Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » "Szófogadatlan" gyerek az...

"Szófogadatlan" gyerek az oviban sikerülhet a beilleszkedés?

Figyelt kérdés
Szeretnék segítséget kérni. Mit tehetek, volt-e valaki hasonló helyzetben? Itthon a 3,5 éves kislányom általában szófogadó. A kötött játékokat nem igazán szereti. Az oviba a 2. napon az ovónő rászólt, hogy csinálja azt amit a többi, mert ő össze vissza szaladgált, mert zavarja a többi gyereket. Itthon nincs vele probléma. Az biztos hogy elég önfejű, öntörvényű. Meg fogja szokni ezeket a kötöttségeket? Mivel ösztönözhetném őt? Oviba ennek ellenére nagyon szeret menni még nem aludtunk ott. Egy picit el vagyok keseredve. köszi
2013. szept. 3. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
43%

Te is az oviban fogsz aludni?

Majd leszokik az önfejűségről, főként, ha szereti az ovit.

2013. szept. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még nem tudom, hogy lesz. Ma már próbáltam, hogy kimegyek a teremből nem volt gond. Szépen eljátszik a szabad foglalkozásokon, csak kötött és közös játék ne legyen, mert alkkor ő minden mást csinál. Itthon is szétszórt és önfejű de sem a férjem, sem én sem nagyszülők nem tudnak rá hatni. Egyébként lehet hogy ott sem lehet aludni vele. Nem tudom....
2013. szept. 3. 19:05
 3/4 anonim ***** válasza:

otthon le kell ülni vele feladatozni. nm kell nagy dolognak lennie, akár kirakózni is jó :) vagy könyveket nézegetni, rajzolni, stb.

tegyél el minden játékot, csak a kis asztal legyen 2 székkel és az a játék amivel foglalkoztok. szépen lassan növeld az időt, ha eljuttok fél óráig, az már szuper. így megtanulja, hogy néha nem rohangálhat.

az oviban meg hozzászokik majd a rendhez, hogy nem teheti mindig azt amit ő szeretne

2013. szept. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hát,hogyne szokná meg..2nap alatt csodát vártál.-ne nagyon agitáld otthon,de mindenképp szólj rá.rengeteg szabály van az oviban-pláne egy otthonról érkező gyerek számára-már az is,hogy együtt eszünk,leülünk..stb.gondolj bele,otthon szólt,ha éhes,felállt,ha végzett.itt minden más.egy jó p pe

pedagógus fogja kezelni fogja a helyzetet.

egy óvónéni

2013. szept. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!