Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért jóval nagyobb az angol...

Miért jóval nagyobb az angol nyelvű országokban az autista gyerekek aránya, mint máshol?

Figyelt kérdés

Próbáltam adatokat keresni arról, hogy mennyi gyereket érint az autizmus. Találtam többet is viszont ezek nagyon eltérőek.

Ezek szerint az Egyesült Államokban 1000 gyerekre 11,1 autista jut, az Egyesült Királyságban 9,1.

Ezzel szemben Magyarországon 1,7, vagy például Ausztriában 1,2.


Mindegyik adat a 2005 és 2010 közötti időszakból való. Mi ennek a nagy eltérésnek az oka? Tényleg többen vannak? Vagy ott jobban diagnosztizálják? Vagy eltérőek a módszerek a betegség megállapítását illetően (pl. az enyhébb tünettel rendelkezőket is autistának tekintik)?


2013. jún. 10. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ez a diagnosztizált esetek száma. Magyarországon nem divat a kissé furcsa gyerekeket kivizsgáltatni. Persze ha nagyon 'más' a gyerek, az nyilván előbb kap figyelmet, de egy aspergerre könnyebb legyinteni. Több fiatal felnőttet ismerek, akiknél tuti van valami, de hivatalosan sosem vizsgálták. Ez van a gyerekekkel is.
2013. jún. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

eléggé darűzsfészek a téma, de pld itt:

[link]


elég durva dolgokat találtam, ugyanakkor bíztató....


a lényeg: figyelni kell a jelekre, ha gyanú van, minél előbb szakemberhez vinni a gyereket, nem hallgatni a gyerekorvosra, védőnőre, ők nem értenek hozzá.


a kérdésre válaszolva: valószínűleg külföldön még jobban diagnosztizálják.

2013. jún. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is sokat olvastam erről, mert a fiam kicsit fura. Azt találtam, hogy a technikailag fejlett országokban magasabb az arányuk.

Nos, ennek két oka lehet, az egyik a már említett, hogy ott jobban kivizsgálják a furcsa gyermekeket.

A másik meg, hogy esetleg ennek a sok gépnek, elektromos szennyezettségnek lehet ilyen hatása a terhes nőkre.

Tény és való, hogy nálunk alig-alig járnak utána a dolgoknak, sőt elég kevés is az olyan szakember, aki korai fejlesztéssel foglalkozik.

Kisfiam 3 éves, és nem lehet vele kommunikálni, de nekem mindenki a környezetemben, még az óvónők is azt mondták, hogy én parázom túl, nincs semmi baja. Majd behozza, stb.

De én mint az anyja, látom, hogy nem úgy fejlődik, mint a többi gyermek. Persze örülnék, ha szakember végre azt mondaná, hogy rendben van, de sajnos ezt még nem mondta senki.

2013. jún. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Az egy érdekes kérdés! Nem is az alap felvetés miatt. A fejlettebb országokban jobban figyelnek az ilyesmire, és értenek hozzá. Van olyan elmélet, hogy a technikailag fejlettebb területek vonzzák a "kockákat", és genetikailag továbbadják az autizmust.


Az én közelemben él két 60 körüli hölgy, ismerőseink. Szinte biztos vagyok benne, hogy az Asperger-szindróma diagnózist simán megkaphatnák. De amúgy semmi bajuk - jól megvannak egyedül, műveltek, dolgoznak, úgy tűnik boldogok.

Ha valakinek semmi baja, jól van, és tud érvényesülni, minek neki diagnózis? A gyerekek idővel intelligenciából kompenzálják a problémáikat.


Igen, az enyhébb esetek is autizmusnak számítanak!

2013. jún. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Tán mert Magyarország és Ausztria összesen egy 10 milliós ország, az USÁ- ban meg egy nagyobb állam népessége háromszor annyi? Több emberből több autista is lesz.
2013. jún. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Dél-Koreában minden 37-47 gyerek autista
2013. jún. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!