Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek? Légyszi olvasd...

Mit tegyek? Légyszi olvasd el, fontos

Figyelt kérdés
szóval,kèt csodaszèp kislányom van.6,ill 3évesek.tdni kell,h a nagyobb koraszülött volt.30.hètre jött.reszleteket nem irnèk,de gondolom el tudjatok képzelni.amikor végre hazhoztuk,a fèrjem vmi rajongással,imàdattal vette körül.elobb felkelt hozzá nàlam pedig ugrottam èn is.amint hazajött a picihez ment.imádta,nincs erre szo mennyire.istennek hála minden rémisztgetés ellenére egészségügyi gond nincs,gyönyörű,okos nagylány.èn viszont teherbe estem megint,s ugy gondoltuk van helye még egy picnek.meg is született 39.hétre Lilike,(a nagyobbik kislányom neve Kittike)nem hinnem h olvassa ismeros:-)vele semmi gond nem volt.itt a csavar.a fèrjem szo szerint ÁTNÉZ Lilin!!!egyszer fel nem kelt hozzá,nem tette tisztaba,stb...Kittike meg azóta is a szeme fènye,bármilyen rosszat csinál semmi baj.Nekem mind2 egyformán kincs,ès bizony a kis lili èrzi h ez nem okè igy.Mondok példát:nalunk anya apa kulon vesz 1apró ajit a szülinapra.megbeszéltük h összesen 10ezer a keret.erre (kitti mult héten volt 6 éves mit kapott??azt hittem leesik az állam.egy pónilovat!!!!még jó h van hol tartani.s az indok az volt h mivel kittike nagyon jo volt az oviban,meg imádja a ponikat megérdemli.a kicsi meg,a szept 2.ai szülinapjara kapott vmi meseparnat,ami 5ezerbe kerül.ha kitti k e akar vmit,a ferjem ugrik,multkor mikor beszelt az óvónővel,s azt mondták kittire h nagyon eleven,sokat csintalan(ez igaz:-):-)akk ugy bedühodott a parom h ki akarja venni abbol a "sz.rbol"a kicsit.szóval probaltam vele beszélgetést kezdeni errol,de szerinte csak kepzelodom.en szeretem a fèrjem.de a lányok az elsők,és nem akarom h bàrmelyik sérüljön emiatt.de a férjem(meg mllesleg anyós is)kittit hercegnőkènt kezeli,a kicsi meg sehol:-(:-(:-(:-(köszi a segítséget:-)28 èves anyuka

2013. szept. 26. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Egy igazi pónilovat???
2013. szept. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez mindkét gyereknek rossz lesz így a későbbiekben, ha így marad, nem csak a kicsinek. Meg kellene beszélnetek, hogy a gyerekek ne érezzék a különböztetést.
2013. szept. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a férjed dönt mindenben, a te véleményed sem volt fontos, amikor megvette a lovat, nem egyeztetett. Ez a probléma. Minden szülőnek van kedvence, de ennyire nem szabadna különbséget tenni, mert a nagyból elkényeztetett kis majom lesz, aki azt hiszi, majd mindent megtehet, a másik gyerek meg egy szeretethiányos valaki. Nagyon rosszat tesz a gyerekével, ha minden megad neki, a másiknak meg látványosan semmit.


Szóval: megbeszélés, nyisd fel a szemét, hogy nem jó ez a gyereknek sem hosszútávon.

2013. szept. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
hát ez elég dúrva!én a helyedben jól megmondanám a férjemnek hogy ez nem állapot ha nem szereti lilit akkor ne szeresse kittit se és csá elmegyünk.ez iszonyatosan nagy különbség tétel a két pici közt és hidd el arra fog végződni a dolog hogy lili megutálja az apját és a testvérét is!nem gyengén vissza fogják kapni ezt hiába kitti nem csinált semmit mégis ő a kivételezett így lili azt fogja hinni hogy ő egy fölösleges negyedik a családban.ennek minél hamarabb véget kell vetni mert ez csak egyre rosszabb lesz!apucinak meg üzenem hogy ha ennyire nem tudja szeretni a másik gyerekét akkor az elsőt sem érdemli meg!
2013. szept. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen.nem vicc élő pònilò...tudom h egyik kicsinek se jo....de nem tudom mit kène.beszéltünk 1000x de semmi haszna:-(
2013. szept. 26. 12:59
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen.sajnos egyre inkább érzodik is...mert kitti igencsak öntörvényű,mig a kicsi sokkal visszafogottabb.nem érzem magam elnyomott félnek.a ló miatt óriási veszekedés volt.ok e értem mert Kittinél azon izgultunk h egyáltalán itt marad e :-(:-(de akkor sem megoldás ez
2013. szept. 26. 13:04
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Azon gondolkodom, hogy ennek valamilyen mélylélektani oka lehet, az utolsó hozzászólásod alapján pedig pláne azon kezdett el az agyam kattogni, hogy valami a születés körül lehetett. Olyasmire gondolok (de csak tipp, hangsúlyozom!), hogy pl. lehetett a férjedben egy olyan érzés, hogy bárcsak inkább meghalna a koraszülött baba, és ezt a kínos érzését próbálhatja esetlen most túlkompenzálni. (És mivel a másik kislánynál ilyen nem volt, ott nincs mit kompenzálni.) Szerintem jó lenne feltárni, tudatosítani a tényleges okot, mert az ilyesmit az ember saját magának sem vallja be (nemhogy másnak), és amíg nem tudatosul, addig nem nagyon lehet vele mit kezdeni sem. Jó lenne, ha tudna beszélni nyíltan a szülés körüli érzéseiről, esetleges bűntudatáról, vagy ki tudja, milyen érzések zajlottak le benne akkor. Ez már nagyon a mélylélektan területe, mondanám, hogy forduljatok szakemberhez, de ha a férjed tagadja, hogy probléma van, akkor ettől úgyis elzárkózik sajnos.
2013. szept. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
*esetlen=esetleg
2013. szept. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Huhhh...kedves utolsò,okosakat ìrsz sztem.nem tudom.az biztos h idegileg kiakadtunk nem kicsit.a baba nagyon rossz életkilàtàsokkal született meg úristen,amilyen kicsi volt....azt hittem ott halok meg.nem is egy kórházban vltunk,mert àtvitték.a férjem akkor emberfeletti erővel tartotta bennem a lelket,minden reményt csak neki köszönhetően hittem.minden nap mint a megszàllott mondta h srmmi baj nem lesz,ez a kicsi mindent túlél.azt mondta egy orvos 20%(!!!)esélye van h maradandò károsodàsa ne legyen.én màr csak ültem,nem is sirtam.egyedül ö hitt abban h rendben lesz kittim.èn nem tudom,csak nem küzdött vna ennyit...mondjuk tudatalatt,ki tudja,mi lehetett.pszichologus?kizart.mondtam mar,azt mondta nem bolond ő...no comment
2013. szept. 26. 13:57
 10/10 anonim ***** válasza:
61%

Nem csak a bolondok járnak terápiára, én is járok. :) És hát igen, azért írtam, amit írtam, mert bizony sokszor magunknak sem vallunk be sok mindent. Ma is kimondatott velem a pszichológusom olyasmit, amit sose vallottam volna be magamnak. És a tudatosítás segít.

Amúgy amit írtam, csak tipp volt, lehet más oka is, de valami biztosan van!

2013. szept. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!