Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tanítsam meg 1,5 éves...

Hogyan tanítsam meg 1,5 éves kisfiamat az utcán közlekedni?

Figyelt kérdés
Ha babakocsi nélkül megyünk ki fut mint a nyúl.Amúgy se tud sétálni csak szaladni,alig lehet utolérni.És hiába kiabálok utána nem áll meg.Azt hiszi,hogy kergetem és ez játék.Ma majdnem az úttesten kaptam el.Kétségbe vagyok esve.Ha meg ezek után mindenhova babakocsival megyünk szerintem még rosszabb lesz.
2010. jún. 16. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Meg fogja tanulni csak sok türelem kell. mindig fogasd meg vele a kocsit tolja ő is. Ez is játék és veled marad.
2010. jún. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Próbáltam már azt is de kicsit tolja aztán kitör valamerre és már szalad is.A babakocsi meg hátráltat,hogy utolérjem ezért nem is visszük.
2010. jún. 16. 14:28
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kismotro vagy tricikli?

S ha lehet válasz olyan útvonalat ahol kevesebb a lehetősége úttestre kiszaladni. Vagyis ahol el-el szaladhat előled balesetveszély nélkül.

2010. jún. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem ahol a legkisebb forgalom van is, mint pl.: a mi utcánkban,ott is fogom a kezét. Csak a házunk előtt engedem el, mert ott már alig jár autó. Szabadon egyáltalán nem mászkálhat,csak a játszótéren, parkban, mamánál, otthon az udvarban. Az enyém 18 hónapos, nem engedem el mellőlem, max. 2 m távolságra, mert Ő is nagyon fürge és pillanatok alatt az úttesten lenne.
2010. jún. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kismotor nem érdekli.Szerintem a tricikli sem bár azt még nem próbáltuk.Ha fogom a kezét és nem engedem kihúzni amikor menni akar,akkor jön a vonaglás sikítozás,földhöz csapja magát stb.Hol rontottam el???

2010. jún. 16. 14:46
 6/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nálunk sem mindig egyszerű, az az igazság, mert ő is nagyon akaratos és hisztis, ha éppen menne, de én nem engedem. Ilyenkor felkapom, és viszem. De az a helyzet, hogy ahová tudunk, bicajjal megyünk, én viszem. Sétáknál meg mint írtam, muszáj fognom a kezét, elterelni a figyelmét, hol sikerül, hol nem...
2010. jún. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Fogd a kezét, ne engedd el, bármit is csinál. ha kitépi, abban a pillanatban felkapod, és visszafordultok. Ennyi idősen az én lányom is hisztizett, rángatta a kezét, de nem engedtem neki, mivel tudtam, az élete a tét. Pár nap alatt megtanulta, hogy csak kézenfogva mehet az utcán. Annyira fegyelmezett lett ebben, hogy ha a járdán én elengedtem egy pillanatra a kezét (pl. lecsúszott táskámat megigazítani) abban a pillanatban lecövekelt, és csak akkor indult el újra,mikor megfogtam a kezét. Ezt nem én tanítottam neki, hanem magától alakult ki benne.

Én egyébként sok mindenben engedékeny szülő vagyok, de az utcai közlekedés nem játék.

2010. jún. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Babahám???
2010. jún. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Utolsó válaszolónak,tegnap este végső elkeseredésemben a derekára raktam a kutyánk engedős pórázát.Először tetszett neki aztán amikor rájött,hogy gátolja a szabadságát már nem annyira.Felcsillant a reménysugár.Ha nem fogad szót akkor ráteszem,hátha megtanulja,hogy az a bünti amiért nem fogadott szót.Egyébként hol lehet babahámot kapni?Tudom,hogy megoszlanak róla a vélemények de tényleg a gyerek élete lehet a tét ezért nem érdekel.
2010. jún. 17. 08:32
 10/12 anonim ***** válasza:

szia, gondolom egy akaratos kisfiad van, aki szeret amaga feje után menni. :)

nálunk is ez van. bár már régen gyakoroljuk az utcai sétát, már több mint fél éve (most 18 hós). azt már nagyjából megtanulta hogy nem együnk le az úttestre, és inkább akkor próbálja és hisztizik be ha nem engedem, amikor fáradtabb. amúgy náha ő is simán szó nélkül leszaladna az úttestre. mindig lemondom neki hogy nem, mert jönnek az autók, elütik, és ő el fog törni (ezt már érti, mi az hogy eltörik, mert a múlkot eltört egy bögrét, és nagyon megijedt tőle). de azért így is van probléma, ha nagyn nem megy, felkapom és viszem, ha nincs kedvem cipelni, mert a gyalogos séta ált. ebbe fullad, akkorm együnk babakocsival. (abban meg mondjuk feláll, hiába van becsatolva az öv), néha viszünk bébitaxit, azzal az út kb. 1/4-ét megteszi a boltig, utána én ciőelem a bébitaxit, visszafelé meg őt is....nálunk egy időben a fa tolóka jött be, azt nagyon szerette tologatni, azzal tanulta meg nagyjából, mi az hogy haladni az utcán, mert előtte minden fűszálnál megállt, de ez meg érdekes volt neki. én kergetni nem szoktam, hanem nagy határozottság és szigorúság van ebben. de úgy látom, nagyon apró lépésekben haladunk a megértés és engedelmesség terén...de haladunk, főleg ha a pár hónappal ezelőtti helyzetet nézem. szóval kitartást neked, meg következetességet, aztán majd alakul, meglátod.

2010. jún. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!