Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kötelezhet a szakorvos -...

Kötelezhet a szakorvos - konkrétan neurológus - hogy a gyermekemet vigyük bentlakásos fejlesztő intézetbe, amennyiben nem tudjuk megoldani helyileg a mindennapos bejárást hozzá?

Figyelt kérdés
Bp-en lakunk, az intézet Budán van, van egy 3 hós pici babánk is, párom gyakran dolgozik külföldön, de itthon is gyakran hetel vidéken - szóval 1 hétig nem jön haza - ezért nem tudom megoldani a picivel együtt + konrétan a beteg 16 hósommal a bejárást az intézetbe tömegközlekedéssel - bocs, a saját biztonságunk érdekében.Ilyen esetben a neurológus kezdeményezheti a bentlakásra a felvételt, ha életbevágóan fontos a gyermek gyógyulása, fejlesztése, ellenkező esetben ugyanis súlyosan mozgássérült maradhat a gyerek?
2012. jún. 29. 20:17
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ha kérhetném, kíméljetek meg az olyan válaszoktól, hogy miért kellett másik gyereket szülni beteg gyerek mellé, mert ez nem ilyen egyszerű, megvan az előtörténete, akit érdekel, annak privátban megírhatom..Köszi.
2012. jún. 29. 20:22
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt sajnos nem tudom, azt viszont igen, hogy van egy ismerősöm, beteg gyermekkel, ők nem vitték, nem tudták vinni, tőlük megvonták az ápolási segélyt és minden egyet s mást!
2012. jún. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolkodnék azon, hogy az orvos kötelezhet e rá, hanem azt tenném, ami a gyerekemnek a jó, tehát vinném a bentlakásosba. Egyébként ha nem veszélyezteti az életét a kezelés megtagadása, akkor alapesetben nem kötelezhet, ellenben kérhet egy gyám kirendelést a kicsinek. Ha ez megtörténik, a te szülői felügyeleti jogodat felfüggesztik.
2012. jún. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Hétvégén együtt tudok lenni, ha beköltözik is? Mert ha igen, akkor én nem tétováznék. Tudom, h nagyon szörnyű a gyereked kiadni a kezedből, de ha egyszer az ő érdeke is és a kapcsolatot nem kell megszakítani, akkor mindenképpen engedd. Az orvos egyébként nem kötelezhet, de ha nem járulsz hozzá a gyógyuláshoz, akkor annak bizonyos (anyagi) következményei lesznek.
2012. jún. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, pont ez érdekelne, hogy ha erre kerül a sor - én beleegyeznék, mert tudom, hogy MUSZÁJ neki állandó kezelés alatt állnia, férjem nem, na itt is dilemma van, de mivel nem szeretnénk, ha a gyermekvédelemmel meggyűlne a bajunk - mert volt most nemrégiben pont emiatt, hogy nem tudjuk otthon tornáztatni, bocs, de a 3 hós baba mellett nem is lehet, próbáltam már, de egyik a másik gyerek rovására ment - és úgy vennék el.Ebben az esetben amit te írsz, hogy felfüggesztik a szülői jogot, még visszakaphatjuk, ha végetér a kezelése?
2012. jún. 29. 20:35
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menjetek elébe annak, hogy elvegyék a szülői jogokat. Van lehetőség visszaszerezni, de nagyon nehéz és időigényes.


Miért ellenzi ezt a férjed? Mennyi időről lenne szó előreláthatóan?

