Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik dolgoztok, tanultok...

Akik dolgoztok, tanultok otthon baba mellett, hogy megy?

Figyelt kérdés

Mikor van rá időtök? Nem merültök ki nagyon?

El tudjátok látni a babát rendesen, türelemmel (séta, evés, játék, vigasztalást stb) úgy ahogy illik?


2012. márc. 9. 07:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos úgy csinálják mint a sógornőm az anyja(anyósom) nevelte fel a gyereket.Nem hiszem el sem RR-nak, sem másnak, hogy ez nem megy a gyerek kárára.HA MINDENT TE CSINÁLSZ-persze ezt sem tudom elképzelni munka vagy tanulás mellett, röhej...
2012. márc. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem megya gyermek rovására!2 éves a lányom!1 volt mikor nyelvvizsgáztam!Addig tanultam amíg aludt!Sikerült!


Anniyhogy nem főztem minden nap,abban segített anyósom!


Utána szeptembertől főiskolára járok (ez az utolsó év)De közben kiderült,hogy jön a tesó! :)

Terhesen is ment!Csakakkorvan vagy anyósommal vagy a férjemmel a lányom,ha suliban vagyok!De már utolsó éven ritka!Felvételiztem most egyetemre!


De azt nyilván nem tudom elkezdeni szeptemberben,mert a csöpp pici lesz még,majd halasztok egy évet!


Mi ugyanúgy járunk a gyerkőc programjaira meg játszóra (szoros heti programvan) és csak akkor foglalkozok a sulival ha Ő máralszik!

ÉS meg lehet oldani!


Pedig a kétévesem ismég szopik,és 31hetes terhes vagyok,és nem az anyósom neveli!Pl tanulás miatt még soha nem vittem el hozzá alányom!Aztmegoldom éjjel!

Mostis lesz 3 vizsgám,de meg lehetett beszélni,hogy még idő elpttmegcsináljak 2-őt hogy szülés utánra már ne maradjon csak 1!Azmeg egy 45 percesZH!De azt is megtanulom még a kicsi érkezése előtt!Hogy Egy újszülöttől,ne vegyek el egy percet sem!


Csak összehangolás és akarat kérdése!

2012. márc. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja az lemaradt,hogy azért vizsgaidőszak végére lemerültem januárban!:)Főleg hogy már 24 hetes lettema végére!

De túléltk!


Néhaa pokolba kívántama sulit,meg már nem 4-es 5-öseim vannak,demegvannak!

2012. márc. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem nincs választásom, kénytelen vagyok dolgozni, mivel a férjemet elveszítettük, amikor a baba 9 hónapos volt. :(

Állati szerencsém volt, hogy visszavettek és megengedték, hogy itthonról dolgozzak. Egyelőre heti 20 órában vagyok, rugalmas munkaidőben.


Általában a háztartási munkát együtt végezzük el a kicsivel (már 14 hónapos), adogatja a ruhákat, segít főzni is.... dolgozni olyankor szoktam, amikor alszik. Ebéd után is szokott kb. 1,5 órát, és este 8 körül alszik el, utána még simán tudok dolgozni.


Nekem sokszor van lelkiismeret furdalásom még így is, de hát nem passzióból csinálom, hanem mert itt maradtunk ketten, nyakig az adósságban és valamiből enni kell adni neki.... Pedig ha racionálisan akarom nézni a dolgot maximum annyira megy a kárára, hogy kevesebbet van kint: 1x megyünk csak ki egy nap, akkor 1-1,5-2 órát vagyunk kint, időjárástól és a kicsi hangulatától függően.

Amikor nekem el kell mennem a munka miatt (heti 1x2-3óra), akkor apukám szokott vigyázni rá.


Szerintem meg lehet oldani, hogy összhangban legyen minden, de valóban nem könnyű.

2012. márc. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Minden elismerésem nektek! Én is úgy néz ki fogok itthon kicsit könyvelgetni, de már most be vagyok tojva. Főleg az elejétől, amíg mindent berendezek, elrendezek, átlátok. Gondolom, utána már nem lesz annyira gáz, de majd meglátjuk. Én nem vagyok olyan erős, mint a második, író, de igyekezni fogok, merítek belőletek erőt.

Nekem segítségem semmi, úgyhogy csak akkor tudom majd csinálni én is, ha alszik. De főleg este 8 után, amikor tényleg lefeküdt már.

2012. márc. 10. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!