Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi lehet a pest megyei bizotsá...

Mi lehet a pest megyei bizotságban történt változással?

Figyelt kérdés
A kislányomat most kellett volna vinnem januárba a 3 éves kontrollra de sajnos már eltelt 5 hónap és sem levélben sem telefonon nem jelentkeztek.pedig többször probáltam öket hivni.A gyógyedagogusunk szerint aki foglalkozik a lányommal szerinte nagy változás van náluk mert állitolag nem pest megyei bizottság e nevük hanem más:Mit tegyek várjak még vagy hivjam öket ujra?
2013. máj. 9. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Melyik? Kettő van. Volt átszervezés, névváltozás, de a kontrollt nem érinti. Viszont a kontrollra neked, vagy a gyermeket ellátó intézménynek (bölcsi, ovi) kell időpontot kérni, és az alapján adnak időpontot. Maguktól nem fognak jelentkezni!
2013. máj. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nagy vonalakban megvan már, hogy az adott Szak. Biz. a továbbiakban hova fog tartozni.

Szerintem ne várj, hívd fel újra őket, amíg érdemben választ nem kapsz a kérdésedre, pontosabban időpontot nem adnak.


Esetleg hivatkozz a 15/2013. (II.26.) EMMI rendeletre:

"14. § (1) A szakértői vizsgálat időpontját a bizottság határozza meg, és erről, valamint a szakértői vizsgálat helyéről a szülőt értesíti. A szakértői vizsgálat időpontjáról szóló értesítést a vizsgálat kezdeményezésére irányuló kérelem megérkezését követő naptól számított tizenöt napon belül, a vizsgálat időpontja előtt legalább tíz nappal meg kell küldeni a szülőnek. A szakértői vizsgálat időpontját - első vizsgálat esetében - a vizsgálat kezdeményezésére irányuló kérelem megérkezését követő naptól számított harminc napon belüli időpontra kell kitűzni."


Ezt az időpontot most lehetetlenség nekik tartani, de azért a 30 nap és az 5 hónap között elég nagy különbség van...

2013. máj. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De ebben az is benne van, hogy a vizsgálatot kezdeményezni kell!
2013. máj. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amúgy én voltam az átszervezés óta a bizottságnál (azért tudom, hogy akkor, mert aznap lett új bélyegzőjük, amikor az iskolakijelölésre rányomták, még gondolkodtak is rajta, hogy vajon el fogják-e fogadni (elfogadták). Szóval dolgoznak már.
2013. máj. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Épp ez az hogy én már tavaj decemberben kértem elöször idöpontot akkor a fönök asszony nem volt ben Padányi Klára ott vannak a dohány utcában aztán irtam nekik levelet hgy szeretnék idöpontot kérni amit január 3-án megkaptak de nem reagáltak eltelt két hónap akkor már a fönök asszonnyal beszéltem de azt mondta majd ök jelentkeznek akkor most mi van?
2013. máj. 9. 19:26
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagyon megértő voltál velük, ami rájuk is fér, mert tényleg átszerveződnek, változott a törvény, rendelet, minden. De az ellátás ettől még folyamatos (kellene hogy legyen), és ha a gyermek szakvéleménye lejár, elveszti a jogosultságát a különböző ellátásokra, ami elég nagy baj. Az ellenőrző hatóságot cseppet sem fogja érdekelni, miért nincs érvényes vélemény, csak kiosztják a büntetéseket. Persze nem nektek, hanem az intézménynek, amelyik pl. emelt fejkvótát vett fel a gyerek után. De anélkül meg miből látta volna el?

Zaklasd a bizottságot rendületlenül, és emlegesd fel a korábbi jelentkezéseidet, nehogy most rakják be a gyereked papírjait a várólista végére!

2013. máj. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ma is megprobálom hivni öket de félö hogy ma is elhajtanak mint a multkor és már eltelt 5 hónap és már a neurologusunkhoz is menni kell lassan mit mondok neki miért nem voltam a bizottság elött?
2013. máj. 10. 07:35
 8/11 A kérdező kommentje:
Rákerestem a cimükre és Nem zetközi bizottság lett belöle.Akkor most pest megye hova tartozik? Kit keressek?
2013. máj. 13. 10:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Nemzetközi???

Szerintem akkor is őket hívd fel, mert náluk vannak a papírjaitok, és majd elirányítanak oda, ahova tartoztok.

2013. máj. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már probáltam hivni öket de mindig leráztak hogy majd jelentkeznek de már lassan a lányom 4 éves lesz és 3 évesen kellett volna kontrollra menni
2013. máj. 13. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!