Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért változott meg ennyire a...

Miért változott meg ennyire a lányom? (rossz irányba, és nagyon)

Figyelt kérdés

Lányom, most júniusba lesz 16 éves, és 9.-edikes.

A 7. osztályt már egy másik városban kezdte egy hatosztályos gimnáziumban. Nem sokat, de romlottak a jegyei 7.-ben. 8. félév után már alig volt iskolába, rengeteget lógott. Általános végig kitűnő volt, mindenféle biológiai versenyt megnyert, ezért mondta az összes tanár, hogy vigyük el az általános iskolából egy hatosztályos hadd használja ki az eszét.

Azért, hogy ne kelljen osztályozóznia átment egy másik, megye első gimnáziumba, kollégista lett az idén. Az első kollégiumából lopott, kicsapták, aztán a magántanuló lett, annyit hiányzott. Második kollégiumból azért csapták ki, mert részegen ment be.

Jövőre egy másik iskolába megy megint.

Mivel magántanuló, nem tanul, csak nyelvből jár különórára, mert csak az érdekli, de eljár folyamatosan bulizni, ha nem engedjük, akkor is megy. Régebben többször részegedett le, mostmár drogozik.

Mi történt vele?



2013. ápr. 11. 18:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Plusz mellé 1,5 éve cigizek, ezzel egyidőben vesztette el a szüzességét is.

Mi nem erre neveltünk, a családunkban senki nem dohányzik, senki nem iszik...

2013. ápr. 11. 18:32
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kamasz, feszegeti a határait. Én is ilyen voltam, mondjuk én mindig jó tanuló voltam. Beszélj vele, de csak finoman, nem vondd kérdőre, ne akarj belemászni a lelkébe. Apám azt mondta ilyenkor mindig nekem, hogy ő is volt kamasz, és tudja hogy min megyek keresztül. Megértette, hogy nem találom a helyem. Te is voltál kamasz, tehát tudhatod, hogy ez csak pár év. Valószínű rossz társaságba is került. Próbáljatok valami hobbit találni neki, ahol rendes gyerekkel is tud barátkozni. Legjobb barátját ismered, vele nem tudsz beszélni? Apja mit szól mindehhez? Eltiltani nem lehet, mert csak rosszabb lesz. Próbáld megérteni, gondolj arra, hogy te hogy élted meg a kamaszkort. Beszélgess vele, próbálj közös programot szervezni.
2013. ápr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
És mégis honnan van pénze piára, cigire, drogra, bulikra?
2013. ápr. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

lehet túl sokat vártatok tőle. ha jól értem a legerősebb iskolába írattátok és ezzel egy időben kollégista lett 14 évesen.

neki meg meg kellett volna mutatnia, hogy ebben az új környezetben is távol tőletek, sokkal nagyobb elvárásokkal milyen okos. ez önmagában egy hatalmas teher egy ekkora gyereknek.

és akkor ott van a kamaszkor.

azt írod nem ilyennek neveltétek. azért a nevelés nem 14 éves korig tart, nem is 16 éves korig. még bőven kéne nevelni, most lenne rátok a legnagyobb szüksége!

És valóban jogos a feltevés, mégis honnan van pénze piára, drogokra, cigire?

Talán nem kéne neki pénzt adni, be kéne irtani nappali iskolába és el lehetne kezdeni sportra járatni vagy tanulhatna zenét, valami jó hobbit keressetek neki ami elveszi az idejét és a figyelmét a haverozástól.

Én úgy nevelem a gyerekemet, hogy nem erőszakolom rá semmire, de vagy sportolnia vagy zenélnie kell, ő választ melyiket és mit. egy olyan kamasz amiknek napi edzése van, nem fog drogozni, bulizni, lopni mert nincs ideje rá, van sikerélménye, ott találja meg a baráti körét hasonló gondolkozással.

engem így neveltek és én is így nevelem a gyerekemet, nálunk bevált :)

2013. ápr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

9 éve focizik, és sikeres is benne.

Elviszi itthonról. Ha pénzkazettába teszem, feltöri, ha eldugom megtalálja, valami módot mindig talál rá.

2013. ápr. 11. 23:15
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

és milyen következménye van annak mikor meglop titeket?

amúgy tartsd bankba, bankkártya meg legyen nálad...

2013. ápr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Honnan tudod hogy drogozik?

Együtt keressétek meg azokat a bizonyos határokat, és a célokat amiben segíted hogy elérje!

Ha tőletek lop, mástól is fog. Hamar előzetes lesz a vége.

Tegyél félre mindent, egy fókuszod legyen, a lányod. Egy olyan úton van, aminek a végét sötét homály fedi! Erről az útról csak te segítheted vissza rengeteg türelemmel! Felejtsd el a veszekedést, a vitát, mert az csak a dühöt erősíti benne. Üljetek le, tudasd vele hogy a jó szándék vezérel, várhatóan az hogy boldog élete legyen. Még fontos, hogy minden eszközzel takarítsd el a bandát a környékéről, aki mindig visszarántaná! Ha kell, keresd meg a barátai szüleit, együtt találjatok megoldást!

2013. ápr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy a pénzt mindig el tudja lopni. Ha kell tartsd mindig a zsebedben. Ez az első lépés. Ingyen senki nem fog neki cigit, piát, drogot adni.
2013. ápr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Tegyél félre mindent, egy fókuszod legyen, a lányod. Egy olyan úton van, aminek a végét sötét homály fedi! Erről az útról csak te segítheted vissza rengeteg türelemmel!"


egyet értek

tűzd ki a célt, fel tudsz-e érte mindent adni

akkor irány a nevelése. ha fognod kell a kezét, fogod, ha ki kell kérdezned, kikérdezed, ha el kell az iskolába kísérned, elkíséred.


vagy csak áldozatként nyavajogni akarsz? nem is érzed magadat valahol felelősnek?

2013. ápr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Jannuss válasza:
100%
Egy nagy istenes verés. De a mai szocializálodott, modern korban amikor még a fűszálnak is jogai vannak, nehéz. Bár én felképelném, és abedagadt pofájával szívhatná a cigit:-)
2013. ápr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!