Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 12 éves fiammnak irták fel...

A 12 éves fiammnak irták fel a Ritalint hiperaktiv és figyelem zavar próblémára? De olyan dolgokat olvastam róla, hogy nem merem adni a gyereknek!

Figyelt kérdés
A 12 éves fiammnak irták fel a hiperaktiv és figyelem zavar próblémára de olyan dolgokat olvastam róla, hogy nem merem adni a gyereknek! Kérem válaszoljanak!

#HIPERAKTI #MAGATARTÁS ZAVAR!
2013. febr. 21. 11:09
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
89%
Ritalint ne is adj neki. Azt hittem, már elmúlt az az idő, mikor ezzel tömték szegény gyerekeket. Én is hiperaktív voltam, vagyok, 12-13 évesen nekem is felírták, szedtem is, semmivel nem lett jobb, viszont rendkívül álmatag lettem tőle, iszonyú sokat aludtam, továbbá drasztikusan meghíztam. Ami mondjuk nem volt baj, lévén alig 40 kiló voltam előtte, de akkor sem a legjobb mellékhatás.
2013. febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként a gyógyszerek útmutatóira mindent ráírnak, hogyha bármi bajod lesz, ne mondhasd, hogy nem olvastad, mint mellékhatást és nehogy jogi útra tereld a dolgot.
2013. febr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
19%
Inkább legyen álmos, mint egy kis vadállat, aki nem hagyja a többi gyereket élni és tanulni. Mert ez a "hiperaktív" gyerek megfelelője kevésbé eufemizált kifejezéssel. Aki kezelhetetlen, és csak nyugtatón tud élni ahhoz, hogy normálisan viselkedjen, az éljen nyugtatón.
2013. febr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
0%
Adj neki Hunpredal-t ((((1MiliGramm)) fel tabletta reggel 9 tajekaban) (egy tablattea este ha nem akar aludni sem) Bevallom en is elmeletileg az voltam...... Tulajdonkeppen ez egy nyugtato....Elnezest az Ekezetekert (Walesban lakom)
2013. febr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon nehéz helyzetben vagy tudom mert a fiamnak is akarták adni. Amikor ezt elolvastam akkor döntöttem

Mi nem dönthetünk, te tudod mekkora a probléma a gyerekkel. Egyik barátnöm adja mert nekik kell a probléma súlyossága miatt.(és én egyetértek vele)

Ritalin hatása

RÖVID TÁVÚ HATÁSOK:

Étvágytalanság

Magasabb pulzusszám, vérnyomás és testhőmérséklet

Kitágult pupillák

Felborult alvási szokások

Émelygés

Furcsa, kiszámíthatatlan, esetenként erőszakos viselkedés

Hallucinációk, túlérzékenység, fokozott ingerlékenység

Pánik és pszichózis

Nagy adagoknál görcsök, rohamok és halál

HOSSZÚ TÁVÚ HATÁSOK

A szív és az agy véredényeinek maradandó károsodása, magas vérnyomás, amely szívinfarktushoz, agyvérzéshez és halálhoz vezet

Máj-, vese- és tüdőkárosodás

Felszippantás esetén az orr szöveteinek roncsolódása

A szer elszívása esetén légzési problémák

Tűvel való használat esetén fertőző betegségek és tályogok

Alultápláltság, súlyveszteség

Tájékozódási zavarok, apátia, zavarodott kimerültség

Erős lelki függőség

Pszichózis

Depresszió

Agykárosodás (többek között agyvérzés és epilepszia is lehetséges)

2013. febr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
2013. febr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
40%
Szia! Nem véletlen irták neki fel. Én is kaptam,de én épp hog csökkent figyelemképezségű voltam. Nekem reggel és délben kellett 1-1 szemet bevenni de a délitől nem tudtam este aludni. Igy akkor csak egy felet kellett. Ha felirták neki akkor gondolom kell neki. Egyébként szerintem a doki nem ok nélkül uir fel egy ilyen jellegű gyógyszert.Egyébként nekem is csak 1 évig kellett szedni,utána nem.
2013. febr. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
50%

Bocs én ehhez nem értek, de az jó pofátlan, aki azt írta, hogy csak szedjen vmit a gyerek, mert zavarja a többit. Nem tehet róla hogy hiperaktív te okos sz-rzsák, ráadásul azt olvastam, hogy a hiperaktíív de kezeletlen gyerek akár öngyilkos is lehet felnőtt korában.

Az én gyerekem csak hiperaktív gyanús volt, de kiderült, hogy csak eleven.

2013. febr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
75%
Volt hiperaktív osztálytársa egyik gyerekemnek. Anyuka őt is sajnálta,nem adta a Ritalint, és nem vitte vissza abba az országos intézetbe, másodszor már,ahol felírták neki. Most öt év múltán 4 iskolaváltáson van túl, ebből egy volt önszántából. A kedves, pörgős, izgága, mindenbe belebeszélő kissrácból most egy iskolakerülő szerhasználó lett. Iszonyatosan sajnálom. Lehet a Ritalin lett volna a kisebbik rossz.
2013. febr. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
64%
:( Sziasztok. Iszonyúan elszomorodtam ahogy olvasom a hozzászólásokat. Mi most leszünk szeptemberben iskolások, és az egész család retteg, hogy a tanítónéni hogy fogja majd kezelni (valószínűlet) figyelemzavaros-hiperaktív gyerekünket. Nagyon el szeretnénk kerülni mi is a Ritalint, pláne hogy most egy válaszoló leírta a mellékhatásokat!!! Ez egy iszonyat!!! Mi most kipróbálunk egy vitamint (háááttt, vitamin.... nem biztos, hogy használ) ami koncentráció és figyelem fokozására való étrend-kiegészítő. Omega3,omega6,magnézium, és cink. Állítólag szuper. Na majd meglátjuk.
2013. febr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!