Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen felnőtt válik abból az...

Milyen felnőtt válik abból az emberből akinek gyermekkorában nem kezelik az idegrendszeri éretlenségét?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 9. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Az idegrendszeri éretlenség elég megfoghatatlan dolog, általában inkább valaminek a tünete, mint az oka.... lehet terhességi, születés körüli probléma, ADHD, autizmus, millió ok, és inkább az okot kellene megragadni és kezelni.

Hogy milyen felnőtt válhat, az nagyon változó, és számtalan különböző tényezőtől függ. Pl. milyen a családi, iskolai környezet, stb. Nem lehet általánosítani, hogy ez vagy az lesz. Lehet akár sikeres is, mert az emberek képesek a hiányosságaikat kompenzálni más készségekkel, vagy idővel behozni a lemaradást... de ha pl. magasan funkcionáló autizmus az ok (azért erről írok, mert ebben vagyok érintett), akkor az felnőttkorban is fennáll, akkor is, ha millió fejlesztést kap a gyerek, csak maximum megtanulja kezelni, kompenzálni, előnyére fordítani.

2013. ápr. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Tulajdonképpen arra voltam kíváncsi, hogy van e olyan eset, hogy az ember ösztönösen "kigyógyítja" magát?
2013. ápr. 9. 16:20
 3/7 Golan Trevize ***** válasza:
65%
Genetikai betegségből nem lehet "kigyógyulni", maximum tünetmentessé tehető.
2013. ápr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Attól függ, hogy miből kell "kigyógyulni". Kompenzálni lehet, de azok az állapotok, amik rendszerint idegrendszeri éretlenséggel járnak, általában nem "gyógyíthatók", csak fejleszthetők.
2013. ápr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
OK. Csak azért gondoltam, mert nekem az éretlenség szó valahogy azt sugallja, hogy majd egyszer megérik.
2013. ápr. 9. 19:46
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem eleve hülye megfogalmazás az "éretlenség", azért használják, mert ezek a gyerekek valamilyen motorikus funkcióban lemaradást mutatnak. Valójában az agyi idegpályák összerendezetlenségéről van szó, de ez sokszor organikus eredetű (ld. pl. születési sérülés, ADHD stb.).

Általában ez rengeteg különböző területen mutatkozik meg.

Hogy felnőttkorban mi várható, az attól is függ, hogy miből ered a probléma, milyen idegpályák érintettek... de pl. ilyen tünetei lehetnek felnőttkorban, hogy valaki az átlagosnál "ügyetlenebb", a mozgása koordinálatlan, rosszul tájékozódik (pl. térképen, aluljáróban), és hasonlók. Mondjuk mindezek alapján én is éretlen vagyok, mind a mai napig. :)

2013. ápr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos az én lányomnak is ez volt a diagnózisa és gyakran elgondolkodom ezen én is.DE:én és az ikertesóm 6,5 hónapra születtünk 35 éve.1,3 kg és 1,8 kg-mal.Senki nem mondta hogy idegrendszeri éretlenségünk lenne pedig valószínű hogy az volt.Anyukámat senki nem idegesítette azzal hogy miért nem tudunk 2 évesen páros lábbal ugrálni,meg hogy hogy fogom a ceruzát(mai napig bénán).Nekem felsőfokú végzettségem van ,tesómnak közép.Sok barátunk van,családunk,gyerekeink,munkánk.Szerintem ennél többet nem lehet kívánni a gyerekünknek tehát nem aggódom a lányomért sem.Ennek ellenére jártunk/járunk fejlesztésre de azt gondolom kicsit túl van ez már lihegve.
2013. ápr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!