Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 10 éves kisfiam akaratos....

10 éves kisfiam akaratos. Sokszor kiabálni kell vele hogy valamit megcsináljon. Egyedüli gyerek, barátja csak az iskolában akad. Állandóan Thomas-sal játszik. Állomásokat épít, mozdonyai vannak. Osztálytársai kinevették. Most volt 3-as. Nem ciki ez?

Figyelt kérdés
2008. jún. 18. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne ez ciki nem értem. Az, hogy kinevették? Vedd ki az iskolából és válassz neki másikat, ha ez neki nem jó. Miért nevették ki, mert állomásokat épít? Lehet hogy építész vagy tervező lesz nagykorában, nem? De el lehet vinni pszichológushoz aki megállapítja hogy van e valami probléma. Nem is értem hogy lehet olyat kérdezni, hogy ciki-e.

Ha akaratos, ha nem, miért kell vele kiabálni hogy valamit megcsináljon?? Szerintem próbáld más úton rávenni, rávezetni! Pl. rendet kell raknia a szobájában, de nem akar. Akkor, mondd neki, ha megcsinálja, te nagyon boldog leszel. Vagy hogy segítesz neki. Vagy hogy játszol vele thomasost, ha aztán elpakolja. Ha nem teszi, emlékeztetni hogy megállapodtatok. Szövetséget kötni, kis szabályokat csinálni, amit te is, ő is betartotok! Miért a kiabálás a jó módszer? Ez neked se lenne jó ha valaki folyton csak kiabálna veled, hogy csináld ezt meg azt, és csak azért csinálod meg a végén mert halálra rémülsz!

2008. jún. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%
Vegyél neki Thomas DVD-t, majd megenyhül. Kinevetik?... Hát enyhénszólva igazuk van. Szerintem egy ilyen "gagyi" termékkel,dvd-vel max.:8 éves korig játszanak a gyerekek. Valamint az nem lehet, hogy divathullám az iskolában a gagyiság.
2008. jún. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne nevettessetek már!!!Má' hogy lenne ciki? Én 17 éves vagyok, és én is imádom Thomast a gőzmozdonyt, és igenis 15 éves koromig legoztam,meg hasonló kézségfejlesztő játékokat toltam, aztán jött a sz.gép...Szerintem örüljél neki,hogy a fiad érdeklődik az építés és a kézség/kreativitásfejlesztés felé.
2009. márc. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Így van, ő egy gyerek!

És te vagy a ciki anya!

Miért kiabálsz vele, azt akarod, h lelki sérült legyen????

Mert így az lesz!!!

Én tudom, hidd el!!!

2009. márc. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

4 éves korom óta az akartam lenni, kinevettek nagyon sokan, mert ugye minden gyerek akar pl tüzoltó lenni, vagy nőgyógyász, én mindíg is mozdonyvezető...

és az lettem... és utólag becsülik a kitartásom!

HAJRÁ GYEREK!

2009. szept. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem ciki. De lehet vasutas lesz, az már neccesebb.
2013. ápr. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fiam is simán játszott a Thomas készlettel ennyi idősen. Nyolcadikban is simán elővette a legót és épített, mindig járműveket. Most 20 éves, járműmérnöknek tanul :)

Az akaratosság alkati dolog, másfajta kommunikációra lenne szükség részedről.

2020. febr. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!