Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyerekeknél mindig...

Autista gyerekeknél mindig késik a szobatisztaság is? Vagy van akinél időben történik a leszokás?

Figyelt kérdés

2013. márc. 19. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Autista a kislányom három és fél éves, de nem jutunk semmire szobatisztaság terén egyenlőre, beszéde viszont rohamosan megkezdődött egy hónapja.
2013. márc. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az nagyon jó! Mármint a beszédbeindulás. Mitől indult be? És milyen tünetei vannak a kislányodnak? Akkor lehet,hogy a szobatisztaság is rohamos lesz. Nekem még nem beszél.
2013. márc. 19. 21:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sikerült beindítani, véletlenül felfigyeltem, hogy érdeklődik az olyan tárgyak után amik visszhangoznak, így fogtam egy műanyag poharat bele mondtam egy szót, és a szájához tettem, visszamondta, majd jöttek a két szavasok, majd a három szótag, aztán a mondatok, rá két hétre dalokat tudott magától elejétől a végéig elénekelni tisztán, és most már pohár nélkül saját magától is tud beszélni persze ha csak akar, az óvi logopédust is kértem, hogy így gyakoroltassa anno pohárral és bejött!
2013. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Az autizmus spektrum, tehát éppenséggel bármi lehet. Vannak súlyos autik, akiket még felnőttkorban is pelenkázni kell, a magasan funkcionálóknál meg nincs semmi késés.

Nem lehet megmondani...

(Lányos Aspergeres auti, 3 éves kora előtt valamivel lett szobatiszta, kb. 3,5 évesen ágytiszta).

2013. márc. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez a pohárbabeszélés tetszik! Ki is fogom próbálni! Akkor elöbb szokott jönni a beszéd és aztán a szobatisztaság álltalában.
2013. márc. 20. 10:19
 6/10 anonim válasza:

Igen késik!

Van akinél 5 éves korig nem történik meg a leszokás.

Mennyi idős?

2013. márc. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szia! 3 éves .Egyenlőre gyanú van nála ,viszont 2év 4 hónapos kora óta szoba és ágytiszta. Ezért érdeklődök,hogy másoknál ez ,hogy alakult, viszont még nem beszél.
2013. márc. 21. 09:26
 8/10 A kérdező kommentje:
Várom a tapasztalatokat! Köszönöm
2013. márc. 24. 14:28
 9/10 anonim ***** válasza:
4 éves kor alatt semmiképp nem diagnosztizálható autizmus, életkori sajátosságok okán. Maximum gyanú merülhet fel.
2013. máj. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 csocso110223 válasza:
Az én fiam 10 éves és még nem hajlando még bilizni sem.még pelusos.
2015. ápr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!