2012. jún. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt szeretném megkérdezni, hogy a beteg gyermeked szellemileg mennyire egészséges? Ugyanis ha teljesen, vagy kicsit problémás, akkor hospitalizálódhat egy intézményben, szerető szülő nélkül. Nem biztos, hogy egy szellemileg ép gyermek jól fog fejlődni-s nem fog visszafejlődni- magára "hagyatva", "egyedül-árván", egy vadidegen helyen. Pláne veszélyes ez 3 év alatti kicsiknél. Náluk a hospitalizáció visszafordíthatatlan károkat okozhat. Ennek járj utána, s ezzel érvelhetsz. Ha gondolod, küldök Neked ezzel kapcsolatban anyagokat. Nem tudtok valakit maszekon megfizetni, hogy kijöjjön hozzátok tornáztatni? Milyen jellegű a kisgyermeked problémája? Ha gondolod, írj privátban, hátha tudok segíteni.
2012. jún. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Engem érdekelne, hogy mi a baj. Nekünk mindkét gyereknél születési rendellenesség van, ennek ellenére bevállaltuk a 3. babát.
2012. jún. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Tátott szájjal olvasom amit írsz, és bevallom őszintén egy szót sem értek az egészből. Vagy én vagyok nagyon lemaradva, vagy egész más a helyzetetek, mint nálunk.

Nekem 3 lányom van, ketten ikerek, 15 évesek. Egyikük mozgássérült, kerekesszékes és értelmi fogyatékos. Majd a következő házasságomból született a legkisebb lányom, ő mindjárt 2,5 éves lesz.


Valóban nehéz megoldani a kicsi mellett a beteg gyermek foglalkoztatását, valóban az egyik mindig hátrányba kerül a másikkal szemben, de megoldható. Tudom, én is megoldottam. Egyedül csináltam az ikrekkel végig mindent, a férjem dolgozott. Igaz, nekem volt saját autóm, vittem mindkettőt a fejlesztésekre, amíg az egyikkel nem volt dolog, ő várt. Nem volt egyszerű, csontsoványra fogytam, de másfél évig keményen vittem őket a hét 5 napján, 8 különböző helyre.

Ekkor az egészséges lányt beadtam bölcsibe, majd a sérülttel folytattam tovább 5 éves koráig a napi menetet.

Akkor ment a Pető intézet ovijába, de bentlakó csak 9-10 éves kora korül lett, mert akkor már egyedül neveltem a lányokat és nem tudtam 2 felé rohanni.


Én biztos, hogy egy másfél évest nem adnék bentlakásos intézetbe, még a 10 éves lányom is megsínylette, de nem volt választásunk.

Most 15 évesen is cirkusz van hétvégék után, mikor vissza kell menni hétfőtől péntekig, pedig nagyon szereti a sulit.


Gondold végig, hogy milyen lehetőségeid vannak, ez egy életre szól, nem csak pár hónapot kell átvészelni sajnos.


Ha van kérdésed, írj privit, szívesen segítek, ha tudok.

2012. jún. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

szia! egyszer volt itt egy kérdés, hogy talán még nem jár a gyerek, vagy nem is ül, nem emlékszem pontosan és anyuka az újszülött miatt nem tudja hordani kezelésre, magán dévényest hívna házhoz, de a párja nem engedi mert szerinte semmi baja a gyereknek.

nem te tetted fel ezt a kérdést pár hete?


biztos, hogy nagyon nehéz helyzetben vagytok mert a nagynak ahogy írod kell a napi fejlesztés és a napi torna, a kicsi mellett meg nehéz. de meg kell oldani valahogy, ha van rá esély, hogy egészséges legyen akkor nincs olyan, hogy ne tudd megoldani!

én is hordom fejlesztésre a fiamat és itthon is tornáztatom, túl lehet élni, feltételezem a kicsi aludni is szokott, akkor tornáztatni kell a nagyot! házimunka ráér, meg minden egyéb, tudom sok mindent fel kell áldozni, de olyan nincs, hogy nem megoldható!

ha pedig nem marad más, akkor marad a bentlakásos, hétfőn reggel viszed és pénteken délután hozod. ez valóban nagyon rossz lehet egy 1,5 évesnek de ha ezen múlik az egészsége akkor meg kell hozni ezt a döntést, olyan nincs, hogy nem kapja meg a fejlesztést mert a szülők nem érnek rá!

ha ezen múlik, én szívesen vigyázok a kicsire hetente 1x-2x míg a naggyal fejlesztésre mész, én is pesti vagyok!

2012. jún. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!