Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem hajlandó csinálni a...

Nem hajlandó csinálni a fejlesztő tornát. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Kisfiam enyhén szólva furcsa. 3 éves múlt, alig beszél, és nagyon-nagyon hisztis. Elmentünk egy fejlesztő tornára. 1. alkalommal nem csinálta, a 2. alkalommal végig csinálta, a 3. alkalommal kb 5 perc után kijelentette, hogy mész haza.

És kiment a teremből. Én próbáltam visszavinni, beszéltem vele, szép szóval, fenyegetéssel, de csak azt hajtogatta, hogy nem, nem. Visszavittem a terembe, de elvágta magát a padlón, és sírt, semmivel nem tudtam rávenni, hogy csinálja a feladatokat.

Utána mondtam a tornásznak, hogy nem is jövünk többet, mert ennek nem látom értelmét. Erre azt mondta, hogy ne adjam fel. Meg, hogy itt kezdődik a pedagógia. Mondtam neki, hogy lehet, de én nem vagyok gyógypedagógus. Erre ő azt mondta, hogy én vagyok az anyja, nekem kellene tudnom, hogyan motiváljam a gyereket. Mondjuk ígérjek neki csokit vagy játékot, ha végigcsinálja.

Jó, biztos nem vagyok egy következetes anya. Biztos, hogy elrontottam a gyereket (bár van másik gyerekem is, vele minden rendben.) De ennyit tud egy gyógytornász? Hogy én vagyok az anyja, nekem kell motiválni? Ha tudnám motiválni, akkor tudnám otthon is tornásztatni egyedül, nem? Meg az a jó módszer, ha adok neki csokit?

Ebből eleve úgyis csak annyit ért meg, hogy csoki, a többi összefüggést nem.

Őszintén szólva kicsit többet vártam ettől a foglalkozástól, és nagyon el vagyok keseredve. Nem tudom mit tehetnék a gyermekkel.

Jövő héten megyünk íratok fel TSMT-t gyakorlatsort, de mi van, ha azt sem hajlandó végigcsinálni?

Gyermekpszichológusnál voltunk, azt mondta, hogy az átlagon aluli IQ-ja van a gyermeknek, hozzá még egy iszonyú dacos természet, és ezért nehéz fejleszteni.

Nem autista!

Inkább a Down-kórra gyanakszom, mert úgy néz ki, mint egy kis kínai, pedig nincs a családban ilyen. Úgyhogy vérvételt, genetikai vizsgálatot mindenképpen fogok kérni, hiába akarnak róla lebeszélni.

De nem tudom, hogy tudnám őt fejleszteni, teljesen magam alatt vagyok. A férjem nincs nagy segítségemre, ő csak ordibálni tud a gyerekkel, hogy tönkreteszi az életünket, pedig szerintem ez inkább csak árt a dolognak.

Nem vagyunk pestiek, a heti feljárás nem megoldható.


2013. ápr. 14. 16:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi otthon csináljuk a TSMT tornát már 7 hónapja,hetente minimum négyszer.Beszédindítás volt a cél.És sikerült!Ő is keveset beszélt,nem értette ,mit akarunk.Volt hiszti is.De ahogy beindult a beszéd,kezdett megváltozni.És igen,valamikor Smartis csokigolyóval ösztönzöm.Ha elvégzed ezt a feladatot kapsz kettőt stb.És bevált.Mindent be kell vetni mert ez a torna stimulálja az idegrendszerét,érleli és ettől szófogadóbb is lesz.És kitartónak kell lenni.Én is nagyon el voltam keseredve.Megértelek.
2013. ápr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

A 3 évesek nagyon-nagyon hisztisek, életkori sajátosság.

Az, hogy nem csinálja a tornát? A kisebbik fiammal kellett mozgásfejlesztésre járni, elég sokat ordított, míg végre csinálta, a konduktor óriási türelemmel foglalkozott vele, NEM nekem volt a dolgom, és csak ott voltam először és max. odajöhetett, ha biztonságra vágyott.

Először csak játék és ismerkedés volt, nem szigorú torna!

Pár alkalom után otthagytam, kettesben tornászott a konduktorral.

A gyógypedagógus meg adja vissza a diplomáját, egy tünemény mindegyik gyerekkel foglalkozó ismerősöm (főleg, mert valamennyire sérült gyerekről van szó), nekem mindegyik gyerekemet látta gyógypedagógus, mert voltak dolgaik...egyik sem viselkedett úgy, mint a tiéd, ő a hisztis, nem a gyerek. A gyerek csak félt az idegen helyzettől, hogy mit is akarnak tőle. Meg kellett volna nyugtatnia, kapcsolatot teremteni vele és rávenni a tornára, az a dolga.

