Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam májusban lesz 2 éves...

Csincsilla kérdése:

Kisfiam májusban lesz 2 éves és egyáltalán nem akar beszélni. Mindenre csak azt mondja e vagy a. Régebben mondta hogy baba, mama, hej te. De mostmár azokat sem. Viszont mindent megért, megcsinál, nem hisztis. De kezdek nagyon aggódni. Kell aggódnóm?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 23. 14:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Ne kapjon meg semmit, amit szavak nélkül kér. Akkor beszélni fog. Tesóm is így volt. Csak kényelmes volt csendesen. Hisz nem kellett kérni semmit.
2012. ápr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az én lányom tegnap mult 2 éves. Hát ő se beszél. De szintén mindent megért... Ez van.. Majd fog beszélni!!! Majd be se fog állni a szája:)
2012. ápr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
S én 3.5 évesen kezdtem csak beszélni.. De itt vagyok.
2012. ápr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!rendesek vagytok!:)
2012. ápr. 23. 14:29
 5/15 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam sok szót mond,mondatokban ő sem beszél. viszont igaz amit az egyik anyuka írt,hogy kicsit értetlenkedj.Tudja,hogy szavak nélkül is érted mit akar.Ezért nem beszél.

Próbáld ki.Nekem volt olyan,hogy rákérdeztem többször is,hogy mit akarsz kicsim mondani?Többször ugyanazt elmondta,majd szépen kimondta,hogy mit akar:)

2012. ápr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A fiam kb. 2,5 éves koráig szinte ki sem nyitotta a száját.Ugyanakkor mindent megértetett velünk. Aztán bekerült bölcsibe és pár hét alatt dumálni kezdett.
2012. ápr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat!:)
2012. ápr. 23. 18:44
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen, akartam írni én is, hogy a közösség néha csodákat tesz. Családban volt olyan gyerek, aki 3 éves koráig nem beszélt, aztán közösségben egyszer csak elkezdett.
2012. ápr. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok mint te. Az én lányom mozgásban is le van kicsit maradva. (nemrég kezdett el csak járni) Elküldtek Dévényeshez és ő azt mondta, hogy nem nagy gond, máshogy fejlődik. De ne csináljak úgy mintha nem érteném őt, mert ettől ideges lesz. És engem néz majd hülyének, mert eddig tudtam mit akar most pedig egyik napról a másikra pedig nem.
2012. ápr. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom is 2éves és nem beszél! Pedig második gyerek, a fiam sokkal hamarabb kezdett beszélni, gondoltuk mivel lány neki még hamarabb "megindul" a nyelve. Hát nem így lett! Értelmes, mindent megért és meg is érteti magát, de alig pár szót mond csak, a többit a saját halandzsa nyelvén. Remélem én is, hogy hamarosan elkezd több szót is mondani. Ne aggódj te sem!
2012. ápr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!