Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív gyerekek szülei!...

Hiperaktív gyerekek szülei! Írnátok arról, hogyan és mikor derült ki ez a probléma? 1 évesen (esetleg babakorában) milyen volt a gyermeketek? Lehetett sejteni, hogy valami nem stimmel?

Figyelt kérdés
Hova fordultatok először ezzel a problémával? Mo-n egyáltalán tudnak professzionális segítséget nyújtani egy ilyen gyerek neveléséhez? Most hol tartotok? Hány éves? Hogy telnek a napjaitok?
2013. márc. 27. 07:54
 1/4 anonim ***** válasza:

A fiamnál 3 éves korában diagnosztizálták, bár tünetek jóval előtte is voltak. Felcserélte a napszakokat ( éjszaka volt fent, nagyon keveset aludt, állandóan pörgött, később dührohamai voltak. Megkésett mozgásfejlődése volt és nálunk értelmi fogyatékosság is fennáll. Bp-en a Vadaskertbe jártunk vizsgálatokra.Úgy tudok ők a szakértők ebben.Sok vizsgálatot végeztek, közülük Székesfehérváron egy enzim vizsgálat kimutatta, hogy szervezetében 2 szeres a szerotonin. Nagyon sok gyógyszert kipróbáltunk: különféle nyugtatókat /amiktől még jobban felpörgött/ akkor ritalint, prozacot amik teljesen kiütötték a gyereket. Jelenleg risperdalt szed, de csak estére adok neki egy szemet mert különben elalszik tőle. Amint említettem nálunk az értelmi fogyatékosság ténye is fennáll, a fiam már elmúlt 20 éves, sokkal könnyebben lehet kezelni a dührohamokat mint kisebb korában. Az orvosok is azt jósolták, hogy a kamaszkor befejeződése változásokat hozhat. Tényleg sokat javult a magatartása.

Az iskolás-óvódás időszak maga volt a pokol. Én bátran kimerem mondani, hogy a mai oktatás nincs felkészülve az ilyen gyerekekre főleg nem integráció keretein belül. Az én fiam speciális eset volt, mert értelmi fogyatékos is volt mellette. Viszont vannak olyan hiperaktív személyek is, akik kimagasló intelligenciával rendelkeznek és azok elkallódnak ha nem megfelelő iskolába vagy közösségbe kerülnek.

2013. márc. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én hiperaktívnak gondoltam a kislányomat most 3 és fél éves, hiperaktivitás tünetei voltak, de a vadaskert még is Autizmus sprektumzavart állapított meg, az alvással komoly gondjaink vannak, minden éjjel fél éjszakát átbulizza.
2013. márc. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Milyen tüneteket látsz a gyerkőcön, ami gyanura akad okot?
2013. márc. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nálunk hiperaktivitás , figyelemzavar és asperger is felmerült. mi tsmt-zünk, és szinte csodás változás állt be. a legtöbb ilyesmi "betegség" mögött sokszor az áll, hogy bizonyos csecsemőkori reflexek nem épültek le. a szenzoros terápia, minta tsmt is, ezeket képes leépíteni, ezáltal változik a magatartás is. a hagyományos módszerek csak barkácsolni tudnak (nevtan, pszichológus stb).
2013. ápr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!