Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kényes p*csát csináltak az 5...

Kényes p*csát csináltak az 5 éves lányomból. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy szülés előtt 2 hetet bent kellett lennem szülés előtt a kórházba, addig anyós vigyázott a lányomra. Mire hazaértünk a kisöcsivel a kórházból, úgy viselkedett mint egy hercegnő és sajnos nem tudom visszaváltoztatni. Nem ilyen volt amikor én elmentem hazulról. Egész nap nyávog, üt, azt hiszi ő parancsolgathat. Anyós mindig is elkényeztette, na de ezt már túlzásnak tartom. 2 hete vagyok már itthon, de nem változott semmi sem a helyzet.
2013. máj. 26. 15:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Hol van ilyenkor az apuka?
2013. máj. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Dolgozott. Sajnos nem engedhetjük meg magunknak, hogy kirúgják. De most nem ez a lényeg...mit tudok csinálni a kislányommal? Én ezt nem bírom...
2013. máj. 26. 15:29
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Valószínűleg még nem dolgozta fel, hogy innentől nem ő a "kicsi", hanem az öccse. Ha vendég jön, akkor a csecsemőre kíváncsiak, ő már "csak" a nagytesó. Foglalkozz vele külön is, hogy ne érezze, hogy innentől ő csak második. Szerintem az anyósnak ehhez nem sok köze van. Jó egészséget nektek!
2013. máj. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ezt nem anyósod csinálta a kislányodból, hanem most Ő így "sztrájkol". Otthagytad 2 hétre és egy másik babával mentél haza. Ez az Ő "bosszúja". Szerintem légy vele türelmes, amennyit csak tudsz, foglalkozz vele, legyenek olyan időszakok, amikor csak ketteseben csináltok valamit. Szerintem idővel "vissza fog változni", ne aggódj!
2013. máj. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Idővel javulni fog ha továbbra is következetes vagy vele. Fontos hogy foglalkozz vele minél többet. A kisöcsit bizd pár órára a nagymamára mondjuk két etetés között (őt még nem tudja talán elrontani). Ti pedig csinálatok közös programot. Értehető hogy máshogy viselkedik eltünt 2 héte anya aztán most hazajött egy babával aki megintcsak elveszi tőle anyát. Adj neki időt és sok szertetet, türelmet, de mindneképp neveld és következetesen vislekedj vele ha nem jóé viselkedik.
2013. máj. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Gyerekfejjel akár okod volt rá akár nem, ez cserbenhagyás volt. Elmentél két hétre (ami nagyon sok idő egy gyerek életében), és egy másik gyerekkel jöttél haza, akivel most tök sokat foglalkozol. Ergo szinte lecserélted őt. Mérges, féltékeny, feszült, és mivel nagymaminak ő volt az egyetlen és körülötte forgott minden, még nagyobb a kontraszt azzal, ahogy te viselkedsz vele. Idő kérdése és megszokja az új rendet, de nem az a megoldás, hogy így beszélsz róla, és gondolom ezt a feszültséget vele is érezteted, kiabálsz vele, szidod, stb. Hanem az a megoldás, hogy azt érezteted vele, hogy ő legalább olyan fontos maradt neked, mint volt, sőt, sokkal fontosabb is, mint volt. Aránytalanul nagy törődésre van most szüksége, külön időre, szüksége van az anyjára, egyedül. Nem kiakadni kell ezen hanem felismerni és tenni érte. Nem haraggal és szigorral tudsz ezen javítani, hanem szeretettel.
2013. máj. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Tökéletesen egyetértek a 6-os válaszolóval!
2013. máj. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hónapot volt anyáéknál ameddig én a kórházban voltam. Már egy év telt el azóta hogy hazajöttünk a kicsivel, de a 4 éves lányom ugyan olyan hisztis mint volt. Semmi nem javul :(
2013. máj. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem hiszem hogy ez anyós probléma. Inkább testvérféltékenység lehet a háttérben. Sok szeretet kellene neki, nem pedig az hogy a saját anyja "kényes p*csának" nézze. Másra kenni könnyebb mint magadba nézni. Türelemmel kellene lenni felé. Nem látott 2 hétig, aztán kisöcsivel jöttél haza, és nyilván kevesebb az időd rá, de még akkor is indulatos lehetsz vele a szavaidból kiindulva. Szeretni kell, biztosítani arról hogy ő továbbra is ugyanolyan fontos mint az öcsi érkezése előtt volt. Esküszöm hihetetlen hogy ilyen buta vagy hogy azt hiszed hogy ez anyósodnak köszönhető, és lep*csázod a lányod. A böszmeség netovábbja hogy a testvérféltékenység ténye fel sem merül benned. Muszájvolt megírnom a véleményem,bármennyire is lepontozás lesz a vége. Magadba kellene szállnod egy kicsit, hiszen a lányodnak szüksége van rád, és a szeretetedre.
2013. máj. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Jaj kérdező kicsit gondolj bele nem lehet hogy azért ilyen a gyerek mert belecsöppent az életébe egy üvöltő csomag amivel anyú folyton el van foglalva és nem vele játszik.

Féltékeny téged akar úgy mint rég ez átmeneti helyzewt neki is meg kell szokni hogy már nem cvsak ő van.

Töls vele minnél több időt akkor javúl a helyzet.

2013. máj. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!