik keze gyakran a a fütyijén van. Próbálok nem rá szólni állandóan, mert hátha méh inkább csinálja, de már aggódom miatta.

Van, hogy direkt elbúj, és szól, hogy ne nézek oda, és piszkálja.

Vki tud esetleg tanácsot adni?


2012. szept. 27. 09:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
3%
nem rászólni kell, hanem leülni vele és elmondani neki, hogy a fütyijét piszkálni egészségtelen és illetlen dolog. Mondd el neki olyan szavakkal is, amit ő is megért. tudatosítsd benne, hogy helytelen amit tesz és hogy ne csinálja.
2012. szept. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már párszor leültünk beszéltünk róla, próbáltam mesével is, de nem használt.
2012. szept. 27. 10:02
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Ha azt teszed,go amit az első ír, komoly gondokat is okozhat majd nála. Amit csinál, "természetes". A nemiség már magzat korban ott van, a fiú magzatok gyakran játszanak a fütyijükkel, felfedezik, h az ott vmi. Aztán később ez elhalványul, majd megint előjön 3-6 év között. Akkor megint csitul, és újra előjön 12 -14év között, de akkor már kezd benne tudatosulni, h ez nem véletlen, h neki "jó", ha csinálja. A bölcsiben dolgozókat se értem igazán, nem ő az egyetlen kisfiú (vagy épp kislány) akit láthattak már ilyent csinálni. Nem kell rászólni, nem kell fegyelmezni, annyit max. h pl. boltbn utcán ne csinálja. Kész. El fog nála múlni, a pszichoszexuális fejlődés egyik állomásán van.


Egy pszichológus anyuka

2012. szept. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
Fertőzés vagy irritáció kizárva?
2012. szept. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Első, te mekkora hülyeséget írsz!

Igaz, a kérdező kisfia kicsit korán kezdi, de tök normális, hogy felfedezi önmagát, és rájön, ez jó neki.

Sem tiltani, sem büntetni nem szabad, arra kell csupán megtanítani, hogy ez magánügy, és mások előtt (oviban) nem szabad csinálni. A kisfiú egyébként úgy látszik jobban tudja, mi a jó neki, hiszen elbújt, és megkérte a szüleit, ne zavarják.

2012. szept. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A családban mi is azt mondtuk, hogy ez természetes, hiszen nemrégen szoktunk le a pelusról, s a bugyiban jobban érzi, hogy ott van "vmi". Dehát a bölcsiben úgy állították be, hogy ez olyan nagy gond lenne, hogy csak az érzelem hiányos gyerekeknél van ilyen.

Hát nem gondolm, hogy csak az én kisfiam piszkálni.

köszi a válaszokat

2012. szept. 27. 10:12
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

#5 vagyok.

Kérdező, olyanról én is tudok (barátnőim gyerekei), akik MINDEN délutáni alvásnál magukhoz nyúltak az oviban, csatakosra izzadták magukat közben. Ott a kislányt szakemberhez kellett vinni, mert a szülei válását nem tudta feldolgozni, és ez volt az egyetlen biztos boldogság-forrás az életében.

Gondolom nálatok nem ilyen mértékű a dolog, nincs miért aggódnod.

2012. szept. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%
Vegyél be magnéziumot, vagy kérd meg apát, tegyen rendbe egy kicsit, hátha attól megnyugszol!
2012. szept. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

Teljesen természetes, amit csinál, nem szabad bűntudatot kelteni benne (hogy ez helytelen, egészségtelen), mert egy egész életre tönkreteheti a szexuális életét.

Valóban annyit kell csak tudatosítani benne, hogy mások előtt ne csinálja, de a jelek szerint ő is érzi, hogy ez "magánügy".

2012. szept. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom egyrészt azokhoz, akik szerint egészséges dolog, másrészt azokhoz, akik szerint meg kell mondani, hogy mások előtt ne csinálja. Viszont annyit tudok tanácsolni is, hogy ha látod, hogy piszkálja, adj neki olyan játékot vagy feladatot, amihez kell a keze, mert azért ha ez túlzottan rögzült szokássá válik, nagyon rákap, az elég kellemetlen lehet.
2012. szept. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!