Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Figyelem zavar, hiperaktivitás...

Figyelem zavar, hiperaktivitás, dyslexia, dysgraphia - Jár az emelt összegű családi pótlék?

Figyelt kérdés
A kérdésben a lényeg, Két éve derült ki, akkor azt mondták jár, futottam néhány kört mindenki mást mondott, majd feladtam. Most újra próbálnám...
2011. febr. 14. 21:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

[link]


Nem jár. A link alatt tételesen felsorolva megtalálod azokat a betegségeket és állapotokat amelyekkel tartósan betegnek minősül egy gyerek.

2011. febr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy egy betegség csoporton belül több mint 3 diagnózis is súlyosnak számít. Amikor is ezt a pontot meríti ki.


P) Többszörös és összetett betegségek


Kíváncsi vagyok, hogy kap-e valaki magasabb családi pótlékot ilyen diagnózisokkal.

2011. febr. 14. 21:51
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedagógus vagyok, sok SNI-s gyermeket ismerek. Egyik sem kap emelt családi pótlékot a felsorolt problémák miatt.


Egyik ismerősöm kisfiának csontosodási problémái vannak, többször műtötték, kezelésekre szorul. Ők sem kaphatnak.


Az én gyerekemnek nystagmusa van(szemtekerezgés). Én is most fogom megkérdezni, hogy ezért járna-e. Elvileg ezért sem.

2011. febr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

El kell, hogy keserítselek: NEM JÁR!!!!!!!!!!!!Miért is járna? Ezeket lehet fejleszteni!

Még annak az epelepsziásnak sem jár, akinek nincs havonta legalább négyszer alyan rohama, hogy a mentőnek kell kórházba vinni.

2011. febr. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint ez egészen orvos függő vagy mi a szösz?

A vadaskertben osztogatják a hiperaktív gyerekeknek a papírt.


Az SNI az nem a hiperaktivitás. Az a tanulási képességeknek a zavara. A hiperaktivitás egy pszichiátriai kórkép.


Iskola védőnő vagyok, nem rég kerültem olyan suliba, ahol sok ilyen gyerek van. Aki csak hiper az nem kap, aki csak dyses az sem, de akinél kombinálódik az igen.


Epilepsiára mindenki kap, akivel eddig találkoztam. Havi 4 roham az nagyon sok, az nem lehet feltétele (szerintem), de a törvényben sem láttam ilyet.


Amúgy a dolog csak annyiban keserítő el, hogy az mindenki elismeri, hogy ilyen gyerkőc MEGFELELŐ fejlesztése az sok-sok pénzbe, időbe, energiába kerül. Ellenben, ha az ember ezeket nem sajnálja vagy ki tudja nyögni, akkor szinte maradéktalanul lehet őket integrálni és itt jön a sajnos... Míg a cukorbetegnek a gyógyszere ingyen van, mégis kap magasabb családit... nekünk nincs ingyen a fejlesztés még sem kapunk. De ez csak egy példa volt, természetesen senkitől sem sajnálom! :)

2011. febr. 15. 07:59
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

Az SNI fogalmával nem vagy teljesen tisztában...

Egyébként ha van szakértői véleményetek, akkor jár az ingyen fejlesztés!

A családi pótlékhoz nem értek, de nem tartanám logikusnak, ha járna, szóval szerintem nem.

2011. febr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A fejlesztés jár ingyen, heti 2 órában. Természetesen ez is sokat segít és elégedett is vagyok az iskola által 2 órában biztosított fejlesztéssel (1 óra logopédus, 1 óra fejlesztő pedagógus)


De lássuk be heti 6 óra fejlesztéssel sokkal előrébb lennénk, illetve vannak olyan fejlesztési lehetőségek, amiket nem biztosít az állam. Pl neurofeedback therápia, ezért még a Nevelési Tanácsadóban is alkalmanként 3000-et kellett fizetni. Hetente kétszer, féléven keresztül. Ki lehet számolni.

2011. febr. 15. 09:34
 8/13 anonim ***** válasza:
23%
Igen, de ennyi erővel a tehetséges gyerekeket is támogathatná az állam emelt összegű csp-kal, mert ugye nekik is kevés az iskolai oktatás. Meg a jól sportolókat. Meg a jó hallásúakat és még sorolhatnám, kicsit non-sense lenne.
2011. febr. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de ez egyáltalán nem ugyanaz. Az hogy valakit ugyan a képességeinek megfelelően, de a társadalmi elvárásoktól/normáktól jóval magasabb szinten képezzenek állami pénzből, az egyáltalán nem ugyanaz mint, hogy valakit fejlesszenek egy olyan szintre ami társadalmilag elfogadott, azaz normális. Teszem azt le tud érettségizni... Ez az államnak is érdeke.Hogy valakiből ne munkanélküli tanulatlan legyen, hanem esetleg munkaképes, művelt ember. Természetesen én megteszem, amit tudok, és ne menjünk bele az okokba, meg ki van mondva, hogy a nemmegfelelő szülésvezetés miatt elszenvedett oxigénhiány okozza a problémákat, akkor igenis elvárható lenne akár állami felelősségvállalás is.

A tehetséges embereknek pedig számtalan ösztöndíj létezik, de pl a SOTE-n nem láttam hirdetve dyslexiásoknak ösztöndíj programot....

2011. febr. 15. 12:52
 10/13 anonim ***** válasza:
49%

Ha ennyire egyértelműen műhiba volt, miért nem perelsz?

Egyébként van pozitív diszkrimináció is, pl. felvételinél plusz pontok, felmentés, számológép-használat, stb.

Abban igazad van, hogy legyen cél az, hogy a sérültek közül is a lehető legtöbb ember integrálódjon a társadalomba, de azt is be kell látni, hogy nem mindenkinek cél az érettségi. Szuper szakmunkás lehetne egy csomó tanítványomból is (gyógypedagógus vagyok), ha nem erőltetnék a számára elérhetetlen szintet és tennék ezzel tönkre lelkileg is a szülők a gyereket.

2011. febr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!