Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy szúrhattam el vele...

Hogy szúrhattam el vele ennyire a kapcsolatomat? Egyszerűen kicsit sem ragaszkodik hozzám?

Figyelt kérdés

3.5 lányom egyszerűen úgy tűnik kicsit sem ragaszkodik hozzánk.Volt egy hétig a nagyinál8messze lakik) , mikor mi otthagytuk és eljöttünk nekünk vígan integetett h eljövünk, mikor mentünk érte mondta hogy ő örökre a nagyinál marad, mikor kérdeztem hogy hiányoztunk-e neki, azt mondta : - nem ...végigsírta a haza felé utat h ő nem akar jönni velünk!

Egész kiskora óta érzem h nem ragaszkodott hozzánk, borzasztó ezt látni h mennyire nem kötődik hozzánk.....vmit nagyon elszurhattunk ha egy 3.5 éves gyerek egyáltalán nem érez kötődést a szüleihez...

Amúgy sokat kirándulunk vele, járunk játszani, játszóházba, kb mindene meg van....de úgy érzem nincs ez így rendjén...Ti mit gondoltok erről?

Azon gondolkodom érdemes lenne szakemberhez fordulni aki segítene a kapcsolatunk helyre állításába...



(Amúgy van egy 2 éves öccse is , aki viszont pont ellentéte, ha csak a boltig megyek is sír utánam...ott nem lehetne hagyni sehol, főleg nem egy hétig!!

Megkérdeztem azt is tőle h öcsi sem hiányzott?? erre is azt mondta hogy nem!...

A fiam meg SOKat kereste, sírt utána h hol van...azt hittem ha mi nem is legalább a testvére hiányozni fog neki, de nem......nem is kérdezett felőlünk....


azóta eléggé letört vagyok h ennyire elszúrtam vele a dolgokat, ha most nem ragaszkodik mi lesz vele később???

köszi h elolvastátok!


2013. szept. 21. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy a mamánál ki van nyalva a popója? Ott ő az egyetlen unoka, mindenki rá figyel, nem kell osztozzon semmin sem. Otthon pedig alkalmazkodnia kell hozzátok, osztozni tesóval, nem ő a kiskirálylány. Ez is benne lehet, nem hiszem, hogy ti rontottátok el. Csak kényelmesebb kiszolgáltatnia magát, és élvezni, hogy mindig az van, amit ő akar, mint alkalmazkodni. Én egy picit ezt látom emögött. Meg a kis bántást, amikor azt mondja, nem hiányoztatok, más eszköze nincs, így áll "bosszút" picit az őt ért "sérelmek" miatt, hogy nem ő az egyetlen, és a világ közepe.
2013. szept. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ó, de...nagyon is el van kényeztetve, bár már javúlt a helyzet mert legalább már rászól anyum ha durva dolgot csinál...mikor kisebb volt akkor semmiért nem szólt volna rá...

mondjuk most is eléggé elnéző vele anyukám...


Itthol ugye rá van szólva meg van bünti ha nagyon rossz...


eddig nem is járt oviba sem ,de mondtam a férjemnek h had menjen, ne állandóan az legyen h én fegyelmezem, én vagyok a rossz fej, inkább menjen és kicsit játsszon gyerekekkel én meg kevesebbet dorgáljam....inkább legyünk kevesebbet együtt és töltsük el vidáman, ne kelljen annyit rászólnom, (mert amúgy elég makacs, önfejű, mindemellett nagyon okos is , de nagyon dacos még mindig)



de valahogy azt érzem, még ha el is volt ott kényeztetve akkor sem normális hogy NEM HIÁNYZIK AZ ANYUKÁD ennyi idősen :SS

