Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korig tekinthető...

Mennyi idős korig tekinthető természetesnek, ha egy kisgyermek szinte kizárólag csak az édesanyjához ragaszkodik?

Figyelt kérdés

2,5 éves múlt a kisfiunk. Pici csecsemőként egyedül nálam nem nyugodott meg, Apukája hasán nagyokat aludt, a testvére karjában is csendesen nézelődött, de ha az én kezemben volt, legtöbbször csak sírt, hiába ringattam, énekeltem neki, bármi...

1 éves kora után kezdett fordulni a kocka, ma már ott tartunk, hogy elzavar mindenkit maga mellől, pl. amikor felébred, mert "anyát akarom!". Ha a konyhában főzök, és a nővére vigyáz rá a szobában, sírva keres, velem akar lenni folyton. Ordít a mosdó ajtaja előtt, jönni akar velem még a wc-re is, mintha valami megkésett szeparációs szorongás uralkodott volna el rajta. Csak úgy alszik el, ha hozzám bújik, pedig korábban Apával is elaludt. Pedig 5 hónap múlva ovik kezdés...

Nagyon szeretem őt, de nem tudom, problémával állok-e szemben, vagy ez természetes reakció még ennyi idősen? Illetve ha gond, akkor hogyan lehet orvosolni vajon? Szeretgessem, mindig vele legyek, vagy próbáljam finoman "leválasztani" magamról?



#5 éves #túlságosan ragaszkodik
2013. aug. 13. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
De ez folyamatosan így van vagy fel-fellángol? Mert ezt szeparációs szorongásnak hívják és még nagyovis korban is fel-felerősödhet. De hogy ez állandó állapot legyen, az nem jó, nagyon meg fogja nehezíteni a feltehetőleg előttetek álló ovikezdést.
2013. aug. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nem jó ez igy ! Bármennyire is fáj neked vissza kell venned a szeretetedből. És el is kellene utaznod pár napra. Ez mondjuk borzalom lesz azoknak akik otthon maradnak a kisfiúval,mert rengeteget fog sirni. És dühös is lesz rád, aminek hangot is fog adni, mikor haza térsz. Muszáj lenne neki nemet mondani, - NEM, most apa altat el, NEM, most apával mész sétálni, stb. ... Valóban szörnyen nehéz lesz az ovi kezdés, ha nem sikerül valamit változtatni.
2013. aug. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt pici drasztikus megoldásnak találom, de az alapötlet nem butaság. Talán menj el sétálni vagy a barátnőiddel beszélgetni, pont az esti altatáskor, vagy a kritikus időszakban. Amúgy aludt már nagymamánál, vagy volt már bárhol nélküled otthagyva napközben? Hogy megtapasztalhassa, hogy igenis értemész, amikorra megígérted?
2013. aug. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk dettó ugyanez a helyzet, anya mániája van az utóbbi 3 hónapban, mindenhova jön velem, wc-re is, ha becsukom valahol magam mögött az ajtót, üvölt torkaszakadtából. Ráadásul az utóbbi napokban már én is teljes feszült vagyok, már jó lenne egy kis külön töltött idő, a kislányom is 2 és fél éves és még nem volt 2-3 óránál többet távol tőlem, javarészt akkor is aludt, amig mi elmentünk bevásárolni az apjával, ő a mamánál maradt. Szerintem is az a megoldás, hogy már pedig külön kell lennetek több időt, akár aludjon néha a nagyszülőknél, vagy pár órára egy héten min.1x mással legyen. Nekünk is ez lenne a megoldás, csak nincs aki magára vállalja. Eleinte nehéz, de ha kitalálsz valami programot, játszótér, séta, állatkert stb. jobban ellesz mással is, nem hiányol végig téged.
2013. aug. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ez szerintem kb. 1 éve folyamatos, illetve hol erősebben, hol kevésbé erősen jelentkezik nála a dolog. Van egy nem elhanyagolható részlet: ő koraszülött volt, és 3 hónapot töltött kórházban, mielőtt haza hozhattuk. Vagyis 3 hónaposan került haza...a sokat emlegetett "korai kötődés" tehát nála később kezdett kialakulni. Ráadásul mivel súlyosan apnoés volt, amikor haza hoztuk, inkább rettegést, és idegbajt érezhetett rajtam az első hónapokban, mint békességet, türelmet, szeretetet...Idő kellett, hogy én is megnyugodjak, hogy most már életben marad, minden rendben, szerethetem, nem fogom elveszíteni... :(((

Sajnos nagyszülő nincsen, aki vigyázhatna rá, most azzal próbálkozunk, hogy a nővére és a barátnője vannak vele délutánonként, nagyokat sétálnak, játszanak, olyankor nem is keres engem. :) Őszintén szólva CSAK akkor van gond, ha tudja, hogy itt vagyok, illetve ha lát engem. Amikor pl. hivatalos ügyben elmentem itthonról néhány órára, és Apa vigyázott rá, még csak nem is keresett!! De amint beléptem az ajtón, rohant hozzám: "édes kicsi anyuci!", és közölte az apjával, hogy "te menjél dolgozni"" :))

2013. aug. 14. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!