Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Vesznek be ugy gyereket...

Vesznek be ugy gyereket fejlesztö oviba hogy nem szobatiszta nem eszik és nem iszik egyedül?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 éves már sajns hosszu ideje probálom rávenni arra hogy ráüljön a bilire de sajnos nem akar ráülni.Meg probáltam megtanitani neki hogy egyen egyedül meg hogy igyon egyedül de sajna azt sem nagyon akarja.És szeretném megkérdeni hogy akinek ilyen gondjai vannak az hogy viszi oviba?
2013. márc. 17. 15:20
 1/10 kisé válasza:
lehet hogy az oviban látja majd hogy a többi gyerek is egyedül eszi,iszik stb... És talán akkor ő is elkezd önállósodni és ha "fejlesztő" oviba viszed az talán még jobban segíteni fog. =)
2013. márc. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha speciális oviról van szó, akkor egész biztosan felveszik. Ha nem speciális, akkor is biztos van ovi, aki így is vállalja a gyerek nevelését, de ez ritka, keresni kell.


Nem írod, vajon van-e valami mentális vagy egyéb oka, hogy kissé le van maradva az életkorától elvárható szinttől, de talán érdemes lenne korai fejlesztőben megvizsgálni, és ott segítséget kérni.

Ha ovit nem találtok, akkor esetleg még bölcsődével lehet próbálkozni.

2013. márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nem szobatiszta, akkor 4 éves koráig fel eszik Bölcsibe !

Először azt próbáld meg, ott megszokná a szabályokat, majd 4 évesen menne Oviba, ahová könnyebb beilleszkedne majd!

2013. márc. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Corpus callosum hiánnyal született és elég sok mindenben le volt maradva mozgásban is elég késön mászott meg a menés is elég lassan jött elö neki a babkocsiból is 3 hónpja vettük ki hogy most már sétáljon ne legyen lusta azóta el is felejtette hogy benne ült.Egyébként tanulási bizottsághoz is hordjuk most kéne megint vinni de sajnos nem akarnak jelentkezni a fejlesztö pedagogus szerint nagy náluk most tumultus sok gyereket viszenk oda elöfordulhat hogy csak szeptemberre kapunk idöpontot
2013. márc. 17. 15:54
 5/10 anonim ***** válasza:

persze, hogy felveszik!!!

nagyjából nyomon követem a történeteteket, már amennyi a kérdéseidből kiderül, tudom, hogy régóta szeretnéd oviba adni és szorítok nektek :)

biztos, hogy nagyon sok jó fog vele történni, a többiektől sok jót fog eltanulni, kicsit ösztönözve lesz, és a fejlesztés is jó lesz neki ott.


barátnőm lánya oxigénhiánnyal született, most 3,5 éves, kúszik, most próbál mászni. fél éve jár fejlesztő óvodába, etetik, itatják, sokat játszanak vele, ugye csak 6an vannak, ebből is mindig 1-2 gyerek "hiányzik" mert a fejlesztők akkor velük foglalkoznak, így a 2 óvónőnek csak a 4 gyerekkel kell foglalkoznia, ez nagyon sokat számít, kis családias a légkör és rengeteget tanulnak, húzzák egymást!

szerintem ha van lehetőségetek, vágjatok bele!

2013. márc. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekünk a bizottság segített megfelelő intézményt találni. Tudták mik a lehetőségek a városunkban, vizsgálták a gyermekemet, tudták mi lenne a megfelelő számára.

Amíg nem volt szobatiszta, speciális bölcsibe mehetett volna (hiába elmúlt 3 éves), de nálunk ez megoldódott, így 4 évesen speciális ovit kezdett. Oda viszont csak szobatiszta gyermekeket vettek fel, hiába speciális.

Nálunk ilyen lehetőségek voltak, máshol biztosan más intézmények, lehetőségek vannak.

2013. márc. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt szeretném még megkérdezn hogy ha a bizottság ajánlja a fejlesztö ovit azért fizetni kell?
2013. márc. 18. 20:37
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez az ovi teljesen ingyenes, viszont csak úgy lehet bekerülni, ha a bizottság kijelöli a gyermek számára. Valamennyi utazási költségtérítést is kapunk, mert autóval, 10 km-ről hordjuk a szomszédos településről. Az autóval szállításhoz is a bizottság adott utalványt.

Az oviban az étkezés alapból 50%-os kedvezményű (nem tudom miért).

Szinte egész nap fejlesztés folyik, főleg csoportos, de csak 10-en vannak egy csoportban.

2013. márc. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ilyen ovikba csak szakértői véleménnyel, diagnózissal lehet bekerülni?
2013. márc. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én azzal tisztába vagyok hogy csak a szakértöi bizottság ajánlhatja az ovodát csak aza bökkenö hogy én már 2012 decembere óta várom a bizottság jelentkezését idöpont miatt.Hivtam már öket kétszer is akkor azt mondták majd ök jelentkeznek
2013. márc. 21. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!