Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szuperérzékenység/hiperérzéken...

Szuperérzékenység/hiperérzékenység - van valakinek tapasztalata ilyen gyerekekkel?

Figyelt kérdés
4 éves fiamról most tudtam meg, hogy szuperérzékeny. Végül is örülök, mert így magyarázatot kaptam arra a sok "furcsaságra", amit eddig nem nagyon tudtam hova tenni. Másrészt sosem hallottam erről, most ismerkedem a dologgal. Ami könyvet lehet kapni, azt meg fogom venni, ezen felül mindenki tapasztalata érdekel.

2013. jún. 3. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

bocsi,de erről még én sem hallottam....ez konkrétan egy orvosi diagnózis, hogy "szuperérzékeny"??

és mik a "tünetek"?

2013. jún. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szerintem elég új dolog, igen, nekünk konkrétan gyerekpszichológus mondta.

Ahogy olvasom a tüneteket, döbbenek meg sorról sorra, hogy mennyire igaz a fiamra.

[link]

[link]

2013. jún. 3. 14:34
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Az én gyermekem bizonyos érzetekre extrém érzékenységet mutat, más ingerekre "csak" túlzottan érzékeny. (Pszichiátrián végzett tesztek alapján.) Viszont ő diagnosztizált autista. Magasan funkcionáló, jól beszélő, integrálható, de autista...
2013. jún. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Konkrétan milyen tüneteitek vannak?
2014. nov. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Írnál arról a "sok furcsaságról"? miket tapasztaltál nála? Érdekelne, mert kislányom is extrém érzékeny szerintem, bár ezt nem orvos mondta, csak mi látjuk, hogy hihetetlen nagy az érzelmi intelligenciája, nagyon érzékeny, pl. oviban ha bármi változás van, elsírja magát, van 2 párnája amihez ragaszkodik, bármi is történik vele, azt viszi ( vinné) magával - amiért haragszom, hogy az oviban el veszik tőle ( idén kezdte csak), holott neki az nyújtja a biztonságot, lehet az óvónéniknek sem ártana olvasgatni...
2014. nov. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, most látom hogy írtál. Nézd, itt egy teszt:

[link]

2014. dec. 15. 10:31
 7/10 A kérdező kommentje:
2014. dec. 15. 10:31
 8/10 A kérdező kommentje:
Furcsaságok: teljesen kiborul, ha vizes lesz a pólója, vagy fogkrémes lesz az arca, nagyon együttérző, lelkiismeretes, kiskorában rettegett a hangos és villogó játékoktól. Nagyon fogékony a szép dolgokra. Pl szép zene, kép, ezeket mindig mondja. Nagyon érzékeny a szagokra. Ha rossz szagot érez, attól is ki tud borulni. Rengeteg ilyen van.
2014. dec. 15. 10:50
 9/10 anonim ***** válasza:
De aranyos vagy, köszönöm, hogy írtál! - 2 kérdést kivéve minden válasz igen... elkezdek kicsit olvasgatni a témában, hátha tudok segíteni neki!
2014. dec. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Van egy köny, én azt megvettem, és bizony sokszor előveszem. De számomra nem elég részletes, sokmindent csak felszínesen érint. Most pl ok nélkül elkezdett a fiam mindenen aggódni, és tanácstalan vagyok, hogy oldjam fel benne ezt. De azért ad pár jótanácsot, meg leírja a hátterét, könnyebb megérteni mi miért van így.
2014. dec. 15. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!