Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyermekek szülei,...

Autista gyermekek szülei, nektek is vannak autisztikus tulajdonságaitok?

Figyelt kérdés
Én sokat gondolok rá, hogy nekem is vannak hiányosságaim és nem-e tőlem (és a férjemtől) örökölte a gyermekem.
2012. nov. 19. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is sokat gondolkodtam ezen, de magamnál az égvilágon semmi tünetet nem látok. Legalábbis semmi extrém. Viszont a gyerek apja elég terhelt, mániákus depresszióval küzd(ünk), valószínűleg ez se sokat segített :-(
2012. nov. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem autisztikus tulajdonságai mindenkinek vannak. :) Én is felfedeztem magamon már jópárat, amióta kiderült, hogy a lányom auti, és a férjemen is felfedeztem. De ettől függetlenül úgy gondolom, egyikünk sincs rajta a spektrumon. Én pl. kimondottan magas empatikus készséggel rendelkezem, ami már eleve kizárja az autizmust.

Én azt az "elméletet" tudom leginkább elfogadni, hogy az autizmus általában a domináns gének harca miatt alakul ki a magzatban. Tehát lehet, hogy vannak autisztikus jegyek a szülőkben, de nálunk pl. ennél messze többről van szó, ha a kettőnk autisztikus jegyeit "összeadnánk", a gyermekünk még akkor is ezeknek a sokszorosával rendelkezik, pedig ő magasan funkcionáló auti.

2012. nov. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én szociális téren elég béna vagyok, nehezen tartok fent beszélgetést. Másrészt megjegyzem a rendszámokat, nagyon sok van belőle a fejemben. Az ált. iskolás tanáraim autóinak a rendszámára is emlékszem pl. De lehet, h ez csak az én hülyeségem, köze nincs az autisztikus állapothoz. A gyerekem nem Aspergeres, de rajta van a spektrumon.
2012. nov. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem mondta már autista gyerek édesapja, mikor a gyerek állapotát magyaráztam neki, hogy "hiszen én is éppen ilyen vagyok". Persze nem "éppen olyan" volt, mégis magára ismert valamilyen szinten.
2012. nov. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. az apam maganyos termeszet,

2. az anyam diszlexias,

3. a ferjem anyja 4 evesen kezdett beszelni,

4. a ferjem apjanak testvere kinezetre furcsa

= lett egy aranyos, okos, kedves es szep autista kisfiam.

2013. jan. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Férjem és a családjában van aki autisztikus tünetű, 2 unokatestvére aki nagyon autisztikus, illetve ebből az egyiknek a családjában lévő összes gyermekre jellemzőek a furcsaságok az autisztikus jelek. Férjemnél annyi, hogy egyszerre egy dologra tud koncentrálni Pl,: múltkor beszélgettek anyósom testvérével ketten és jött a szomszéd hiába szólt nekik közelről magyarázott egyik sem figyelt oda és később sem emlékeztek rá, hogy ott volt mögöttük a szomszéd,aki szerencsétlen majdnem öt percig próbálkozott beszédbe elegyedni velük. Ilyen furcsák, és még sok minden más is van...
2013. máj. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát most hogy a kérdés felvetődött és kicsit belegondoltam...

A fiam autista, a tágabb családi körben a fiú gyerekek mind 4 évesen kezdtek el beszélni, addig egy mukkot sem szóltak, valamint magányos természetűek voltak és a tanulásban gondjaik akadtak.

Valamint kicsit én is a megszokások rabja vagyok, fel tud dühíteni ha valami nem a tervek szerint alakul, azonkívül eléggé antiszoc. vagyok, nem közeledem az emberek felé.

2014. júl. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!