Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehetnék, folyamatosan...

Mit tehetnék, folyamatosan hazudik a lányom? Most meg már lopási ügybe is keveredett! Persze, senki sem hitte el, hogy találta a pénzt, mivel folyton hazudik!

Figyelt kérdés
9 éves és egyetlen szavát sem lehet elhinni! Bármilyen jelentéktelen dologról legyen is szó, mindenről hazudik. Egyik szavával üti a másikat! Rettenetesen bosszant! Már mindent megpróbáltam! Elmagyaráztam, hogy ez rossz! Kértem, ne hazudjon! Megdícsértem, ha igazat mondott! De csak hazudik! Ha megkérdezem, miért hazudik, olyanokat válaszol, hogy mert nagyon szeretett volna ezt vagy azt és tudja, hogy nem engedném, így inkább letagadja, hazudik. Vagy azt mondja, hogy félt elmondani az igazat, pedig sosem bántjuk! Hiába mondom, hogy a hazugsággal csak ront a helyzeten! Pénz tűnt el a suliban, ő "megtalálta" egy részét, de persze senki sem hiszi el! Mit lehet tenni????
2013. márc. 18. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

Kőkemény büntetés kell az ilyen esetek után, mert akkor megnyugszik a kis lelke.

Emellett pszichológushoz is kell vinnetek, mert a hazudozás pszichológiai betegséget feltételez. Ezt mindenképpen meg kell tennetek!

2013. márc. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%

Sokkal keményebben kellene fogni!

Ha hazugságot kapod, büntetés, bezárás, megvonás...

2013. márc. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ez mind megvolt. A pszichológusok (kettőhöz is hordtam) azt mondták, hogy nincs vele semmi gond, a hazugság az okos gyerekek eszköze. Hát, ezért nincs értelme odavinnem!

Megbüntettem sarokba állítással, tévé, számítógép, hétvégi program, valamint édesség megvonással, de semmi hatása. Volt, hogy már nem bírtam, és egy pofont is adtam! De semmi!

Mit tehetnék még? Órákig beszélgetek vele, magyarázom, hogy ez mennyire rossz, mik lesznek a következmények, de SEMMI! El vagyok keseredve!

2013. márc. 18. 17:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez már komolyabb "gond". Pszichiátert javaslok, mégpedig azért,mert amikor a kislányomat vizsgálták a Vadaskert pszichiátriáján, akkor pont volt egy ilyen kislány. Tehát foglalkoznak a kérdéssel.
2013. márc. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

mondjuk ezt nem szoktam javasolni, de ha már mindenen túl vagy...

engem úgy büntettek, hogy nem szóltak hozzám. letették elém a vacsorát és ennyi 1-2-3 napig, a rosszaság komolyságától függött.

most már én is anya vagyok, de komolyan mondom, ez volt életem legnagyobb büntetése, mikor se egy jó éjt nem mondtak, se semmit. nem kérdezték meg, hogy kész van-e a leckém, megfürödtem-e, egy szóra nem méltattak.

talán egy próbát megér... :(

2013. márc. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt azért jó lenne tudni, hogyan kezdődött ez a folyamat, mert valószínűleg nem úgy született, hogy mindjárt megrögzött hazudozó volt. Valami pszichés oka biztosan van, de abból amit leírtál, ez nem derülhet ki. Egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a büntetés, és még keményebb büntetés a megoldás. De ahhoz vissza kellene menni ahhoz a ponthoz, amikor először hazudott, illetve oda, amikor már életvitelszerűen tette ugyanezt.
2013. márc. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az óvodában már hazudott, mint a vízfolyás. Pl. olyanokat mesélt, hogy patkányokat fogunk, nyúzunk, fűszerezünk és sütünk otthon.
2013. márc. 19. 20:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy van ilyen pszichiátriai "betegség". Büntetéssel itt csak rontasz a helyzeted. Vidd pszichiáterhez!
2013. márc. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tervezem vinni megint pszichiáterhez, dehát már kettőhöz hordtam és egyik sem csinált semmit, szóval elég szkeptikus vagyok. :( Szerettem volna, ha van valami megoldás, amit én tehetek érte!
2013. márc. 19. 22:32
 10/11 anonim ***** válasza:

De mikor kezdődött ez nála? Az oviban? Vagy már előtte? Egy óvodás fantáziálását nem kellene azért a hazudozással egy kalap alá venni, mert nem ugyanarról a tőről fakad. Az én fiam is esküdözött az oviban, hogy nálunk a fáról szedjük a palacsintát, aztán olyanokat mesélt, hogy az apja tök részegen szokott vezetni. Miközben az apja még autó nélkül sem ivott soha egy kortyot sem. De nem borult ki rajta senki, az óvónők sem azzal fogadtak, hogy vagy a gyereket vigyem pszichiáterhez, vagy a férjemet jelentsem fel:))

Ha egy kisgyerek rendszeresen egy álomvilágot kreál magának ( vagy ahogy te fogalmazol, hazudik) annak mindig van valami komoly oka. Olyan nincs, hogy egy óvodás egy reggel úgy ébred, hogy ezentúl hazudozni fog. Azt kéne kideríteni, vagy felidézni, hogy mi történt vele, vagy a családban, amikor ez elkezdődött. Lehet, hogy akkor közelebb jutnátok a megoldáshoz is.

2013. márc. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!