Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem szobatiszta 3,5 évesen?

Nem szobatiszta 3,5 évesen?

Figyelt kérdés
Voltunk mindenféle vizsgálaton, egészséges, okos. Egyszerűen LUSTA elmenni vécére. Ha a pelenkába csinál, akkor sem szól, már egyszer lángoló pirosra kimarta a kaka a seggét, akkor sem szólt. Addig pisil-kakil be, míg el nem fogy a ruhája, és akkor megint pelenkát kell rá adni. Mit csináljak vele???
2012. febr. 17. 12:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit. Lehet, hogy túl sokat foglalkozol a kérdéssel - wc dolog, és

- lázad, azért se

- így akar több figyelmet magának.

Egy darabig hagyd rá.

2012. febr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Próbálom fapofával tűrni, de egyre nehezebben megy. Anyagilag sem mindegy, mert a mindenféle olcsó pelusokból simán kipisil, egyedül a Libero jó neki valamennyire, abból is a 7-es méret. És sokat is iszik.
2012. febr. 17. 13:16
 3/19 anonim ***** válasza:
Akkor legalább a jó időig légy türelemmel, aztán, ha nem tud megfázni, ne adj rá pelust. Ha a gatyóba megy be az anyag, akkor kényelmetlen lesz számára.
2012. febr. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
hát de nem kényelmetlen neki! Néha csak akkor derült ki, hogy pisis az egész alsógatyája, mikor fürdetni vittem. Nem szólt. Kakánál még le is tagadja, de ugye szaglik, észreveszem.
2012. febr. 17. 13:39
 5/19 anonim ***** válasza:

Mikor kezdted el biliztetni?Mennyi idős volt?

Hajlandó egyáltalán ráülni a WC-re?Mert akkor én óránként legalább elvinném, rátenném, hátha ezt megunja és szól majd.

2012. febr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
3 évesen. Én azt szeretném, ha magától szólna. Ha óránként vinném, sose pisilne be, de annak mi értelme? Akkor szóljon és menjen, ha kell neki.
2012. febr. 17. 13:55
 7/19 anonim ***** válasza:

ahh értem.....viszont akkor azt nem értem mi a problémád???Ha nem tanítod meg neki, hogy kell szólni, akkor mit vársz??Össze kell kötnie a fejében, hogy ha érzi az ingert akkor szóljon.De ezt magától nem fogja megtanulni...vagyis de, csak az még nagyon odébb van.

Amúgy meg fél éve kezdted el biliztetni akkor meg végképp ne várj túl sokat....még egy ideig pelusozhatsz!

2012. febr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Az a problémám, hogy TUDJA, hogy a pisinek és kakának a vécébe kell mennie, kérésre pisil is a vécébe és kakál, ha látom, hogy kell neki és ráültetem, amikor éppen kell. Tudja, mit hová kell és tartogatni is tudja a pisit, mert utcán még sosem áztatta el magát és éjjel sem érdekes módon.

Vécére ül, kombinált ülőkénk van, ki tudja nyitni a vécajtót, villanyt kapcsol, sámlit odatesz és ráül a vécére, a ruháját is le tudja húzni.

Akkor miért nem csinálja, nem értem?? Már elég idős hozzá!

2012. febr. 17. 14:34
 9/19 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem azt kell csinálnod hogy óránként rá kell ülteteni,el kell küldeni a wc-re.Nem hiszem hogy lustaságból csinálja,valóban nem értheti hogy előtte az ingernél kellene szólni.Ha nem találtak gondot nála egyébként,ez megoldás lehet.A 3 év szerintem kicsit későn van,ha csak akkor kezdted el.így ismeretlenül nem lát bele az ember.De 2 gyerekem lett szobatiszta így,ahogy javasoltam.Fontos az odafigyelés,vannak jelek nálatok is biztos.Nálunk(2 éves a fiam)most kezdjük tanulgatni a dolgokat,észrevette, hogy akkor cumit kér(amúgy alváshoz kell)ha kakálni kell,és elvonul.Elmondtam neki hogy adom a cumit,de üljünk bilire is.Belekakilt,és örült nagyon.Néha leveszem róla a pelust és próbálkozunk,én kérdezem,ráültetem időnként,van hogy sikerül,van hogy nem.De gyakorlat teszi...
2012. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

azért kezdtük 3 évesen, mert 2 évesen még úgy gondoltam, hogy nem érett rá és kistesója is született.

Ha óránként ültetem rá, akkor pont nem fogja érezni, hogy mikor lesz inger, mert mindig üres lesz neki a hólyagja, nem? Kérésre egyébként pisil, az nem gond. A magától szólás a gond. Volt egy időszak, amikor nem kellett pelenka, bár sokszor akkor szólt, mikor már kicsit becsorgott, de a hideg idő miatt újra pelenkázni kellett, mert nem szólt. Sőt soha nem szólt, amikor pelenka nélkül volt, akkor időre pisiltettem.

2012. febr. 17. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!