Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A dyslexianak tunete az, hogy...

A dyslexianak tunete az, hogy a gyerek nagyon sokat hazudozik? Komoly dolgokban is?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 18. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudok róla, hogy az olvasási nehézség egyben erkölcsi fogyatékosság is lenne. Szerintem összekeversz valamit.
2013. ápr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nem, ennek semmi köze a dyslexiához.
2013. ápr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Lehet köze.

Ha sikertelen a tanulásban, akkor amiatt kezdhette, és azért szokhatott rá. Az önbizalomhiány jele is lehet.

2013. ápr. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem diszlexiam van es kifejezetten utalok hazudni, sot megrogzott igazmondo vagyok.
2013. ápr. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tünete. A dyslexia tanulási nehézség, a hazudozás pedig magatartási, viselkedési probléma!
2013. ápr. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor mitől lehet, hogy állandóan hazudik?
2013. ápr. 19. 08:02
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én nevelt lányom Autista és ő rengeteget hazudik ,nagyon komoly dolgokban is sajnos. Mind a két nagyszülője csak legyint erre egyet, de mi meg a tanárok tehetetlenek vagyunk mert nem fogad szót nekünk. Azt hiszik mind hogy mi csak rosszat akarunk a gyereknek, pedig nem.
2013. ápr. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A diszlexiának nem tünete a hazudozás, de lehetnek másodlagos viselkedési problémák az alacsony önértékelés, és a viselkedési problémák miatt.

Mindenképpen érdemes szakemberhez fordulni, és nem "betudni" a diszlexiának.

Azt tudni kell, hogy ezek általában fantáziahazugságok, tehát a gyerek "elhiszi" azt, amit állít (még akkor is, ha érzi, hogy nem igaz, de szeretné, ha igaz lenne).

2013. ápr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat, az első mondatban eltévesztettem: tehát alacsony önértékelés és iskolai kudarcok miatt alakulhatnak ki viselkedési problémák. (A hangsúly azon van, hogy ezek másodlagos tünetek, tehát nem a diszlexiából fakadnak, hanem a diszlexia által okozott problémákból.)
2013. ápr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán hány éves a gyerek? Lehet nem is fogja fel hogy milyen mikor komoly dolgokban hazudozik. Talán el kéne vele beszélgetni, hogy ez nem helyes és miért csinálja. Szerintem tudna rá válaszolni már ő is - Mi zavarja/bántja. Mondjuk kérdés az is, hogy javarészt milyen dolgoknál hazudik és kiknek(csak anya-apa vagy bárkinek akit ismer).

De talán nem túl valószínű, hogy olvasási zavar miatt csinálja, lehet, hogy valamitől fél.

2013. ápr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!