Szerintetek mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányom vasárnap tölti 2. életévét, viszont még nem megy egyedül . Sőt azt csinálja , hogy mikor sétálunk és lassan el akarom engedni a kezét inkább leül . Azt tudni kell róla, hogy a napokban ügyesen ment egyedül is , most meg egyszerűen nem akar már sétálgatni sem szinte, hanem inkább makacs és leül . Hogyan vezethetném rá újra , hogy fejleszteni tudjam a járását , hogy segítség nélkül tudjon járni ? Ja és tengelyferdülése is van , hónap végére kaptunk időpontot a szemészetre .

Volt már valaki ilyen, vagy hasonló helyzetben a gyermekével ? Esetleg az közrejátszhat , hogy 13kg a test súlya ? A szeme valószínűleg közrejátszhat , legalábbis azt hallottam . Voltam vele korábban is gyermek szemészeten, de azt mondták leginkább 2 éves kórtól tudnak foglalkozni gyerekekkel.

3 napja csinálja csak , hogy séta közben leül . Mit tudok tenni szerintetek?

Előre is köszönöm a válaszokat .

28/N



2013. aug. 13. 20:37
 1/9 A kérdező kommentje:
Esetleg tanácsokat is szívesen fogadnék , mert nagyon aggódom . :( Előre is köszönöm
2013. aug. 13. 20:42
 2/9 anonim ***** válasza:
A szeme mindenképpen akadályozhatja az egyensúly érzékét a téri tájékozódását és a biztonság érzetét. Én javasolnék egy neurológiai vizsgálatot is. (gyermek neurológia) Ami segíthet, hogy hullahop karikába kapaszkodjon és úgy vezessed, a másik végét te fogod és szépen lassan eltudod engedni, míg neki ez fel sem tűnik.
2013. aug. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy akár egy játék is megfelel erre a célra. Csak maga az biztonságot ad neki, hogy fog valamit. De a karika lenne a legjobb, az szinte biztosan be válik. az én egyik gyerekem csak akkor tudott járni ha a macika a kezében volt, nem volt maci nem is járt. aztán lassan el-el felejtődött macika, szerencsére.
2013. aug. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És még annyi BOCSI, hogy a súlya is közre játszhat, arra Dévény tornát javasolnék, de azt is előzze meg neurológiai vizsgálat.
2013. aug. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a tanácsokat , akkor ezt fogom tenni .
2013. aug. 13. 20:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is elvinném egy Dévényeshez!
2013. aug. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az ortopédiára is elvihetnéd.
2013. aug. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, sokat jelentek számomra és kislányom számára.
2013. aug. 15. 19:06
 9/9 anonim ***** válasza:
A szeme simán okozhatja. Az ilyen kicsiknek még kettőslátásuk van a szemtengelyferdüléstől. Nem tud szegény tájékozódni a térben. Egyenlőre nem is kell más , csak a szemészet. Minen jót Nektek!
2013. aug. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!