Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Óvodás korú gyereket aki vitt...

Óvodás korú gyereket aki vitt Nevelési Tanácsadóba, mi történt, miben tudtak segíteni?

Figyelt kérdés
Elvesztem egyre inkább a kontrollt a 4 éves fiam felett, úgy érzem amilyen jól haladtunk régen egymással, most annyira rossz felé haladunk. Már nem értem őt igazán és úgy érzem,. egyre messzebb kerülünk, ő dacos, kezelhetetlen, az oviban is már félig viccesen de a rossz gyerek kategóriába került. Az ovi javasolta a tanácsadó felkeresését és kaptunk is időpontot vizsgálatra, de itt mi fog történni? Illetve utána nekem adnak tanácsokat majd hogy hogyan kezeljem? Mitől függ, milyen nevelési elvet követ a tanácsadó?
2011. szept. 9. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi jártunk a kisfiammal a tanácsadóba,pont mint ti 4 éves korában kezdtük és kb fél évig jártunk.Nem fogadott szót,a csoportfoglalkozásokon nem akart együttműködni,mozgékony.


Nála a figyelemzavart állapítottak meg okként,hogy attól viseli nehezen a korlátokat.


Azzal,hogy megtudtam mitől olyan amilyen és kaptam mellé tanácsokat könnyebb lett nekem,sokkal türelmesebb lettem vele.


Elkezdtünk egy idegrendszerfejlesztő,magatartásjavító szenzomotoros tornát csinálni,de valószínűleg a spontán érérsnek köszönhetően is most 5 évesen összehasonlíthatatlanul együttműködőbb lett.

Talán iskolás korára már szinte semmi gond nem lesz.

2011. szept. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hasonló baj van nálunk is...
2011. szept. 9. 20:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálatok mi a gond?


A születése körülményei rendben voltak (koraszülés,oxigénhiány volt e)?

Apuka milyen kisfiú volt?

2011. szept. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem volt semmi baj a születése körül, ezeket már korábban is kikérdezte tőlünk gyógypedagógus, gyerekorvos, védőnő.Mozgásfejlődése is teljesen oké volt, beszédje az megkésett, logopédushoz már jár, de a türelmetlenségen, az abból fakadó dührohamokon, állandó ingerkereső (rosszalkodó) magatartáson ez nem változtat, az egyre rosszabb és rosszabb.
2011. szept. 10. 12:19
 5/8 A kérdező kommentje:
hogy apuka mlyen kisfiú volt arról nincsenek megbízható adataim, mivel anyósom összevissza beszél, egyszer azt mondja,hogy milyen égetnivaló volt, mindig rosszalkodáson törte a fejét (de hozzátenném 3 lánya után született fia és saját példámon is tudom hogy egy fiú mindig más mint egy lány)de mikor meg nálunk van és látja a fiam viselkedését akkor meg mindig hangoztatja hogy nahát milyen rossz az én gyerekem, bezzeg az övéi ( a férjem is) milyen jólnevelt volt...
2011. szept. 10. 12:22
 6/8 anonim ***** válasza:
25 éves vaaagy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. szept. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
??? ki? Én nem :)
2011. szept. 10. 14:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Pont mintha az én fiamról írtál volna,a megkésett beszédfejlődés nálunk is megvolt :-/ .
2011. szept. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!