Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nevelési Tanácsadó tapasztalatok?

Nevelési Tanácsadó tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Hogy zajlik az első találkozás? miket kérdeznek, gyerkőcöt vinni kell-e először, vagy csak beszélgetés? Mindkét szülőnek jelen kell lenni? Akinek van tapasztalata megosztaná velem? Sajnos sokat hallok arról, hogy inkább a szülőket állítják be bűnbaknak, sok negatív kritika kering. Úgy néz ki a fiam hiperaktív, és beszédben is le van maradva a társaihoz képest, ezért kellene elvinnem.

Illetve a tanácsadás után milyen változás állt be az életekben, miben tudnak egyáltalán segíteni?

Köszönöm a válaszokat!


2013. szept. 13. 10:18
 1/3 A kérdező kommentje:
.....illetve milyen papírokra lesz szükség (pl. kórházi zárójelentés?)
2013. szept. 13. 10:19
 2/3 anonim ***** válasza:

Én lezártam a dolgot a nevelési tanácsadóval. Voltam nem egyszer. Ismétel: voltam, a gyereket csak egyszer kérették be, a többi alkalommal tippeket adtak, belém öntötték a lelket, semmit nem ért.

Másfél éves kora óta hurcibálom ide-oda, mindenhonnan elutasítottak, hogy majd kinövi, túlzok (mert persze egy idegen új helyen ő a kisangyal), túl kicsi, nem tudnak neki terápiát. Holott mindenhonnan a korai felismerés folyik.

Most 5 éves, normál oviba járt eddig, mindenki látta hogy valami nem kerek, de se a védőnő, gyerekorvos, nevelési tanácsadó nem küldött tovább, az óvónőkről nem is beszélve.

Két egymással összefüggő véletlen eredménye, hogy most ősszel egy speciálisabb oviban kezdhetett.


Szóval valószínű, hogy van akinek segít a nevelési, de én nem tudok jót mondani.


Egyébként mi is úgy kezdtük, hogy "hiperaktív" (kiderült, nem az) és megkésett beszédfejlődésű. Utóbbi miatt beszédindító terápiára küldték a logopédiára, az tényleg hasznos volt.

2013. szept. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az oviban kiscsoportban kiszúrták az óvónénik,hogy baj van.4 évesen már nevelési tanácsadóba jutottunk,amellett ,hogy bennünket szülőket is igen alaposan kérdeztek rávilágítottak arra ,hogy valószínűleg figyelemzavar miatt viselkedik úgy a fiúnk ahogy ,elfogadásra ösztönözték,kérték próbáljuk megérteni azt ,hogy a gyereknek a legrosszabb amivel küzd.

Már 7 éves azóta,diagnosztizált hiperaktiv ,iskolába gyógyszer kell neki .A korai felismerés segített abban,hogy helyesen álljak a problémához,ne tegyem tonkre a gyereket és magamat mások miatt akik nem értik az okát a viselkedésének és veréssel segítenének.

2013. szept. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!