Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan vegyem rá a kisfiamat...

Hogyan vegyem rá a kisfiamat hogy beszéljen?

Figyelt kérdés
17 hónapos és nagyon keveset mond néha,hogy mama,vagy ap(=apa)sokat mondókázunk beszélek hozzá,mindenre amire csak rámutat mondom, hogy mi a neve...de nem hajlandó ismételni...mindent megért viszont de akkor sem mondja semminek a nevét...mit tanácsoltok?
2009. szept. 18. 07:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. A fiúk (néha lányok is) sokkal később kezdenek beszélni. Az én fiam 2 évesen kezdett el beszélni és 4 éves volt, mikorra rendes mondatokat mondott. De akkorra választékosabban beszélt mint a lányaim, akik nagyon hamar elkezdtek beszélni. Mára mind egyetemista.

Tehát hagyd. Majd beszél, ha szükségét érzi.

2009. szept. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást:-))))
2009. szept. 18. 08:42
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 16 hós múlt,és szinte semmit nem mond(el,baba,nyanya(az én vagyok)),ettől függetlenül be nem áll a szája, folyamatosan halandzsázik.Az én bátyám 3 éves volt,amikor elkezdett beszélni,viszont pár nap alatt tökéletesen kifejezte magát(mondatokban).Én nem aggódok,pedig a nagyobb fiam ennyi idők korában már érthetően mondott sok sok mindent.
2009. szept. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én sem annyira, csak olyan nagyobbacska a gyerekem és (94cm 14kg)és mindenki idősebnek nézi a koránál és kapom a fura nézéseket amikor kiderül, hogy nem beszél csak mutogat...
2009. szept. 18. 15:39
 5/19 anonim ***** válasza:
Szia, ne aggódj nekem is fiam, van és ő 22 hónapos múlt kb. másfél hónapja kezdett el beszélni, úgy hogy mindent megismétel vagy legalábbis próbál amit mondunk és nemrég vettem észre hogy most már magától is próbálja megnevezni a játékait és más dolgokat, mondatokban még nem beszél ill. annyit mond csak: apa ement(apa elment), tütü etörött(eltört a kisautója), itt a párna ennyi.
2009. szept. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Sziasztok!!!!Bővült a szókincsünk "AMA" ez én vagyok!:-))))
2009. szept. 19. 13:33
 7/19 anonim ***** válasza:
2.vagyok!Nagyon édes lehet!Látod,Te jobban jártál mint én a nyanyával...de persze imádom Őt!
2009. szept. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha más probléma nincs semmit. Gondolok itt mozgás rendben, kényszeres ismétlödö viselkedés stb. Majd beszél nagyon sok gyerek nem beszél ilyen idös korban.Van egy forum "nem beszél a fiam" ha gondolod olvass bele sok hasznos történetet olashatsz. Nekem 3,5 ées a fiam és nem beszél de elünk már foglalkoznak szekemberek de azt mondják nincs gond. Igy én itt látom, hogy ilyen korú gyerek is sok nem beszél és láttom hogy egyik "percröl " a másikra folyékonyan elkezdenek beszélni mondatokban.
2009. szept. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Szia !!Hol van ez a fórum?
2009. szept. 19. 21:12
 10/19 A kérdező kommentje:
megvan!!
2009. szept. 19. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!