Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek, ha a nevelt...

Mit tegyek, ha a nevelt lányom féltékeny rám? Terhes vagyok és tartok tőle, hogy a babával még rosszabb lesz. Tapasztalat?

Figyelt kérdés

A lány 10 éves. Velünk él a bátyjával együtt.

Ha az apja közelébe vagyok akkor legtöbbször neki kell apa. Közénk furakszik, ha beszélgetek az apjával belebeszél hogy még véletlenül se velem foglalkozzon. Igazából igyekszem nem idegesíteni rajta magam bár néha bosszant.

Próbálkoztam már mindennel, háttérbe vonultam, hogy nehogy azt érezze, hogy én el akarom venni az apukáját, ez egy darabig úgy tűnt hogy működik és alábbhagyott a féltékenysége, de mióta terhes vagyok azóta újra ott tartunk hogy szíve szerint éjszaka közénk feküdne az ágyba is..

A lényegesebb problémám viszont az, hogy babát várok.

Sajnos arra a következtetésre jutottam, hogy valószínűleg a babára is féltékeny lesz. Nem tudom mi lesz...

Volt valaki hasonló helyzetbe?



2013. márc. 4. 11:59
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem, hogy évek óta élünk együtt és a gyerek engem is szeret sokszor mondja is és szót is fogad nekem.

Ezért is vagyok tanácstalan.

2013. márc. 4. 12:01
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
akkor nincs olyan nagy baj, inkább kamaszodik és az ellenkező nemű szülővel ilyenkor jobban megértik egymást. valahogy bevonnád a terhesség szebbik oldalába talán lenne kedve valamiben segíteni neked, babaruhát ő választja ki vagy nem is tudom.. ilyesmivel óvatosan becserkészheted :)
2013. márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Már 3 éve kamaszodik? :)

Egyébként szerintem nem kamaszodik. Valami más "baj" lehet.

Van hogy a lakásba kúszik mászik, hogy "baba vagyok"... Szóval nem egyszerű... :( A korához képest szerintem egy kicsit le van maradva. Igyekszem sok mindent tanítani neki. Bevonom a babával kapcsolatos dolgokba. Elvittük magunkkal a védőnőhöz is hogy hallhassa a baba szívverését, mindig jön velünk boltba is meg nézelődni is és együtt nézegetjük a babaholmikat stb...

Meg ahogy leírtam úgy aranyosnak tűnik, de vannak olyan húzásai ami nekem nagyon fura. Pl. szájon akarja csókolni az apját, reggel én kelek a leghamarabb és amint felkel befekszik a helyemre. Nem tudom a párom megölelni ha ott van. Ilyesmik.

Vagy velem van a baj??? :( Már gondoltam erre is...

2013. márc. 4. 12:17
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltatok már vele beszélni? Úgy normálisan, elmondani neki, hogy attól, hogy Te itt vagy apa ugyanúgy szereti, és ha baba lesz, akkor is imádni fogja őt? Kicsit meg kéne nyugtatni.. Ha már volt ilyen akkor ne haragudj, hogy újból leírtam..
2013. márc. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ti egy tipikus mozaikcsalád vagytok, annak minden szépségével és nehézségével együtt. Azt javaslom, olvass utána, nem vagy egyedül ezzel a helyzettel, Dr. Fisher Eszter pl. nagy ismerője a témának (itt egy könyve is erről: [link]


Én csak a „másik fél” részéről ismerem a dolgot, nekem volt mostohám gyerekkoromban, és született féltestvérem is. Kb. egyidős voltam a nevelt lányoddal, és sajnos a mi családunkban nem igazán foglalkoztak azzal, hogy segítsenek elfogadni az új helyzetet, a nevelőanyám sem volt jó fej, szóval kegyetlen kamaszkorom volt, hamaer elmenekültem otthonról.

De ahogy olvaslak, úgy érzem, ti jó úton vagytok, és te valóban szeretnéd, ha szuper család válna belőletek, így arra biztatlak, ne add fel, nézz utána a témának, és ha úgy érzed, szükséges, akár keress fel pszichológust is az ügyben! Bár azt hiszem, egy kis utánanézés, „háttértanulmány” arról, hogyan lehet kezelni ezeket a dolgokat, elég nálatok, hogy minden rendbejöjjön.

2013. márc. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Azt hiszem beszerzem a könyvet elég szimpatikus a borító. Remélem találok benne segítséget, hogy jól működhessen a családunk... :Ö
2013. márc. 5. 09:01
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ilyen nem csak mozaikcsaládban fordulhat elő, hanem átlagos családban is.

A férjed elmondhatja neki, hogy a szülőknek nem a szájára adunk puszit, hanem az arcára.

Az, hogy oda akar bújni hozzátok, kisiskolás korban még nem annyira zavaró, de tényleg meg kéne valahogy értetni vele, hogy őt azért szeretitek, mert ő már nagy lány, nem kisbaba, lehet vele értelmesen beszélgetni, vásárolni, főzni, akármi.

2013. márc. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
én nekem 4 éve van egy 11 éves nevelt lányom ugyan ez a hejzet .állandóan közénk jön meg néha úgy beszél velem hogy apa miért fogadott ide?! sajnos ezt nem mindig lehet a kamaszságra fogni..ha éppen játszom vele én vagyok a legjobb de ha tanulni küldöm vagy a szobáját kitakarítani akkor minden vagyok csak jó nem!de nem szabad hagyni.megkell neki magyarázni,hogy apa őt szeretettel szereti téged meg szerelemmel és mind kettötőket szereti és ha te nem lennél ott apa szomorú lenne.nálam az bevált!sok sikert!
2013. márc. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%
Nekem mekkora szerencsém van eddig nem is tudtam:-) Köszi a kérdezőnek, én imádom a 11 éves nevelt fiam. Annyira várja már a babát, tervezgeti hogy viszi horgászni. :-))) 16hkm A sajátotok is közétek fog feküdni, arra gondolj akkor mit fogsz tenni, persze h örülni fogsz ha szeret téged és ragaszkodik. És nem bántásképp írom ezeket:-) Gyerekek te vagy az okosabb.
2013. ápr. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%

Rosszindulatú vagy vele, az a baj.

Ha sajat gyereked lenne, jópofanak tartanád es megölelnéd, hogy ne aggódj szeretni foglak ugyanúgy, csak nem a tied, es minden rosszulesik.

Képzeld el, ha isten örizz rákban meghalsz es ottmarad árván a kicsid es igy nézné a mostohája, semmi szeretettel.

2013. ápr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!