Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szakember hiperaktívnak...

Szakember hiperaktívnak diagnosztizálta a kisfiamat, anyukám szerint csak nevelés kérdése, "ki lehet nevelni ezt a mozgékonyságot a gyerekből, nincsen ennek a gyereknek semmi baja, nehogy már pszichológushoz járj vele! ". Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon elkeserít, hogy nem érti meg, hogy mit jelent ez az állapot és ezt nem lehet kinevelni. Képtelen megérteni és folyton tanácsokat ad?
2011. ápr. 19. 17:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamák már nem olyan rugalmasok, nemigen lehet változtatni az ő elképzelésén. Őt sem lehet átnevelni. Így kel elfogadni. Lényeg, hogy a férjeddel és a tanítónénikkel egyet értsetek.A hiperaktivitás nem betegség, még előny is lehet majd a fiadnak - legfeljebb a felnőtteknek néha fárasztó.
2011. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az idősebb korosztály hajlamos erre, hogy a hiperaktivitást, vagy akár a mentális betegségeket ne vegyék komolyan. (Az én anyukám pl. nem hiszi el, hogy létezik olyan, hogy depresszió. :) )

Sajnos ezen nem nagyon lehet segíteni, megmondod neki, hogy tiszteled, de ebbe ne szóljon bele, mert nem ért hozzá. Ha a tünetek stimmelnek, és az orvos is azt mondja, hogy hiperaktív, akkor ez van. Ezt nevelni sajna nem lehet. Sok törődéssel és odafigyeléssel kezelhető, de a kinevelés lehetetlen.

Anyukád meg sajna ilyen marad, illetőleg a korral még rosszabb lesz. Kitartás.

2011. ápr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

2 oka lehet, vagy nagyon merev és beszűkült gondolkodású, szerintem vidd el magatokkal egy kezelésre. Próbálj újságcikkeket olvastatni vele. Hátha belátja, hogy jé van ilyen. Mert az az igazság, ennek a betegségnek a tünetei és különösen az elnevezése félrevezető.


Vagy pedig tagadásba menekül, mert ez egyszerűbb, mint belátni, hogy valami nincs rendben a gyerekkel (hiszen nyilván nagyon szereti a fiadat és lehet, hogy az aggodalom hozza ezt). Mert ez egy betegség, és biztos vagyok benne, hogy ugyanolyan nehéz egy családnak feldolgozni, a jővőbe látni, mintha rákot diagnosztizáltak volna.

Ez végül is természetes, sokan azt tartják a betegség feldolgozása egy gyászfolyamat, aminek része a tagadás és az eféle magyarázgatás, ha másképp nevelnéd, nem lenne-holott dehogy. Túl kell jutnia ezen.

Ne keseredj el, neki sem lehet könnyű, próbáld megmondani neki, ezzel nem segít és vond be a dolgokba amennyire csak lehet. Mond el mi volt a pszichológusnál, vigyél újságot, tájékoztató füzeteket. és győzd meg együtt kell működnötök a gyerek érdekében.

2011. ápr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%

Igaza van, ki lehet nevelni belőle. De a ygerek megtörése árán! Annak mi értelme lenne? Nekünk könnyebb, d e agyereknek nagyon rossz. Te olyan megoldást keresel, ami a kicsinek is elfogadható.Anyukádat nem lehet meggyőzni. Hallgasd végig, köszönd meg a tanácsát. Mondd, hoyg elgondolkodsz rajta. Tényleg gondolkodj el, hátha valamit tudsz használni belőle. Aztán tedd amit jónak látsz!

Minél jobban elutasítod, annál jobban bizonygatja. Ha meghallgatod, látja, hogy figyelsz, akkor meg fog nyugodni.Hogy tett valamit ő is értetek.

Míg szemben álltok, harcoltok. Állj te ő mellé! Akkor egy oldalon lesztek. Nem kell elfogadn9i mindent! De hallgasd figyelmesen!

2011. ápr. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nagyon,nagyon hasznos és segítőkész válaszokat adtatok,köszönöm szépen!

Valóban eleinte én is tagadtam,hogy ez lenne a kisfiammal,aztán pedig mikor beláttam kétségbeestem és a pszichológust arról faggattam,hogy most mi lesz így a kisfiammal,gyakorlatilag még most is jellemez ez a kétségbeesés,nagyon szeretnék felnőtt hiperaktívakkal kapcsolatot felvenni,főként olyanokkal akik a betegség ellenére képesek voltak családot alapítani,helyt állnak a munkájukban,szeretik őket és elfogadják!

Én magam gyermekkoromban nagy szorgalommal nagyon jól tanultam,bár jellemző volt rám,hogy nyugtalan voltam,folyton járt az agyam valamin,ebéd közben kiszaladtam az udvarra futottam pár kört majd visszatértem.Aztán végűl diplomás ember lettem,bár ma is nyugtalan vagyok,de a férjemmel jól kijövünk,elfogad,szeret így,hogy kicsit szétszórt vagyok,ha leteszem a telefonomat valahová akkor nem találom,vagy a pénztárcámat keresem órákig,holott az orrom előtt van,mások szavába vágok,pedig dolgozom magamon.

