Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy autista gyerek később...

Egy autista gyerek később élhet teljesen normális felnőtt életet?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy vannak ugye enyhébb típusai is az autizmusnak. Azok az autista gyerekek akik azért fejleszthetőek, lehetnek önálló és "normális" felnőttek?

Tehát például elvégezhetnek egy szakközép iskolát vagy egy szakmát kitanulhatnak (szobafestő, asztalos, varrónő ...stb), vagy akár még egy főiskola is beleférhet nekik?

Vagy teljesen a szülőkre marad később, hogy gondoskodjanak róla?


2013. márc. 8. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

a páro rokonságában van enyhén autista srác. lediplomázott és jó állása van. de az igazsághoz hozzátartozik, h rengetege időt, energiát és pénzt öltek a fejlesztésébe a szülők, többmillió forintot a tanulás normál költségein felül. ő képes lesz jó munkát végezni, külön, önálló életet élni egész biztosan. a párkapcsolat nagy kérdőjel, mert az érintkezés finomságait nem érzi, az érzelmek kifejezésében és fogadásában nagyon suta, tehát amikor ismeretlenként közeledik, akkor az nagyon furán hat. így,hogy nem vadidgen, hanem fokozatosan ismertem meg és ismertem ki a társasági érintkezésbeli hiányosságait, én megszerettem és elfogadtam őt. de ha leszólítana egy szórakozóhelyen, és nem tudnám, mi áll a "stílus" hátterében, valószínűleg odébbállnék, mert tapintatlannak érezném...


remélem, tudtamsegíteni így külső szemlélőként

2013. márc. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy olyan felnőttet ismerek, aki autista. Az édesapjával lakik, párkapcsolata nincs, de egyébként teljes, önálló életet él. Jön, megy, dolgozik (postás), értelmes hobbija és barátai vannak, akikkel rendszeresen találkozik, bulizik, nyaral.


Egyébként minden autista fejleszthető! A korai fejlesztés rengeteget számít, de mint azt az első is írta, ehhez sok idő, energia, pénz és szülői odaadás, hit kell.

2013. márc. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Ez egy spektrum... vannak rajta önellátásra teljesen képtelen autisták, akiket még felnőtt korukban is pelenkázni kell, és rajta van (volt) pl. Einstein is. Vagy keress rá Temple Gradin nevére - ő is autista és világhírű professzor.
2013. márc. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
ez nagyban függ az autizmus súlyossággától és a gyermekkel való foglalkozás mennyiségétől. nekem sógorom autista, most 15 éves, nem foglalkoznak vele semmit. a televízió,a számítógép és a link haverok "nevelik". a zuhanyt nem nyitja meg magának,ételt nem szed,inni vitet magának,kabátját nem gombolja,cipőfűzőt nem köt, fenekét nem tudja rendsen kitörölni,ápolatlan,igénytelen,lusta,mert semmit nem várnak el tőle, semmi feladata nincs, házi feladatát nem kell megcsinálja, parancsolgat, kioktat. ez nem az ő hibája,hanem anyucié,mégis a gyerek szívja meg,mert anyuci nem lesz ott mindig. pedig képes lenne az önálló életre később,ha foglalkoznának vele. de nem... így otthonba kerül majd. :S
2013. márc. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyermekem 3 éves és autizmus gyanúja áll fenn nála. Nekem azt mondta a fejlesztőpedagógusunk, hogy az enyhe "esetek" képesek teljesen normális életet élni. Gyakran ( a fejlesztéseknek köszönhetően) idősebb korukban még szakavatott szem is csak nehezen tudja őket megkülönböztetni a nem autista társaiktól.
2013. márc. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5. válaszolótól kérdezném, hogy mi számít enyhe esetnek? Mi az a legrosszabb állapot (óvodáskorban), aminél még lehet reménykedni a későbbi önálló életvezetésben?
2013. márc. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Az enyém olyan kis furi volt (beszéd és szokások terén), de egy imádnivaló bűbájos kedves kislány. Én sejtettem róla és utánajártam, 5 éves korában mondták ki róla. De az orvos szerint ha én nem nyomozok, simán csak tinédzser korában bukott volna ki a dolog a kudarcok kapcsán. Így még lehet fejleszteni, sok probléma elkerülhető.

Mivel ő magasan funkcionál, ezért jó eséllyel fog normális felnőtt életet élni, bár lesznek furiságai - de kinek nincsenek??

2013. márc. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Persze!

Az érintettség fokától, a fejlesztések hatásosságától függ. A Heim Pál kórház kutatása szerint egyfajta ételérzékenység is lehet a háttérben, így még bizonyos élelmiszerek elhagyása is segíthet. (Tehát nem biztos, hogy jobb lesz, de 1 próbát megér.)


Einstein autista (aspergeres) volt, és tele a YouTube amerikai tehetséges auti gyerekekkel, a Merkúr kód és az Esőember is ilyen emberekről szól.

Ha nincsenek is különleges képességei, nem lesz zseni, akkor is a saját korlátain belül lehet sikeres!


Sok esetben a járulékos dolgok több gondot okoznak, mint maga az autizmus.

2013. márc. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
83%

Én autista vagyok, nem fejlesztettek soha, nem is érdekeltem senkit soha, így senkinek se tűnt fel nagyon, hogy mennyire más vagyok. Szűk családi körben se. A tesóim közül 2-en szintén érintettek, úgyhogy nem tűntem furának. Lehet jobb is így, mert nem hagytam el magam abban a tudatban, hogy én úgyis beteg vagyok. Bár iszonyú lelki teher volt az elmúlt x év.

Tehetséges és szorgalmas vagyok, könnyen tanulok, nyelvet, szakmai dolgokat is, a munkám során használt rendszereket jobban átlátom, mint bármelyik kollégám és az alapvető szociális szabályokat is betartom. De nekik ez nem elég. Egyik helyről a másik után rúgnak ki, vagy elegem lesz a folyamatos szekálásból, és magam mondok fel.

Senkit se érdekel, hogy bármit meg tudok tanulni, bármit elvégzek, sőt szeretek dolgozni, ha nem úgy mozgok, viselkedek, és élek, mint az egységsugarú átlagember, akkor esélyem sincsen.

2013. szept. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is auti vagyok, senki nem vette eszre, magamat diagnosztizaltattam felnottkent. Okl. epitsszmernok vagyok, es alk. fotografus vegzettsegem is van. Csatlakozom az elottem szolohoz. Nagyon szeretek dolgozni, de az elmult 16 evbol mondjuk 1.5 ev munkaviszonyom van. Hiaba nem latszik semmi, sot, rolam a Vadaskert 6 honapig nem hitte el, h auti vagyok, mig papirt nem mutattam rola, de mégis, ha valaki megerti, h mi ez, rajon, hogy soha nem lesz olyan eletunk, ami masnak termeszetes.Engem a pszichiatrian kezelnek manias depresszioval, ennek a hozadekakent.Gyerekkent nagyon kiemelkedtem mindegyik osztalybol matekbol, vannak most is "zseni" dolgaim, nagyon magas az iq-m, de nem hiszem, h valaha kepes lennek onallo eletre.Eltartani nem tudom magam.
2016. máj. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!