Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehetne megoldani a...

Hogyan lehetne megoldani a szófogadatlan gyerek-problémát?

Figyelt kérdés
A testvéremmel rengeteg gondunk van. Még csak 7 éves, de már nem lehet vele bírni. Szófogadatlan, akaratos, visszapofázik a szüleinknek, nem lehet rá se szép szóval, se csúnya szóval, se büntetéssel hatni. A suliban is gyakran hallani rá panaszt. Én már nem bírom elviselni, lassan azt is elérjük, hogy azt mondom a szüleimnek: vagy őt tűntetik el itthonról vagy én megyek el, válasszanak. Milyen megoldást lehet erre találni? Én már réges régen beadtam volna a javítóintézetbe, aztán majd rájön a kis sz*rházi, hogy csak jobb neki itthon, ahol konkrétan ki van nyalva a s*gge.
2013. ápr. 9. 18:15
 1/2 anonim válasza:
Nincs rossz gyerek, csak rossz szülű, szokták mondani. Nem büntetéssel kell nevelni, hanem szeretettel. Ha minidg megdicséritek, ha valmai jót csinál, akkor érzi, hogy szeretitek, és igyekezni fog, hogy mindig megdicsérjétek. Foglalkozni kell vele, játékosan, kedvesen. Mindenki olyan lesz, ahogyan bánnak vele. Ha becsületesen, kedvesen bánnak vele, ő is az lesz.
2013. ápr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
egyet értek az előttem lévővel.. a kis gyerekhez szeretettel kell fordulni.. sokat kell foglakozni vele. érezze hogy érdekelnek a problémái. sok szeretetre van szügségük. erőszak csak eltávolít benneteket..
2013. ápr. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!