Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mitöl lehet az hogy a lányom...

Mitöl lehet az hogy a lányom 3és fél évesen megért mindent amit mondok de beszélni még mindig nem beszél?

Figyelt kérdés
Kislánom corpus callosum hiánnyal született voltunk hallásvizsgálaton ott minden rendben volt.Érteni megért mindent utasitásokat pl hozd ide a babát,vag hozd ide a poharad ha szomjas vagy.De még sem akar beszélni.Mi lehet a gond?
2013. szept. 14. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:
korai fejlesztőbe menj el, van egy saját könyvük, apró lépések, 2000 párszáz forint, azt vedd meg, sérült gyerekek beszédbeindításáról is van szó, illetve leírja benne, hogy mi hogy zajlik le a kommunikáció kezdetén és gyakorló példák is vannak benne.
2013. szept. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hordom én korai fejlesztésre.Kosdon lakunk és ácra hordom korai fejlesztésre egy gyógypedagogushoz.De most az törtét hogy akihez eddig vittem vára lehethog elveték tölük a korai fejlesztéseket és átadták másnak de hgy kine azt még mi se tudjuk nem hog sajnos más szülök
2013. szept. 15. 07:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Szilvi! Számos kérdésedet olvastam. Mi lehet a gond? Te is jól tudod: a corpus callosum hiány. A beszéd összetett agyi folyamat. Senki nem jós... Jó esélye van, hogy megtanul beszélni, ismerek ilyen kislányt, akinél nehezen, de végül beindult a beszéd (lassú tempóban, elég monotonul, de beszél). Ez nem akart kérdése nála, hanem képesség. Még nem képes, és hogy képes lesz-e rá, nem lehet biztosan megmondani.


A fejlesztésekkel meg most tényleg baj van, reméljük hamar rendeződnek, és az SNI-s gyerekek megkapják a nekik szükséges fejlesztéséket.

2013. szept. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!