Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lelkiismeret furdalásom van a...

Lelkiismeret furdalásom van a kislányom miatt, hogy novemberben 4 éves lesz és pelenkás?

Figyelt kérdés
Sokszor belegondolok milyen rossz lehet az óvónőknek is 2 és fél éves korától óvis, és pelenkázni kell, szeptembertől új óviba kerül ott is pelenkás lesz. De kértem őket, hogy had ismételje a kis csoportot meg, így húgával együtt egy csoportba indulhatnak. Felvették őket. De nekem ez a pelenka dolog kellemetlen.

2013. máj. 9. 18:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Ovodaba feltetel a szobatisztasag.... Nem is ertem, hogy vettek fel
2013. máj. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Felvették nem is egybe 3 oviba nyert felvétel két és fél évesen, és most is egyszerre felvételt nyert szeptember 1-től. Itt nálunk az a gond telt házas óvik vannak!:( Így kevesebb idő jut egy gyermekre.
2013. máj. 9. 19:07
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Eleg ertelmetlen a kommented, de mindegy. Ovodaban feltetel a szobatisztasag, anelkul nem veszik be a gyereket. Az ovononek nem feladata a pelenkazas. Szoktasd szobatisztasagra a gyereket.
2013. máj. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell, hogy lelkiismeret furdalásod legyen, de azért azt megkérdezném, hogy eddig nem is akartad a szobatisztaságra szoktatást, vagy próbálkoztatok, de valami miatt nem jött össze?


Erről, ha írsz kicsit bővebben, akkor több segítséget kaphatsz.

2013. máj. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szeptemberben kezdett óvit tavaly onnét kivettük, mert elköltöztünk, ott sem volt gond a pelenka, és itt sem ahová költöztünk. nem lehet leszoktatni a pelenkáról egyenlőre, az óvónők is azt mondják nem látnak sok esélyt rá, hogy ez menni fog.
2013. máj. 9. 19:11
 6/14 A kérdező kommentje:
Másfél éves korától próbálkoztunk leszoktatni eredménytelenül, pedig mindent megpróbáltunk nem ment, nem jelez nem szól se pisinél sem kakinál, ha bekakil vagy bepisil nem is zavarja. Olyan, mintha nem is érezné. A pelenkáját eldobja és épp oda pisil ahol van, vagy tárgyakba bele. Beszélni sem tud, csak szavakat ismétel, egy hónapja kaptunk diagnózist sajnos autizmus sprektumzavarral él.
2013. máj. 9. 19:14
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

És miért nem látnak rá esélyt?

Én 2,5 évesen gondoltam ezt a lányomnál, aztán fogtam magam, és azt mondtam nem adok rá nappalra többet pelát. (Itthon voltam az öccsével). 3 napig rengeteget bepisilt, aztán 10 nap alatt szobatiszta lett.


A fiam most töltötte a 3-at, ő mostanra kezd beérni, de ő sem magától kezdett szólni, hanem a "balesetek" árán megtanulta, hogy szólni kell.


Vagy talán valami eü. gondotok van?

2013. máj. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Közben írtál, így már értem.


Ez esetben meg aztán végkép ne legyen lelkiismeret furdalásod.!!!

2013. máj. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Így teljesen érthető. Sajnos sok autizmussal élő gyermek nagyon későn lesz szobatiszta. Az integrált nevelés a bevett szokás manapság így az óvoda vezető pontosan tudja hogy mit vállalnak az ilyen gyermekekkel és az óvónők is tudják hogy mi a helyzet. Ez teljesen más mintha egy átlagos gyermeket kellene pelenkázni.

Az én nagyfiamnak is vannak autisztikus tünetei, (ő mondjuk szobatiszta és beszél is tehát nagyon enyhe fokú) de sose volt ebből gond a közösségben.

2013. máj. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az én lányom januárban múlt három, pelenkás, pervazív fejlődési zavarral diagnosztizálták, az is rajta van az autizmus sprektrumon. Mostanában sikeresebbek vagyunk, vannak eredmények, néha használja a bilit. Én a következőket javaslom: tsmt torna, és találd meg, mi motiválja. Ha csak ráül a bilire pisi nélkül is, adj neki jutalomfalatot,vagy fújj vele szappan buborékot a bilin vagy ha bele is pisil ragszthasson matricát vagy más jutalmat találj ki, ami NEKI izgalmas.
2013. máj. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!