Igyekszem a jól szervezettséget fegyelemmel elérni :-),átlépni a korlátaimat .

Lehet,hogy nálam is van valami gond?

2011. ápr. 20. 11:15
 6/20 anonim ***** válasza:
nekem ugyan nem hiperaktív, de hiperérézékeny a kislányom, és kicsi baba korától kezdve ún. irritábilis. iszonyú sok türelem kellett hozzá kisbabaként, és még most is. a férjem és az anyósom nem képesek felfogni, hogy ez van, nem alkalmasak a hagyományos nevelési módszerek (vagyis amit ők képzelnek nevelésnek). amúgy hozzáteszem nem hisztis, nem elkényeztetett, értelmes, nagyon is, korosztályát meghaladóan. csak mindig az átlagosnál 20x annyi empátia , türelem és szeretet kellett hozzá, amit én sztem erőmön felül megadtam neki. kinőtte nagyrészt a sírósságot, de még mindig nagyon izgékony, hiperérzékeny, egyből leveszi ha a környezetében nincs valami rendben, és nagyon erősen reagál rá. mindegy, én úgy voltam vele, hogy ha nem hiszik, nem értik, nem látják, akkor sajnálom. nekem ő az első. és úgy neveltem, ahogy jónak éreztem. megjegyezm, nem kiabáltam vele soha, erősebben csak akkor lehet rászólni, ha épp olyn hangulatban van, egyébként poont az ellenkezőjét váűltja ki az ember. de megtaláltam a módját, mi vele a legjobb fajta fegyelmezési hangnem, amire nagyon jól reagál...de a férjem ezt nem érti, nem tudja megérteni....ő máshogy próbálkozik nála, és ha együtt vannak ,akkor annak tuti sírás a vége. ha velem van, akkor elég fegyelmezett a dackorszakhoz képest meg pláne, vele meg szórakozik úgymond.....szóval ne törődj anyukáddal!!!!!!!!
2011. ápr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
A hiperaktivitása nem betegség, hanem tulajdonság. Szerintem te is az voltál. Általában kamionosnak meg effélének mennek, ahol pöröghetnek, vagy utazhatnak.
2011. ápr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
35%

utolsó szerintem te rosszul értelmezed a hiperaktivitás betegség, mégpedig az agy dopaminátvivő képességének hibája. Az igaz, hogy nem klasszikus betegség, hanem egy állapot.

És sajnos nagyon kell rájuk vigyázni, mert nagyon sokszor nem kamionsofőrnek mennek, hanem Kolumbiába drogcsempésznek..

Mert a dopaminátvivő képesség hiányából fakadóan a legjellemzőbb az, hogy nem látják tetteik következményeit illetve nem képesek mérlegelni. Normális, épeszű ember, soha nem menne mondjuk Bolíviába, megölni az ottani elnököt. Na Tóásó Előd elment és most ott van, ahol nem kéne lennie.

Na persze nem biztos, hogy egy hiperaktív emberből palimadár lesz, de igen valószínű. a legtöbb palimadár hiperaktív. Azt mondta a pszichológus, akik börtönbe ülnek, olyan bűncselekményekért, hogy azt mondod, na ne, ilyen hülye senki nem lehet.-ők a hiperaktívak.

A másik pedig ők csatlakoznak szektákhoz, bandákhoz, mert nagyon fontos a valahova tartozás és, hogy feladataik legyenek. Szinte bármit kérhetsz tőlük, gondolkodás nélkül teljesítik.

Ja és igen, ők azok, akik belépnek a szobába és dől az asztal, mert egyrészt nem tudják végiggondolni, ha nekimegy az asztalnak, az feldől és lerepül minden és összetörik, másrészt nem is tudják koordinálni a mozgásukat, hogy odasétál az asztalhoz, odanyúl és elvesz egy poharat, anélkül, hogy minden feldőlne.


Legalábbis nekünk a pszichológusok így magyarázták.

2011. ápr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Részben igaza van,hiszen a tünetek átalakulnak a kor előre haladtával, az más kérdés,hogy nem feltétlen jó irányba.
2011. ápr. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
16:35-nek. Te csak higgy a pszichológusnak. Én mást mondok. Nem azért lesz drog-függő, mert nem tud gondolkodni, hanem azért mert orvosi rendelvényre minden hiperaktívnak minősített gyerek drogot kap. Nem tudod mi az a ritalin? Egy erős drog, amit évek hosszú során át adnak a gyereknek, kialakul a függőség, és felnőtt korában már magától keresi a kábítószereket. És ez a hivatalos álláspont ma. Gyerekeknek kábítószer. Egy egyszerű vitamin-hiányra kábítószer. Szép.
2011. ápr. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!