Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyermek/felnőtt meg...

Autista gyermek/felnőtt meg tud tanulni több nyelven beszélni?

Figyelt kérdés
Ha például születésétől fogva kétnyelvű környezetben nevelkedik?
2013. máj. 10. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az autizmus típustól es fokától függ. Van, aki egyáltalán nem kommunikál, van aki meg nyelvzseni
2013. máj. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyes autisták szerintem fogékonyabbak a nyelvek tanulására, mások a számok világában jók stb. Fiam, jól funkcionáló autista és egész jó a nyelvérzéke, számolni 10-ig számol angolul is és sok állat nevét is tudja.
2013. máj. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Konzultálj az orvosával, de elméletileg meg tud tanulni. Nagyon okosak értelmesek. Nekem is van autista rokonom, most három éves, de egy kis tündérke.
2013. máj. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Tudok olyanról, akit kétnyelvűen nevelnek. Angliában laknak, szülőkkel magyarul, oviban angolul beszél.
2013. máj. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Az autista gondolkodásnak három típusa van:

vizuális mintákban gondolkodók

matematikai mintákban gondolkodók

verbális mintákban gondolkodók


Értelemszerűen az utóbbi típus (ők jellemzően magasan funkcionálók, Aspergeresek, de persze vannak más mintában gondolkodó aspik is) nagyon könnyen tanulnak nyelveket, már egészen kicsi koruktól kezdve.

2013. máj. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi kétnyelvű család vagyunk, lányom 3 éves, még nincs diagnózis, de pervazív fejlődési zavart állapítottak meg nála, az rajta van a spektrumon. A beszédfejlődése megkésett, kommunikáció gyatra. Viszont hatalmas szókincse van mindkét nyelven, az apjának csak angolul, nekem többnyire magyarul mondogat szavakat. Pontosan meg tudja különböztetni a két nyelvet. Angolul már az abc-t is tudja, nemcsak a dalt, szavakat is rendel hozzá.

De kommunikálni nem tud még. Ha ezt az akadályt legyőzzük, szerintem simán fog két nyelven beszélni.....

2013. máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!