Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2év 4 hós egyke kislányomat...

2év 4 hós egyke kislányomat ennyire önzővé "neveltem", vagy ez normális egy ennyi idős gyereknél?

Figyelt kérdés

Amúgy kedves, barátságos, cserfes kislány, de ha a figyelmemről van szó, akkor az csakis az övé lehet.

nem tűri, hogy hosszabban beszélgessek, akár személyesen, akár telefonon, vagy pl. ha apukájával beszélünk vmiről, akkor tuti, hogy neki pont vmi nagyon fontos mutatnivalója van, eddig nevetgéltünk ezen, de a minap a közértben épp fizettem, pár szót váltottunk a pénztárossal, a lányom megfogta 2 oldalról az arcomat, maga felé fordított, és ezt mondta:

"Anya, rám figyelj, ne beszélgess!", és ölelt szorított...ezt azóta többször megismételte, még itthon, mikor apjukájával dumáltunk akkor is. Sőt rászólt az apjára is, hogy Apa, nem beszélj, maradj csendben! :D

Késői, első gyerek, 37évesen szültem, a férjem is 40 éves már.

Eléggé odafigyelő, aggódó anyuka vagyok, ezt külső szemlélők mondják, meg tudom amúgy magamról is, hogy mindent túlvariálok.

A kislányom mikor megszületett, pár hónapig aludni sem tudtam, annyira aggódtam, nehogy alvása alatt vmi történjen vele.

Minden figyelmem az övé volt, és ez a mai napig is így van., de elronottam, hogy ennyire rá figyeltem mindig??? Most próbálom neki magyarázni, hogy Apa, és Anya beszélget, kicsit várj, stb., de vajon elvárhatom ezt már tőle?

Hogy változtatssak ezen, vagy ez normális?

köszi



2013. jan. 3. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
:) Ne aggódj, normális dolog! Enyém 4 lesz, de még mindig csinálja ezt! :))
2013. jan. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a kis uncsimat olvasnám, Apa ne beszélgess Anya rám figyelj!


Ilyenkor el lett magyarázva neki, hogy várnia kell türelmesen, meg hogy a felnőttek szoktak beszélgetni, meg apa meg anya is :)



Mára már kinőtte!


NEM nevelted önzővé :)

Ja! Unokatesóm is egyke :) Lehet ehhez is van köze!

2013. jan. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

jaj, de jó, hogy ezt írjátok! Köszönöm!! :')

Már azt hittem, hogy nagy jóakarásomban jól elbaltáztam vmit...

2013. jan. 3. 11:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Életkori sajátosság :) nem az etykeség... nekem 3 gyerekem van, de a kicsi pont ezt csinálja... Mondogatni kell neki, hogy várja meg amíg a felnőttek befejezik és akkor csak rá figyelünk. De ezt az ígéretet be is kell tartani. ha sikerül várnia akkor nagy dícséret, hogy milyen okosan megvárta.
2013. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm, tartom magam hozzá...-)

E

2013. jan. 3. 11:22
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is életkori sajátosság. Bár nekem a 6 éves lányom (4,5 éves korától nem egyke) még most is szeret olyankor kotyogni, ha épp telefonálok, vagy mással beszélek, azért már jól tudja kontrollálni magát. Ilyen idős korában próbáltam direkt akkor intézni minden telefonálást, mikor láthatóan jól eljátszott valamivel, de ha észrevette, hogy mással beszélek, tuti abbahagyott mindent és jött, hogy rá figyeljek. :))
2013. jan. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
semmit nem rontottál el :) szerintem mindenkinek ilyen az első gyerkőce mivel sok mindent rájuk hagyunk amit nem kéne.Szóval túl van babusgatva :)))
2013. jan. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam jovohonapba lesz 3 eves es ugyanezt csinalja. :) Csak sajnos nem ker meg mindig, hogy ra figyeljek hanem pl. valami olyat csinal amivel hirtelen megszakitja a beszelgetesem az illetovel. Tegnap voltam ilyen helyzetbe. Beszelgettem a ferjemmel a fiam meg fogta magat es felmaszott pillanatok alatt az ulogarnitura tetejere es elkialtotta magat, hogy; "most ugorm" igy egybol a ferjem pattant, hogy elkapja es maris o volt a kozeppontba.
2013. jan. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanennyi idős kislányom van,és ugyanezt csinálja :) Én is szoktam töprengeni rajta, hogy az én "hibám"-e, de a legtöbb kicsi ilyen. Csak nyugi :)
2013. jan. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj én is aggódós és túlvariálós anya vagyok, nem baj mi ilyenek vagyunk. A gyerkőcöm is pont olyan mint a Tiéd, annyit tudok én is mondani,hogy próbálj következetes lenni és maradni mondd Neki,hogy várjon picit és próbálj meg ne mindent rögtön mondjuk odaadni Neki,mert magamról tudom hogy azon nyomban eldobtam mindent ha inni vagy enni kért és később már semmi türelme nem volt várni mondjuk akkor ha nekem pisilni kellett és Neki meg inni akkor a várakozás hisztibe torkollt.A beszélgetésnél én próbálom nem figyelembe venni ha elkezdi a fesztivált persze először elmondom hogy picit várjon és majd ha befejezem a nénivel a beszélgetést akkor Rá is figyelni fogok. Aztán ha hisztizik nem veszem észre.Nem egyszerű de kitartás.
2013. jan. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!