2013. szept. 21. 09:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, megértelek. De szerintem az, hogy nem hiányoztál neki, nem igaz teljesen, csak nem akarta otthagyni a palotát és azt az életformát ,mert kényelmesebb. Biztosan örült nektek, de jobban akart maradni. Szerintem egy ilyen idős gyerek nem tudja még úgy elválasztani az érzéseit, és elmondani mivel kapcsolatban hogy érez, mert semmi sem fekete vagy fehér érzelmek területén. Hiányoztál, de maradnék még, mert itt nagyon jó, mert senki nem szól rám, otthon meg szabályok vannak, aminek meg kell felelni, nem kényelmes stb. De te vagy az anyukája, és ha arról lenne szó, hogy többé nem lennél az, megszakadna a kis szíve,hidd el! Csak szerintem ő még leegyszerűsíti a szóhasználatában az érzéseket, és ha két dolog közül kell választani, az egyik nagyon tetszik, akkor a másikra nem azt mondja, hogy egy kicsit kevésbé tetszik, hanem hogy nem szeretem. Ezt szeretem, azt nem. De ez persze nem ennyire egyértelmű, csak nem tudja máshogy elmondani. Az óvoda szerintem is jót tenne neki, ott végképp nem ő lesz a világ közepe, és talán idővel rájönne, hogy otthon nem is olyan rossz. :)) Ne keseredj el ennyire, biztos vagyok benne, hogy szeret téged! :) A tesóval is ugyanezt gondolom. Ha osztozni kell vele figyelmen, játékon, időn, míg a másik helyen nem kellett, akkor a másikat szeretem, ezt nem szeretem. De ez szintén nem a testvérnek szól, szerintem. Hanem a helyzetnek.
2013. szept. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ebben a könyvben olvastam egy érdekes történetet a testvérkapcsolatokról, és hogy a szülő hogyan tudja segíteni a gyereket saját érzései megértésében. Amikor azt mondogatták a gyereknek, hogy "szereted a tesót, szeresd meg a tesót", akkor ellenállást keltett benne. Amikor az anyuka úgy állt hozzá, hogy "igen, kettős érzéseid vannak, mert szereted, szeretsz vele játszani,de sokszor le kell mondani dolgokról, mert ő is itt van és akkor annyira nem szereted, ez teljesen természetes", akkor a gyerek megnyugodott. Nem kell mindig boldognak lennie és mindennel egyetértenie, és fontos, hogy tudja, hogy ezeket szabad érezni, ettől ő nem rossz. Szerintem olvasgasd kicsit, le tudod tölteni és talán segít, hogy jobban megértsétek egymást. Biztos vagyok benne, hogy csak elbeszéltek egymás mellett, és nem arról van szó, hogy nem szeret :)


[link]

2013. szept. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi a biztatást :)


remélem hogy tényleg nem arról van szó h nem szeret és nem akart haza jönni ,csak maradt volna még és ezért volt ez...

2013. szept. 21. 10:11
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a linket !! el fogom olvasni, kíváncsi vagyok rá mit írnak !!
2013. szept. 21. 10:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt tudom, hogy mennyire rossz ezt egy szülőnek megélni, de hidd el, hogy ő csak a pillanatnyi érzéseit mondta ki, nem kell azért annyira komolyan venni, mert idővel biztosan hiányoznál neki!

Ahogy mások is írták, a nagyinál nem kell osztozni a figyelmen, és hát persze, hogy ez neki a kánaán!

Másrészt pedig szeretném felhívni a figyelmed, hogy pont a BIZTOS KÖTŐDÉS jele az, ha egy gyerek könnyedén elválik a szülőtől, mert tudja, érzi, hogy mindig visszamehet hozzá! A bizonytalanul kötődő gyerekek ezt nem érzik, ezért számukra nehéz az elválás, ők azt véglegesnek és súlyosnak élik meg, ha csak egy rövid időre is el kell távolodni a szülőtől! Szóval én a helyedben nem aggódnék! Lesznek még az életetekben újraközeledések, nálunk most ez van (sulikezdéskor), amikor majd nagyon is fogsz hiányozni. Ezek természetes folyamatok! :)

2013. szept. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem túlbonyolítod. Neki igazi nyaralás volt öcsi nélkül, nagyival. Csupa öröm, és akkor jössz, hogy ugye nem is volt olyan jó? (merthogy biztosan hiányoztunk)

Próbálj a kis buksijával gondolkodni: szabad örülni a nagyizásnak, nem "csal meg" vele. És hagyd hogy örüljön a szép emlékeknek, mert ünneprontás azzal beállítani, hogy ugye hiányoztunk?

Légy türelmesebb, és beszéltesd az örömeiről, ahelyett, hogy a dolog árnyoldalát emelnéd ki.

Szeret a lányod, nem szúrtál el semmit, örülj, hogy alig négy évesen ott tudtad hagyni egy hétre. Nő és okosodik. Örülj vele!

2013. szept. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!