Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tudok tenni, hogyan...

Mit tudok tenni, hogyan kezeljem ezt a kislányt? Lányom ovistársa (6 évesek), kicsit elkényeztetett kislány, kifejezetten gonosz, undok időnként, zsarolással, lelki terrorral kezeli az óvodai helyzeteket.

Figyelt kérdés
Ha valami nem az ő elvárásai szerint alakul, vagy duzzog, topog, sértődöttet játszik, vagy rátelepszik, sakkban tartja a másik gyereket. Jó kis ovis banda lenne, ha ez a kislány nem mérgezné meg. Mit gondoltok célt érek-e ha beszélek anyával, vagy óvonénivel?

2013. júl. 21. 16:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
az anyánál biztosan nem érsz célt. talán az óvónéni tud segíteni. attól függ, h ő hogy áll hozzá, illetve hogyan látja a helyzetet
2013. júl. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az anya régebbi ismerősöm, dolgoztunk is együtt, ha vele beszélek, tuti első körben megsértődik, de hogy később eljut-e hozzá a valódi lényeg azt nem tudom.

Anya szülői munkak.-es, a kislány pedig egy kicsit túllihegett, az ovi felől, ő mond verset, az ő rajzát küldik pályázatra, ami engem nem zavar, mert ettől még hajlandó vagyok konfrontálódni óvonénivel.

Gondoltam, hogy a többi szülőt bevonva. Csak nem látom még melyik út a simább, nem akarok rájuk rontani, csak azt szeretném, hogy anya is lássa, hogy ez nem jó, és ovi is vegye észre, és orvosolja a csop.-on belül adódó dolgokat.

2013. júl. 21. 17:19
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
nem tudom, érdemes-e ilyen szinten beleavatkozni. fordítva is elsülhet, könnyen ellened fordulhatnak óvónők, szülők egyaránt. szerintem ez csak akkor elfogadható, ha a gyereked szenved a kislány viselkedésétől. de ha jól értem, már nem is sokáig kell egy közösségbe járniuk, hiszen a lányod is hamarosan isis lesz, meg ő is.
2013. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem elsőkörben az óvónénivel kéne beszélni.Aztán az anyuka.Ha lányodat is bántja akkor mindenképp vedd ki a csoportból vagy tegyél panaszt!:)

Sok sikert!:)

2013. júl. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen utolsó évünk, de ezért is szeretném, hogy változzon a szitu, az én lányom nem hagyja magát lelkileg gyötörni, csak utánozza itthon, ha vita van ugyanúgy duzzog toppant, játsza a vérig sértett hercegnőt, mint ez a kislány, és több kisebb butaságban is utánozza. (Pedig az én lányom sokkal okosabb ennél)

Én másik suliba viszem, de a "lelkileg gyötört" másik ovistárs anyukája, azért fogja másik suliba vinni az övét, nehogy oszt. társak legyenek :(

2013. júl. 21. 17:50
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben a saját gyerekemmel foglalkoznék, Vele beszélgetnék el, h ez a viselkedés nem helyes, miért nem stb, ha olyan okos meg fogja érteni. Ne csinálj ebből nagyobb bonyodalmat, mint ami van. Szerintem, de Te tudod.
2013. júl. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az utolsónak a saját kislányoddal beszélj egyébként semmi garancia arra, hogy a suliban nem lesz egy másik elkényeztetett kislány...
2013. júl. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Többször megbeszéltem már az én lányommal, tudja is, hogy mi a helyzet, sztem. jól is kezeli az ovis szitukban, persze panaszkodik néha itthon, de nem veszi a lelkére.

Ezek ellenére ha együtt vannak, próbálja majmolni, meg verseng vele. Egyik ovistársával sincs ilyen versenykésztetésben mint ezzel a gyerekkel. És persze vita és sértődés van olyanokból is, hogy ez a kis majom mérges az én lányomra, hogy ő ette meg az utolsó gyümölcsöt, és rákiabál,l hogy ez a te hibád.


Azért írtam csak, hogy másik anyuka másik suliba viszi, hogy (ti is jobban képet kapjatok) mert tényleg 1-2 év alatt komolyodott ez a helyzet, és nem csak nekem van ilyen problémám vele, velük.

2013. júl. 22. 09:07
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Most leírtál egy olyan helyzetet, ami az élete során számtalanszor előfordulhat egy lányoddal.

Mármint,hogy lesz a környezetében egy kényesebb, gazdagabb, stb. gyerek! Meg az is,hogy versengeni fog vele.

Most ezzel egy óvónéni mit tud kezdeni? Ha nem agresszív a kislány, ha nem bánt FOLYAMATOSAN másokat, akkor max. annyit tud mondani,hogy sajnos van ilyen gyerek és kész!

2013. júl. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Persze igazatok van, meg ezzel én is tisztában vagyok, meg azt is tudom, hogy az én lányom jól veszi ezt. És azzal is tisztában vagyok, hogy neki kell megtanulnia az ilyen dolgok kezelését, nyilván a saját módszereit kell hasznosítani.

Az zavar, hogy lenne egy jó ovis kör, egy 7-10 fő, ahol a gyerekek jól elvannak, de ennek a kislánynak a viselkedése mind a szülőknek, mind a gyerekeknek így vagy úgy de problémát jelent. És bizonyos problémákat még életkorukból adódóan nem tudnak kezelni, itt érzem, hogy szükség lenne a pedagógusra, hogy észrevegye egyáltalán, hogy gond van, meg tompítson ezeken a dolgokon.

2013. júl. 27. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!