Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3,5 éves kisfiúval mi lehet a...

3,5 éves kisfiúval mi lehet a gond, ha nagyon agresszív és "hisztis"? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Ismerős kisfiúról van szó. A lényeg: októberben lesz 4 éves. Már kb 1 éve annyit tudunk, hogy le van maradva, akkor 1,5-2 éves szinten volt. Fejlesztés azóta sem történik, most hosszú lenne leírni miért.

Aggódunk, hogy ez nem puszta lemaradás. Alig tud beszélni, neveket, egy-két szót mond. Mondatokban nem nagyon beszél, sokszor nem lehet érteni a szavait, halandzsázik. Sokszor számunkra látható ok nélkül kiabál, főleg azt, hogy "nem kell", de hogy mire gondol fogalmunk sincs. Van egy 10 éves nővére, gyakran ok nélkül durva vele, marja a kezét, elmegy mellette ráüt, ha leszidják, akkor is a kislányt üti. Viszont nagyon ragaszkodik hozzá. Van, hogy ott van mellette a kislány mégis kiabálja a nevét. Kakilni csak pelenkába hajlandó, szól, hogy kell és kéri a pelust. Van mikor ennek ellenére nem kakil bele. Altatni kell, simogatni a hátát. Bárhova felmászik gondolkodás nélkül, pl ablakpárkány, radiátor. A 14 hónapos kislányomnak 2X is elkapta a nyakát. Ezt úgy kell elképzelni, hogy odament simogatni, ölelni, majd ölelés közben a karjával a nyakát szorította, úgy kellett leszedni róla. Ami ebben a legaggasztóbb volt, hogy az arckifejezése is teljesen megváltozott közben, tehát nagyon úgy tűnt, hogy nem volt a dolog véletlen (nagyon remélem, hogy csak rosszul láttam). Mindenért hisztizik, alig eszik, a játszótéren szinte csak rohangál. Lényegében egész nap kiabál. Nagyjából most ennyi jutott eszembe. Van valakinek ötlete, hogy mire utalnak/utalhatnak ezek a dolgok? Bocs, hogy hosszú lett.


2013. júl. 19. 11:22
1 2
 1/12 anonim válasza:

A szülei beszélnek hozzá eleget? Megkapja a megfelelő figyelmet?

Ez már nagy lemaradás. Mindenképp fejlesztés szükséges.

2013. júl. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy van vele valami gond.
2013. júl. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Az első pár sor mintha a Fiam lenne (csak ő szobatiszta másfél éves kora óta)!


Ő se beszél még ő is ennyi idős olyan mint egy hiperaktív és iszonyat agresszív (egy kislányt a galéria tetejéről lökött le az oviban aki 10 lépcsőfokot csúszott az arca meg szétrepedt)!


Vinni akartam úszni kérdezi a babaúszós csaj, hogy a gyerekem mivel magyarázza a rosszaságát, hát mondom semmivel mert alig beszél (rengeteg helyre hordtam a neurológiától a fülészetig mindent megjártunk, mindenhol én voltam a para-mami és a h.lye mert belebeszélem a gyerekbe a betegséget és csak lusta én meg lesem a kívánságát és így meg se kell szólaljon stb stb stb....)

Az úszótréner mondta, hogy ők visszamaradt fejlődéssel foglalkoznak és megadja a kolléga számát aki először felméri a Fiam ha gondolom és meglátjuk mi lenne neki jó! Viziterápi vagy szárazföldi mert a gyakorlatsorok összeállítása beindítja a beszédet!

Szárazföldi itthon végezhető gyakorlatok vannak havi 1 kontrollal ahol nézik, hogy halad ki kell-e egészíteni mással a feladatokat.

A szárazföldi tréner ajánlotta hogy vigyem el magánfülészetre mert ő úgy látja, hogy tényleg van baj...

