Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek babája igazán rossz...

Akinek babája igazán rossz alvó volt, mikor változott a helyzet? Mit tett, hogy babája átaludja az éjszakákat?

Figyelt kérdés
Fiam most múlt 1 éves, az egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor aludta át az éjszakát. A jelemzőbb inkább, hogy 1,5-2 óránként ébred éjszaka. El vagyok keseredve, néha úgy érzem, ez sosem lesz jobb. Tapasztalt anyukák, akik hasonló helyzetben voltak, de már nem, nálatok mikor változott a helyzet és mit tettek, hogy jobbak legyenek az éjszakák? Jólesne néhány pozitív példa, hogy lássam az alagút végét...
2012. aug. 10. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Uhh, szinte szóról-szóra írhattam volna én is ezt a kérdést. De tegnap éjjelt épp átaludta és napoltam a kérdést. Most annyit tettem, hogy kikapcsoltam az éjszakai fényt, és koraeste adtam homeós bogyót a fogára (nem az eddigi fogzásos tüneteket mutatja, de keze a szájában van sokat, ami amúgy nem jellemző). És megúsztuk egy ébredéssel. Hogy véletlen-e, nem tudom. Előtte próbáltam levendula olaj párologtatásával, ott is volt 1-1 jobb éjszaka. Nagyon gondolkodom már a Sedatif Pc használatán, azt még nem vetettem be. Örülnék, ha jó alvó lenne. Azt vettem még észre, hogy ha megébred, csak a karomban nyugszik meg, nincs olyan, hogy alvásba simogatom, vagy ilyesmi. Szóval az is lehet, hgoy a közelségünkre vágyik.

Ne haragudj, hogy érdemben nem tudtam segíteni, de én is csak próbálom kideríteni, mi lehet a baj, és jó volt olvasni, hogy nem egyedül járok ebben a cipőben. Várom én is a válaszokat, sose lehet tudni.

2012. aug. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

off.

Kíváncsi vagyok válaszokra...

2 éves volt a lányom júniusban...mminden áldott éjszaka 3~4x kel,még soha egyetlenegy éjszakát nem aludt át,úgyhogy számolgatnom sem kell:(

2012. aug. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kisfiam 1 éves koráig egyetlen éjszakát sem aludt át. :) Tehát már jobb helyzetben vagy mint én. :) Az én fiam is nagyon sokszor ébredt, egészen 1,5 éves koráig. Mi azóta alszunk jobban, amióta velem alszik. Így reggel 7-ig alszik, akkor megissza a tejét és még visszaalszik fél 9-ig.

Tudom, hogy nagyon sokan ellenzik az együtt alvást, de nekünk ez vált be. Amikor már olyan fáradt voltam, hogy arra sem ébredtem fel, hogy a babám a másik szobában üvölt, akkor döntöttem, az együtt alvás mellett.

Este még a saját ágyába teszem le aludni, amíg mi még tévézünk, fent vagyunk. Aztán úgy éjfél körül megébred, akkor magam mellé veszem, vagy kiballag hozzám és alszunk reggelig. Van így is, hogy felsír éjszaka, de mivel mellettem van, már nem olyan fárasztó mint amikor átmászkáltam hozzá. Ilyenkor iszik pár korty vizet és alszik tovább. De ezek az ébredések a fogzással vannak összefüggésben. Most jön az utolsó 4 rágófogából 3, egyszerre. De ezek már közel sem viselik meg annyira, mint az előző 16. Azt remélem, hogyha végre kint lesz mind a 20 fogacska, végre visszaszokik majd az ágyába is egész éjszakára. Mert most így mi a kanapén alszunk, apa pedig a hálóban. :)

22 hónapos fiúcska anyukája

2012. aug. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk két és fél éves már a kislányom, még mindig fel kel minden éjszaka 1x minimum, de van, hogy 3-4 alkalommal is.Babaként is rossz alvó volt, talán 10 hónapos kora után volt 1-2 nyugisabb hónap, mikor külön szobába tettük, de hamarosan újra kezdetét vette az éjszakázás.

Az okot én sem tudtam még megfejteni, bármit csinálok ugyanúgy felkel.

Szóval ne haragudj, nem voltam pozitív példa, de talán hamarosan kezdetét veszi valami új...:)

2012. aug. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2,5 éves kora óta alussza át az éjszakát. Most a 14 hónapos kislányom van, hogy 12x is felkel. :(
2012. aug. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Látom, mások is küzdenek hasonló problémával. Ha hiszitek, ha nem, már ez is segített valamit, mert már kezdtem arra gondolni, alvás centrumba kellene, hogy menjünk...Homeós bogyókat én is próbáltam már, sőt kínomban már a Sedatif Pc-t is, nem használt. A levendula olajon gondolkodom én is, a fürdetője, samponja már levendulás, hatása azoknak sincs.

Kedves első válaszoló, Te milyen homeós bogyót adtál a picidnek? Illetve, nem lehet, hogy az a gondunk, hogy mi még kétszer alszunk napközben? Szerintetek segítene, ha csak egyszer aludna?

2012. aug. 10. 15:07
 7/8 anonim ***** válasza:
15 hónaposan gondolt egyet, azóta jól alszik. Nem mondom, hogy minden éjjel szuper, de a legtöbb szerencsére az. Most 17 hónapos.
2012. aug. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Fogára a Chamomilla ch 15-öt használom. Sokszor enyhíti kicsit a fájdalmát, ahogy látom. Ja, és már rég átállt a napközbeni 1 alvásra. Szinte észrevétlenül átállt rá.

Többiek kommentjét is olvasva arra jutottam, hogy ezt az időszakot valószínűleg túl kell élnünk. Gondolom, kamaszkorában meg alig tudom majd kivakarni az ágyból. :)))

2012. aug. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!