Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha Nevelési Tanácsadóba van a...

Ha Nevelési Tanácsadóba van a papírja a gyereknek, és nyárra van időpontjuk, akkor ha betelózna egy logopédus akkor betekintést nyerne már most a diagnózisba? Úgyértem már most lehet tudni, hogy mi a baja a gyereknek?

Figyelt kérdés
2013. márc. 13. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Nehéz, mivel diagnózist több évig is eltart fel állítani, sajnos mi is így voltunk, elsőként gyógypedagógus vizsgálta a gyermekem, majd gyermek pszichológus, logopédus, nevelési tanácsadó, utána pedig a szakértői bizottság, és még mindig nem volt diagnózis, pedig eltelt 2 év, majd magamtól kértem egy időpontot Budapestre a Vadaskertbe ahol végre diagnózishoz jutottunk! Megkérdezhetem, hogy mi a baj vele?Mik a tünetek?
2013. márc. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
3,5 éves a barátom kisfia. Nem beszél. Az össz amit hallottam a kisfiútól az a "mama" szó, meg az apukája(a barátom) azt mondja minden szónak mondja az elejét, vagy a végét. (csoki-cso, tojás-to, hajó-jó--ezt "jó"-t nekem is mutatta már hallottam, amikor a cumiján a hajót mutatta azzal hogy "jó". Az oviba állítólag az óvónénik megdícsérték mennyit fejlődött.(A kisgyereknek a lelke sem lehet rendbe, mert az anyja szept.-ben hagyta az apjára, mivel neki nem kell. Minden veszekedés, meg feszkó a kisfiú előtt zajlott és a terhesség alatt sem volt kiegyensúlyozott érzelmileg az anya, akkor is vitáztak. Azóta ha láthatásra viszi a gyereket, akkor a gyerek feszült, és nem akar menni-ezt úgy fejezi ki, hogy sír, amikor meglátja az anyja lépcsőházát.) Lehet ezért nem beszél még? Az apukája szerint 1,5 évesen elkezdett beszélni és videót is muatott, amin kivehető az "enyém" szó... szobatiszta, ügyesen eszik-iszik egyedül, az oviban játszik a többiekkel és megcsinálja, amit mondunk Neki többnyire legalábbis...de gondolom egy 3 évestől ne várjuk azt, hogy mindent 100%ra megcsinál, amit kérek Tőle :D elvégre is 3 éves :D Az Apja, amióta velem van, azóta nagyon nyugodt és ez a kisfián is látszik... de nagyon-nagyon félek, hogy nehogy valami szellemi baja legyen...
2013. márc. 13. 22:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nyárra van időpontot ok, akkor honnan lenne most diagnózis? Vagy a nyári az egy kontroll dátum? Telefonon en nem gondolnám, hogy adnak felvilágosítást.
2013. márc. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy betelózna egy logopédus? Ki nyerne betekintést a diagnózisba? A logopédus? Ha nyárra kaptak időpontot, akkor most még honnan tudnák, hogy mi van a gyerekkel? Jártak már ott? Honnan lehetne megtudni, hogy mi a baja,telefonon?
2013. márc. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Háát van már papír, amire leírták, hogy az oviban mit figyeltek meg a kisgyereken. Hogy játszik, mik a szokásai... Nem kontroll... Még nem írtak semmit róla, hogy mi a baja, csakhogy mivel fejlesszük. De már fejlődött azóta is...
2013. márc. 14. 18:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Az óvodában készült pedagógiai vélemény alapján nem lehet még diagnózist felállítani. Még maga a vizsgálat hátra van, csak utána fogtok tudni bármit is. Tehát meg kell várnotok a nyári vizsgálatot. De, még mindig nem értem, mi az, hogy ha betelózna egy logopédus? Ha nem volt még meg a vizsgálat honnan tudnának diagnózist???
2013. márc. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nemtudom hogy mennek a dolgok,csak érdeklődtem...
2013. márc. 14. 22:03
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Szellemi baja nincs, csak lelki. Szerintem tök feleslegesen mentek a nevelés tanácsadóba. Ennek a gyereknek egy jó gyerekpszichológus kell, meg hogy ne lássa az anyját
2013. márc. 20. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Háát ez holnap kiderül... Majd írok, hogy mi volt!
2013. márc. 20. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!