Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Neveltek valakit Benjamin...

Neveltek valakit Benjamin Spock nevelési elvei szerint? Ennek mik lettek a következményei?

Figyelt kérdés

Állitólag minden háztartásban megtalálható volt a könyve a 80-as években. De sokan támadták, kritizálták, hogy átesett a ló másik oldalára.


[link]


Én most tudtam meg 30x évesen, hogy anyukám rongyosra olvasta ezt a könyvet, és ebben hitt, mert mindenki ezt mondta abban a hippi korszakban, hogy ez a menő. Hát mit ne mondjak, vannak beilleszkedési problémáim, és egyéb más gondjaim a társadalommal, azt hiszem túl szabadjára voltam engedve, mert nincsenek korlátaim. Van még más aki igy lenne, és tud erről, hogy ez ennek a következménye lett?


Vagy nevelési tanácsadók, akik ismeritek a gyereknevelés pszichológiájának történetét, mit gondoltok erről az egészről? Most nem vitát akarok nyitni, csak érdekelne, hogy ki mit tud erről, esetleg milyen tapasztalatai vannak. Én a saját bőrömön érzem, hogy ez nem volt tökéletes megoldás, és állitólag ennek a fickónak is öngyilkos lett a gyereke, ez igaz???



#gyereknevelés #pszichológia #Spock #gyerekpszichológia #benjain
2013. júl. 29. 22:06
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
77%

Spock, nem Spock, azért az tény, hogy téged nagyon rosszul neveltek.Van egy elméleted, erre vonatkozóan felteszel egy kérdést. Miért is? Arra vártál, hogy mindenki majd bólogat. Van, aki ellentmond neked, és máris minősíthetetlen stílusban támadod.

Van egyáltalán gyereked? Olvastad-e egyáltalán Spockot, vagy csak megtaláltad a polcon?

Nagyon tipikus a viselkedésed, pont mint a bátyámé. Nem lehet gyereke, ellenben van 5 kutyája. Folyton kritizál, mert szerinte rosszul nevelem a gyermekeimet. És állandóan a kutyáit hozza példának. Most ez komoly? Hogy lehet összevetni a kutya idomítását a gyermekneveléssel?!

Nem egy könyvet, meg édesanyádat kéne hibáztatni, hanem megpróbálni változni.

2013. okt. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 menjapi válasza:
Mi is Spock könyve alapján neveltük a két gyereket. Az egyik csodálatos felnőtt lett, a másikat szabadjára engedtük, mert semmi nevelést nem fogadott el. Ő gátlástalan gengszter lett. Időben meg kell fogni a gyerekeket, nem árt a szigorúság! Általános iskolás koromban már dolgoztam nyáron, áldom édesapámat, hogy szigorúan nevelt.
2023. aug. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!