Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Leventém nem úgy "problémás"....

Kardos-Varga Klaudia kérdése:

Leventém nem úgy "problémás". Mik a tapasztalataitok. Hosszú kórházi ellátás után mennyire szeretik vagy éppen nem a csecsemök, ha foglalkozva van velük otthon?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 és fél hónapos,születése ótá kórházban van.5 muteten van túl és még nem is tudjuk, mikor kerülhet haza.A növérek szerint már most látszik rajta, nem lesz egy bújós,karonülös gyerek.Szerintetek?? Lehet összefüggés? Utálnám, ha így lenne.
2013. júl. 18. 18:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egy ilyen picikének az anya mellett van a helye, ha ez nem megoldható pl. kórházi kezelés miatt az ki hat a fejlődésére, személyiségére stb. Gyermek lélektan (pszichológia) könyvekben találsz erről információt. pl. hospitalizáció. Mérei Ferenc: Gyermeklélektan, Michael Cole: Fejlődéslélektan. Biztosan van a témában több könyv is nekem sajnos ezek jutnak csak eszembe. Mindenképpen meg kell oldani, hogy a gyermek sokat legyen a szüleivel. Legyen bőr kontaktus, és minél többet legyenek együtt. Ajánlott olyan apróságokra is figyelni, hogy a kórházban olyan ruhában, ágyneműben, plédben feküdjön amit otthonról vittetek neki. Rendkívül nehéz helyzetben van, és ajánlom, hogy pszichológust is keressetek fel. (alanyi jogon jár, érdeklőd meg a kórházban kihez kell fordulni ez ügyben)
2013. júl. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos eddig 3 hónapot az újszülött intenzíven töltött,abból több mint 2 hónapig lélegeztetögépen.Be se ruhát, se takarót, se semmi otthoni dolgot nem lehet vinni.Kézbe venni is a gép miatt csak nagyon ritkán.1 hónapot voltunk aztán az újszülött sebészeten,ott jól alakultak a dolgok,nygott Volt a karomban.De már 2 hete a "nagy" intenzíven vagyunk. (korlátozott látogatási idö,semmi saját holmi,lélegeztetés miatt semmi karbavétel.. :( ) Aogy olvastam a soraid,ezek szrint sanszos, hogy megmaradnak benne valamilyen módon ezek a kellemetlen emlékek.
2013. júl. 18. 20:37
 3/13 anonim ***** válasza:
1 vagyok: Szoktatok beszélgetni az orvosokkal, hogy milyen jövő elé is néz a gyermek? Elképzelhető, hogy a hospitalizáció lesz a legkisebb problémája az életben. Minden szülő rémálmát élitek most meg, és hihetetlen sok erőt kívánok nektek! Hidd el, hogy akkor is rengeteg sok sok örömötök lesz a gyermekben ha nem lesz az a kimondottan bújós fajta. Ha majd egyszer haza kerül hidd el, hogy ő is teljesen megváltozik, mert tudni fogja, hogy végre otthon van veletek, és szeretet veszi körül.
2013. júl. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igazad legyen!!! :) Valóban soha nem lesz teljesen egészséges kisfiú,de az orvosok szerint azért normális életet tud majd élni. Vagyis inkább élhetö életet... Csak nagyon kell vigyáznunk rá.Ezért is örülnék,ha hagyná!!! Mert jelenleg ha hozzáérnek,felhergeli magát és akkor jön az, h nem kap levegöt. :( Olyankor pedig még én Sem udom megnyugtatni!!Ettöl pedig nagyon félek!! Otthon nem lesznek olyan "csodaszerek", amiktöl lenyugszik!! De majd meglátjuk mi,mikor és hogy lesz!
2013. júl. 18. 21:10
 5/13 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy ezt még ennyire nem lehet tudni a tudomány jelen állása szerint (sem). Lehet, hogy a babád eleve egy távolságtartóbb jellemmel jött világra. Persze nyilván segített neki "oldódni" a hosszú kórházi lét, de én hiszek abban, hogy kellő odafigyeléssel egy igazán szeretteljes gyermeked lesz. Lehet, hogy ez nem bújosságban mutatkozik meg ugyan, hanem valami egészen másban, de az akkoris nektek fog szólni, akik szeretitek, gondoskodtok róla és vigyáztok rá.

Gondolj arra, hogy mennyi elhagyott babának indul rosszul az élete, mégis igazi meghitt gyermek-szülő kapcsolatot tudnak kialakulni.

2013. júl. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Amikor haza engedik, és még mindig fenn fog állni ez a probléma, hogy be hergeli magát akkor otthon is lesz olyan gyógyszer amivel letudod nyugtatni. Biztosan fognak felírni a dokik és meg is fogják tanítani, hogyan használd. Meg kérdezhetem miért került lélegeztetőre, koraszülött volt, újra is élesztették?
2013. júl. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Levi igen súlyos rekeszsérvvel született,a hasüregi szervei a bal tüdöfelét szinte teljesen elnyomták.Fél tüdeje van, a jobb tüdöfél is picit kicsi.37. hétre született. A légzésével mindíg is gond volt és lesz is,de már nem elöször kell visszatenni gépre. :( 2 hete kerültünk vissza az intenzívre, vénás fertözés miatt.Korábban összeomlott a tüdeje és Volt egy tüdögyulladása is.Ez mind mind azt eredményezte, hogy képre kellett tenni. Sajnos ezzel együtt is kell élnünk addig, amíg meg nem tud erösödni.De mivel az etetéssel is komoly gondok vannak.... Még messze van mikor fellélegezhetünk. :(
2013. júl. 19. 07:34
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia Baràtnőm 2.kislànya hosszù időn keresztül kòrhàzban volt, sajnos szülèsnèl derült ki, hogy valamilyen szìvproblèmàja van. Anyukàja nem is làthatta, helikopterrel szàllìtottàk màsik kòrhàzba a babàt....1 hònap is eltelt az első talàlkozàsig ès 7 hònapos volt mikor először hazament..

Màra 3 èves. Olyan szeretet mint ahogy az a kicsi làny szereti a barinőmet, mèg nem làttam...Nekem 5 hònapos a babâm csak remèlni tudom, hogy hasonlòan fog szeretni.

Kitartâst nektek...

2013. júl. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Eddig ha hozzá nyúltak, fájdalmat okoztak neki. Érthető, ha bizalmatlan.

Nagyfiammal 1 hó PIC-et éltünk át, jóval kevesebb fájdalmas beavatkozással, min Ti.

Otthon: kattogott-berregett eleinte ( a benti gépek hangját utánozta, és csak később adott ki igazi baba hangokat. Nálunk az éneklés, beszéd segített. Érintésből a nyugodt, nem túl változatos pózokat szerette: apa hasán aludni, fürödni, aludni, aludni. Idővel változott a dolog, és egy kedves, vidám, de kicsit zárkózott, a maga csöndjét, saját kis világát kereső kisfiú lett belőle.

Minden jót Nektek!

2013. júl. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönjük a jókívánságokat!! Remélem ha majd eljutunk odáig hogy hazamenetel, hamar felvesszük egymás ritmusát,összecsiszolódunk és minden rendben lesz!!
2013. júl. 19. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!