Elvinném egy másik pszichológushoz és egy másik gyógytornászhoz, gyógypedagógushoz, nevtanba, atyaúristenhez, de ehhez a nőhöz többet nem.

2013. ápr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Férfi volt, de igen, én is ezt gondolom, hogy talán az ő dolga lett volna a gyermeket rábeszélni, hogy csinálja. Így a legegyszerűbb, az elején elmondja, mit kell csinálni, és a szülők tornásznak a gyermekkel. Ha meg nem, akkor rosszul nevelik.
2013. ápr. 14. 16:33
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
mi 5,5 !!!! évesen kezdtük a TSMT-t. Az első alkalommal mikor kaptuk a feladatsort, és ugye 1* meg kellett(volna) csinálni a gyógypedagógussal, ugyanez volt. Pl.a pokrócba nem lehetett bent tartani a 20 kg-os gyereket, ordított, kijött. Én kikészültem azalatt a 2 óra alatt. Mondta a végén a nő, hogy MINDENKÉPPEN , BÁRMi ÁRON meg kell otthon heti 5* csinálni a gyakorlatsort. Horror volt, de megcsináltuk. Volt, hogy a 40 perces tornát 2,5 óra alatt csináltuk meg. És igen, volt csoki, minden,jutalom számítógépezés, csak meglegyen. 1 évig csináltuk, most mintha egy másik gyerekem lenne:-))))))))
2013. ápr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

hát csak gratulálni tudok, ha a gyerek levágja a nagy hisztit nem is kell mennie többet..érthető miért ilyen

szedd össze magad mint anya !

2013. ápr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

3 éves figyelemzavaros gyermekről beszélünk! Nem egy 7 évesről, aki nem akar iskolába menni.

Mivel a tornász semmi segítséget nem adott, pénzkidobásnak érzem.

Gondolom nincs is gyermeked, vagy ha van, akkor mintagyerek. Ami nem a te érdemed, nyugi, hanem csak szerencséd volt. A nagyobbik gyermekem nekem is mintagyerek.

2013. ápr. 15. 17:50
 7/16 A kérdező kommentje:
Az anyázáson kívül tud valaki hasznos tanácsot is adni?
2013. ápr. 15. 18:03
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

Ha valaki nem kedvedre szól már anyázik is? Én ilyet nem olvastam...

Van gyermekem ,sőt mások gyermekeivel foglalkozom hivatásszerűen,így van tapasztalatom az ilyen szülőkből ...

2013. ápr. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Akkor tanulj meg olvasni.

A gyógytornász semmit nem volt hajlandó segíteni. A tesót is kiküldte, pedig első alkalommal bent lehetett. Ez is motiválta. De most már zavarta, gondolom azért, mert érte nem fogadott el pénzt. Így a fiam kereste: hol a Mimi? Aztán kiment utána. Mondtuk is a pasinak, hogy ezt nem kellett volna, csak a száját húzkodta.

A szedd össze magad, mint anya, számomra anyázás, mivel benne van az anya szó. Nem a kritikával van a baj, hanem a stílussal. Azt hiszem nem is kérdezek itt többet, mert kb. 1 normális választ kaptam az egész problémára.

A kiéhezett, agresszív magukat szakembernek való dilettánsok válaszára nem vagyok kiváncsi.

Az olyan gyógytornász meg akinek ennyiből áll a tudománya, hogy összeállít egy feladatsort, egyszer bemutatja, aztán a szülők végeztessék el a gyerekkel. hát, a védőnőm szerint is minősíthetetlen. Te is ezt csinálod? 3-6 éves gyermekek voltak itt, volt aki mozgássérült volt, volt aki agykárosult. Mindegyiknek ugyanaz a feladatsor való? Ha igen, akkor holnaptól kibérelek én is egy tornatermet, és jó pénzért csinálok én is gyógytornát, már megjegyeztem a feladatsort. Ha nem csinálja a gyerek, akkor a szülő a hibás, mert rosszul neveli. Úgy látom jól meg lehet ebből élni...

2013. ápr. 15. 20:27
 10/16 anonim ***** válasza:
ha átlagon felüli IQ-ja van, akkor biztos hogy nem down szindrómás
2013. ápr. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!