Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Vadaskertben vegeztek a...

Vadaskertben vegeztek a kisfiam autistaszüreset. Igaz az hogy a Delej uti autista központnäl kimeletesebb es gyermek szämära kevesbe megterhelö a vizsgälat? Az en gyerköcöm nagyon megviselte - öszinten engem is.

Figyelt kérdés
autizmus , vadaskert, autistaszüres, vizsgälat

2013. márc. 8. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Mekkora a gyerkőc?

Az én kislányomat 5 évesen vizsgálták ki a Vadaskertben (egy hét bent fekvés) és imádta, azóta is kérdezi, mikor megyünk újra...

Az auti szűrés egyáltalán nem "fájdalmas", megterhelő... egy csomó tesztet a szülő tölt ki, és inkább csak megfigyelik a gyereket, játszanak vele. Nem tudom, hogy nálatok hogy volt, de nálunk így....

2013. márc. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az en gyerekemet nagyon megviselte. Velem együtt. Nagyon megijedt egy ket felelmetes hangot kiado gyerektől stb. Valahogy érezte hogy nekem sem szimpatikus ezek szerint a hely . Az utokezelesben nagyon jok- de a diagnozis feltárás nekem nem tetszett. Kerdezhetek valamit? Nektek is javasolták a Ritalint?? A lehető legrosszabb formáját hozta elzárkózott az orvos be sem jött hozzá - a megfigyelők a többi bentalvós gyerekkel volt lekötve. :/ Ausztriában felőlvizsgálták és autizmus dg helyett asperger sindromara helyesbitettek.
2013. márc. 8. 13:41
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

Ritalint? Autistának? Kizártnak tartom. Ritalint hiperaktívoknak adnak és csak abban az esetben, ha igazoltan neurológiai háttér is fennáll (erről egyrészt sokat beszélgettem az ottani pszichiáterekkel, másrészt voltak hiperaktív, Vadaskertben kezelt tanítványaim).


Amúgy valamit szerintem félreértettél: az Asperger is autizmus. Tehát előbb diagnosztizálják az autizmus spektrum zavart, és azon belül különítek el az Aspergert, de pontos diagnózis 5 éves kor előtt nem lehetséges. Tehát az én lányom pontos diagnózisa így hangzik:

Autizmus spektrum zavar, azon belül Asperger-szindróma (ez így szerepel a zárójelentésén).


Az meg, hogy éppen kikkel, milyen gyerekekkel kerültök össze, az a szerencsén is múlik, nem a kórház hibája...

2013. márc. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Egyébként milyen utókezelésről van szó? Az autizmusra NINCS kezelés... a fejlesztést is a tanulási képességvizsgáló írja elő, adott estben pl. az óvodának - nálunk ez van. Vannak szülői tréningek, de auti gyereket nem akarnak "meggyógyítani", kezelni... nem is lehet, ez nem betegség, hanem egy állapot.


Ne haragudj, de szerintem te valamit nagyon keversz... Elég sok auti, aspi gyereket nevelő szülővel tartom a kapcsolatot, akiket a Vadaskertben diagnosztizáltak, de sem utókezelésről, sem olyanról nem hallottam még, hogy Ritalint akartak volna adni bárkinek, autizmus diagnózisra.

2013. márc. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elnézést igaza van a hozzászólónak nem utókezelés hanem szülőtréningek , fejlesztések stb . A félreértés elkerülése végett - nem írtam azt sehol hogy ez a betegség gyógyítható - tisztában vagyok vele hogy fejleszthetőek a betegek. A mi papírunkon valóban ott van hogy Ritalin szedését javasolják . Semmi érdekem ezzel kapcsolatban hazudni.
2013. márc. 8. 14:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Röviden: igen a Delej utcai Autizmus alapítvány jobb!

Hosszan: Az én lányomat 2 hét bent fekvéssel vizsgálták a Vadaskertbe,úgy vittem oda,hogy nem auti ez a gyerek?

2 hét után a válasz: rezeg a léc,de nem elég kocka.... Elektív mutizmus lett a diagnózis,évekig próbálkoztunk mindennel,beleértve a gyógyszereket is. A végén közölték,nem tudnak mit tenni a gyerekért. Ekkor mentem az Autizmus alapítványhoz,ahol néhány(nem bent fekvős) alkalom után megállapították,hogy Asspergeres autista.

Hát,részemről ennyit a Vadaskertről...

2013. márc. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!