Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan éritek el gyereketeknél...

Hogyan éritek el gyereketeknél, hogy csinálja a tsmt-tornát?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 éves lesz és nagyon kinlódunk. Azért sem csinálja. Már próbáltam jutalmazást, persze dícsérem, elmagyaráztam miért fontos. Ezek nem váltak be. Borzasztó érzés.
2013. ápr. 25. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne kötelező feladat legyen ha nem játék. A gyakorlatokhoz találj ki mesét, próbáld vele együtt csinálni, lássa, hogy ezt te is élvezed és nem egy kötelező muszáj dolog. Csinálhatja az egész család is, vagy egy játék baba amit utánozni kell.
2013. ápr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi elkezdtük hordani a fiamat valami beszédindító tornára. Ami abból állt, hogy 40 percig kellett a gyereknek ugrálni, szaladni, labdát szedni, stb. Egyáltalán nem volt hajlandó csinálni! A gyógytornász semmit nem segített, sőt megkaptam, hogy a gyerek el van rontva, meg milyen anya vagyok, hogy nem tudom motiválni.

Feltettem itt kérdést ezzel kapcsolatban, mindenki lehurrogott, hogy az öregnek van igaza, mert ez a gyerek érdeke, miért nem vagyok határozottabb. De mégis hogyan kényszerítsem a gyereket, hogy szaladgáljon, ugráljon, ha ő nem akar?

Ja, persze olyan anyák írtak, akik tsmt-t csinálnak a gyerekkel. Hát, aláírom, azt jobban lehet erőltetni. Azóta már én is irattam fel.

Féltem is tőle, de kész csoda, a gyerek imádja. Igaz, ez is 40 perc, és néha elszalad, mert mást akar játszani, de akkor megfogjuk, és folytatjuk.

Ti milyen feladatsort kaptatok? Nekünk sok olyan van, hogy plédbe teszed, és lóbálod (a derekam kivan teljesen), hát ebből nem tud menekülni. Bár nem is akar, tetszik neki. A székben pörgetést azt utálja, de ha ketten csináljuk, akkor abból sem tud szabadulni, az egyikőnk lefogja, a másik pörgeti. Nekünk minden gyakorlathoz írtak fel dalocskát, azt is mindig énekeljük, így tényleg játéknak fogja fel. Meg a nagyobbik gyerek itt lábatlankodik, hogy én is akarom. Na, ez a legjobb motiváció, mivel neki nemet mondunk, ezért teljesen kiváltságosnak érzi magát, hogy vele megy csináljuk.

2013. ápr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!