Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam novemberben lesz 7...

Kisfiam novemberben lesz 7 éves, megy a suliba. Még nem tud biciklizni, retteg tőle, és nem hajlandó megtaulni. Kétségbe vagyok esve! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Semmi negatív élmény nem érte, nem esett el, sőt nem is sokszor próbálkoztunk. De annyira béna, nem tudja egyensúlyba hozni magát, nem tud lendületet venni, nagyon fél, és képtelen leküzdeni. Majd bele szakadok mikor hátulról fogom mert szaladnom kell vele, és tartanom is, mert félre dől az egész gyerek, és ha egy pillanatra is elengedem rögtön észreveszi, és leugrik, mert fél hogy felborul. Már mindent megpróbáltam, de hasztalam. Nagyon el vagyok keseredve, félek hogy soha nem fog megtanulni. Létezik hogy valaki képtelen megtanulni? Hasonló problémákkal írjatok, és főleg olyan aki meg tudta valahogy oldani!
2009. aug. 5. 14:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%
Én nem hiszem, hogy ez akkora gond lenne. Mindenki fél valamitől. Szerintem egy ideig ne "erőltesd", majd jó 1-2 év múlva próbáljátok újra, hátha elfelejti a "félést".
2009. aug. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is sokára tanult meg biciklizni mert bátortalan volt. Van hogy az a legjobb ha nem erőltetjük, de úgy gondolom ha én nem erőltettem volna kicsit a dolgot talán még most sem tudna biciklizni.

Leér a fiad lába? Ha igen nem értem mitől fél. Mutasd meg neki hogy meg tud állni bármikor ha kezd dőlni. Vagy esetleg hagyd hogy egyedül próbálkozzon. Annak idején én egyedül tanultam meg biciklizni, mert engem sem bírt apukám megtanítani és már másodikos voltam. Lehet ha vársz egy kicsit saját maga akar majd megtanulni és jobban fog menni neki. Talán a kudarc is elveszi a kedvét és annál inkább nem megy minél jobban akarunk valamit.

2009. aug. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
61%
Elég durva,hogy lebénázod a fiad!Le lehet pontozni!
2009. aug. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalatot irok: Én gyerekkoromban nem tudtam megtanulni, anyu görcsölt hogy béna vagyok éreztem szégyenli, hogy ilyen vagyok. Aztán amkor a barátok mindig biciklizni mentek és én nem tudtam velük menni zavarni kezdett a dolog. Egyszer betegen otthon maradtam mindenki suliba ittem a és dolgozik. Na kivittem a bicajt és megprobáltam. Volt ott minden még keritésen is logtam, de 2 nap és bicikliztem. Szerintem várd meg, hogy Ö akarjon.
2009. aug. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

A családunkban egy kislány ötödikes korában tanult csak meg, amit én persze nagyon furcsának találtam, mert az én lányaim már 6 évesen tudtak biciklizni. Ez persze másnak nem nagy ügy, mivel a szomszéd utcában lakó kisfiú 3 évesen! tudott már. Húgom munkahelyén jópár felnőtt még a ma napig sem tud. Egyszerűen nem tanultak meg, nem érdekelte őket, Budapesten élnek, nem vidéken, így nem foglalkoztak a témával. Szintén így volt egy kislány, aki ide jár nyaralni vidékre, Ő is most tanult meg, 11 évesen.

Visszatérve a kérdésre: az én lányom sem igazán bátor, ügyeskedő, mégis 2 hét alatt megtanult biciklizni, tavasszal. Nemrég volt 6 éves. Őt is az motiválta, hogy az ovistársak kétkerekűvel jártak már, ő meg pótkerekes bicajjal. Így szabadidőnkben apával felváltva futkostunk utána. Mi úgy csináltuk, hogy tettünk egy botot a bicaj ülése alá, dróttal, és azt fogtuk, biztos tudod, mire gondolok:) Így nem olyan fárasztó. Meg persze a lényeg, hogy nem lassan, hanem gyorsabban (viszonylag) tekerjen, úgy sokkal könnyebb az egyensúlyozás. Hidd el, meg fogja tanulni! Pár hét alatt is simán bele lehet jönni!


Sok sikert, és írd meg, hogy mi újság!

2009. aug. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én példám nagyon szélsőséges,de az én apám is erőltette volna,amikor még le sem ért a lábam a felnőtt bicikliről.

Teljes ellenállásba ütközött:)!A kedvem is elment tőle.

Azután nem is volt rá lehetőségem 19 éves koromig.

Akkor felültem a biciklire,és azóta tudok biciklizni.

Az én fiam 5 éves,1 évig elő sem vettük a biciklijét,pedig van még rajta pótkerék,most 1 hete pedig le sem lehet róla robbantani:)!

Az én fiam is kicsit "lassan érő"

Az úszással ugyanígy voltunk,tavaly szeptemberben nem akart menni,nem is erőltettük,most nyáron ő kérte,hogy mehessen az intenzív tanfolyamra.


Én is rájöttem,hogy nem máshoz kell viszonyítani a fiamat,hanem saját magához.

Sajnos az ő kis barátja "szuper gyerek",ami miatt ő egy kissé flusztrálva érzi magát.Így megpróbálom más barát felé irányítani,aki azonos érettségi szinten van vele.


Szerintem ne erőltesd,később meg fog utálni miatta,és ne bénázd le,mert az ilyen gyerekekből lesznek magányos ,befele forduló felnőttek:(!

Ha nem tud biciklizni,rollerezzen:),nálunk az nagyon bejött!

2009. aug. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is magamtól tanultam meg biciklizni és úszni is. Anyuék hiába nyüstöltek, egyszerűen nem ment. Szerintem már annyira teljesíteni akartam, hogy a görcsösség miatt nem sikerült. Azután amikor feladták és magamra hagytak gyakorolni, ment minden magától. Persze az kellett hogy a technikát megmutassák, de a részletekre magamnak kellett rájönni. Bringázni ált.isk. 2. osztály után, úszni 12 évesen a nyári szünetben tanultam meg.
2009. aug. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
61%
Hát ez legyen a legnagyobb probléma a fiaddal egész életében,hogy nem tud biciklizni...........
2009. aug. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Leér a lába talppal is, és 2 órás szenvedés után hagy bénázzam már le! Amikor fent volt a pótkerék akkor is így félt, ha átbillent a bicaj a másik oldalra ordított egyet és leugrott. Sehogy nem érti meg a lényegét: hogy gyorsabban kell tekerni, és így lesz lendület. Az hogy a kortársai tudak már, teljesen hidegen hagyja. Csak engem zavar, mert egyébként meg az oviban kiemelkedően Ő volt a legokosabb a 20 gyerek közül! Nem győzték dicsérni! Itthon csak legózik, és ismeretterjesztő filmek érdeklik! Az óvónők szerint jóval átlag feletti lehet az IQ-ja! Ezért érthetetlen hogy egy ilyen piti dolog miért megy ilyen nehezen! De azért köszi, majd csak lesz valahogy.
2009. aug. 6. 20:15
 10/26 anonim ***** válasza:
80%
és ha nem tanul meg? nem tudom hol laktok, és milyen a lehetőségetek, de szerintem ezt most hagyjátok, és keressetek mást, amitől nem fél. pl. valami olyan sportot, amitől ugyanolyan menő lesz, mint a biciklizéstől! vagy még menőbb!
2009. aug. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!