Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem lehet kisgyerek...

Miért nem lehet kisgyerek közelében értelmesen, felnőtt módjára beszélni?

Figyelt kérdés

Ahányszor megyünk az unokatestvéremhez vagy jönnek hozzánk és hozzák a kicsit is, akkor semmi normális dologról nem lehet beszélgetni.

Például: Ha velem egyidős unokatesómmal elkezdünk egy külön témát egyből jön, hogy most mér nem foglalkozunk a picivel, miért különcködünk?Neki is kell a figyelem, inkább örüljünk, hogy itt van.

Vagy éppen kérdezni akartam a nagymamámtól, hogy eltudnak-e jönni a versenyemre már rávágták, hogy nem nem kisgyereket nem lehet lovak közelébe vinni, mer megharapják, megrúgják, aztán átadnak valamit, meg egyébként is olyan sok versenyem volt (egyikre se jöttek)erre mondom: nem muszáj elhozni az unokatesóm mire a válasz: jajj de inkább oda megyünk, mer te már nagy vagy semmi szükséged arra, hogy ott legyünk, meg egyébként is, miért olyan izgalmas az?

Meg még sorolhatnám...

Beszélni próbáltam velük (nagyszüleimmel, meg a nagybátyámék családjával is)de semmi hatása egyébként a kisgyerek 1 éves.

14/L

(Bocsi, hogy hosszú lett)


2011. máj. 22. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, hogy féltékeny vagy a kisgyerekre. Nekem ugyan csak 2-3 évvel fiatalabbak az unokatesóim mégis sokkal több figyelmet kaptak kiskorunkban, mint én. Tudod kiskorodban teis megkaptad ugyanezt a figyelmet, csak számodra ez evidens. Viszont ha valóban ennyire nem figyelnek rád, akkor próbálj velük egyenként beszélgetni komolyan, hogy neked ez mennyire rosszul esik és 14évesen még neked is szükséged van a figyelemre.
2011. máj. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A kisgyerekkel semmi bajom, nagyon édes, aranyos kölyök :)Csak nagyon bánt, hogy mondjuk minden héten mennek hozzá, nekem pedig egyik versenyemre se tudnak eljönni mert szó szerint azt mondták rá már másodszorra, hogy unalmas ez akkor is bántana ha nem lenne kisgyerek a családban.
2011. máj. 22. 13:37
 3/7 anonim ***** válasza:
A kisgyerekeknek rengeteg figyelemre van szükségük az egészséges fejlődéshez. 1 évesen főleg. Ha nem figyel mindenki rájuk, ha elbeszélnek a fejük fölött, akkor visszahúzódóbbak lehetnek a későbbiekben. Rengeteg szemkontaktus, érintés kell nekik, hogy érezzék, a környezetük reagál, hogy otthon érezzék maguk ebben a világban. Persze ezt nehéz megérteni, de még csak nem is a szüleidről van szó. A nagybátyádéktól nem várhatod el, hogy csak veled foglalkozzanak, mikor ott a pici, rengeteg energiájukat leköti.
2011. máj. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze értettem és szóval sem mondtam, hogy a kisgyerekre haragudnál. Az esetek többségében nekem sem volt bajom az unokatesóimmal, mégis kivetítettem rájuk olyan problémákat amikról nem is ők tehettek. Mindenképpen próbálj beszélni a családoddal, de nem azt hangoztatsd, hogy a kisgyerekkel mennyit foglalkoznak hanem, hogy veled milyen keveset. Így nemlesz olyan érzésük, hogy féltékeny vagy irígy lennél. Amúgy nemszép tőlük, hogy csak azért, mert nekik unalmas a hobbid még nemtudnak kilátogatni egyszer kétszer.
2011. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A kisgyerekeknek rengeteg figyelemre van szükségük az egészséges fejlődéshez. 1 évesen főleg. Ha nem figyel mindenki rájuk, ha elbeszélnek a fejük fölött, akkor visszahúzódóbbak lehetnek a későbbiekben. Rengeteg szemkontaktus, érintés kell nekik, hogy érezzék, a környezetük reagál, hogy otthon érezzék maguk ebben a világban. Persze ezt nehéz megérteni, de még csak nem is a szüleidről van szó. A nagybátyádéktól nem várhatod el, hogy csak veled foglalkozzanak, mikor ott a pici, rengeteg energiájukat leköti.

13:40-Nem beszélünk el a feje felett, csak ha mondjuk nagybátyám meg a nagymamám meg a nagybátyám felesége meg stb. a kicsivel foglalkozik az unokatesóm meg szeretne velem beszélgetni akkor nem hagyják mert, hogy foglalkozzunk vele egy kicsit, meg tudjuk facebook-on vagy msn-en beszélni mert biztos nem olyan fontos.

Meg rám erőltetik, hogy "vedd a kezedbe, fogd meg nyugodtan" holott én nem is szeretném és megsértődnek ha udvariasan visszautasítom és akkor az jön, hogy mér vagyok megint ilyen.

2011. máj. 22. 13:53
 6/7 A kérdező kommentje:
13:42-Lehet, hogy elfogult vagyok, de szerintem a lovaglás nem unalmas hobbi (valakinek biztos) de az nagyon bántó tud lenni, hogy ilyen esetekben csak tárgynak használják az unokatesóm, hogy legyen valami kifogásuk, hogy miért nem jönnének el.Megértem, hogy ha nem tetszik nekik de nekem is sok olyan dolgot kell csinálnom amihez semmi kedvem meg unalmasnak tartom, de meg kell csinálnom.Abba meg talán nem halnak bele ha 1x eljönnek az egyik versenyemre megnézik mit csinálok aztán hazamennek, nem kell megdicsérni meg semmi, de hatalmas lelkierőt adna ha ott lennének.
2011. máj. 22. 14:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze megértelek. Ugyanezt gondolom, hogy gyerekkoromban énis csináltam, meg gondolom te is sokmindent amit nemszerettem de megtettem mert tudtam, hogy nekik jól esik. Ennyire ők is képesek lehetnének. Ha mondjuk valóban nem érdekli őket a lovaglás és unalmasnak találják akkoris legalább téged nézhetnének, mert a rokonuk vagy.
2011. máj. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!