A bhrg alapítvány (ott vannak a trénerek) onnan jutottunk el adukid halláscentrumba ahol kiderült, hogy a Fiam túlhalló (nem csökkent!) és non-stop zúgás van a fülében ami azért van mert az ő agya minden hangot fel akar dolgozni és az a frekvencia amire a füle beáll azt ő már nem is érzékeli (a mély hangokat nem hallja abszolút) és folyadék is volt a fülében amit le kellett szívni (simma egyszerű mindennapos arcüreg mosással kórházban és itthon is orrszívózni egyik orrlyukon és sóoldatot nyomni a másik orrlyukon és csere!)! Már nem csodálkozom, hogy agresszív é pörög!

Most megyünk 30.án kontrollra edukidbe megint és megnézik milyen frekvencia tartomány esik neki ki így hogy már nincs folyadék! Aztán hallásébresztő terápia!


Ennél a gyereknél is érdemes lenne egy mindent összefogó vizsgálat (főleg ha még nem is szobatiszta) mert ez mind a megkésett fejlődés része!

2013. júl. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Fejlesztés azóta sem történik, most hosszú lenne leírni miért. "

Kérlek ezt fejtsd ki!

2013. júl. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3. Válaszoló, ezt a túlhallást hol állapították meg és milyen vizsgálat alapján?
2013. júl. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy elég szegények és egy Pesthez közeli faluban élnek. Heti 4X kéne fejlesztésre hozni Pestre (amennyire én tudom), de sem anyagilag, sem időben nem tudják megoldani. Meg voltak Cegléden is, ami még messzebb van. A lemaradást is Pesten állapították meg és 10000ft kellett fizetni, pedig ha jól tudom ingyen járt volna, itt azt mondták, hogy jár nekik helyben a fejlesztés, de nincs a faluban olyan, aki ilyen kis gyerekkel foglalkozna. Nem tudom, hogy ez egyébként, hogy működik, kihez forulhatnának segítségért. Röviden ezért nem történik semmi. Valamilyen hallásvizsgálaton voltak, mert az anyukának is vannak ilyen jellegű problémái, műtötték, meg van hallókészüléke is, de a kisfiúnál nem találtak ilyen gondot. Egyébként köszönöm mindenkinek a válaszokat. Azt hiszem Cegléden azt mondták, hogy nevelési gond, de én nem hinném, főleg, hogy a 10 éves kislánynál soha nem voltak ilyen gondok.
2013. júl. 19. 21:19
 7/12 anonim ***** válasza:

Most hogy így leírtad, lehet hogy csak annyi, hogy a hallássérült anyuka mellett nehezebben tanul meg beszélni, + a rosszul halló anyu miatt emeli a hangerejét.

Szerintem egy türelmes rokon, aki néha elvinné magával labdázni, mondókázni 1-2 órára már jelentene valamit. Lenne ilyen?

2013. júl. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekunk tulhallast edukid-nel allapitottak meg 8000 forint.

Bhrg gyogytornasza monoron elso alkalom 6000 aztan havi 1 kontroll 4000.


Mindenkepp vinnem kerdezo! Olyan nincs, hogy a gyerek egeszsegere nem telik! Ha valaki dohanyzik abba kell hagyni, ha nasi van le kell szokni es nagy adagokban sok napra kell fozni! Ezzel a modszerrel tobb ezer forintot sporolok meg havonta!

2013. júl. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Cegledi korhazat hagyjuk.... Temeto!

Mutottek bent a szemem, nem sikerult ocsem bokaja izomszakadas naluk csak egy huhodas volt! Paromnak repedt sipcsont a rontgen nem mutat semmit!

Ocsemnek uvegszilank a szemeben 160-al vittem a korhazba biztos kipislogta! Pesten balesetiben meg kivettek! Soroljak meg???

2013. júl. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nevelési tanácsadó-Pedagógiai szakszolgálat, bemegy a szülő és kéri a vizsgálatát.

Vadaskert Gyerekpszichiátria, szintén komplexen vizsgálják.

Minden ilyesminél a legfontosabb és a legjobb amit tehetnek az a korai fejlesztés, de ahhoz előbb fel kell méretni.

2013. júl. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!